Křetínka: rybáři bojují za bivaky. Petice nezabrala, stěžují si na ministerstvu

NMrknato - Profil | Pá 31.7.2015 5:36:50

Valdacz1 >> Jen malý dotaz, nic víc. Jak ti Šakvičtí rybáři mohou garantovat, že když z té hráze bude lovit někdo "přespolní", že bude dodržovat přijatá ustanovení? Nebo na té hrázi smí lovit pouze členi klubu přátel rybařících na Šakvické hrázi?

    NValdacz1 - Profil | Čt 30.7.2015 21:40:39

    Nadávat na svaz na MO na obce a jejich vyhlášky.Vymýšlet jak zákazy ochcat, hádat se a urážet se je nic neřešící klasika a to nejenom zde. A přitom stačí projevit trochu dobré vůle, ukázat snahu problém řešit jako tihle Rybáři......
    shiro utsuri - ® Poslat soukromou zprávu.Čt 30.7.2015 17:15:37
    Líbí: 0 Nelíbí: 0Napsat si svou soukromou poznámku k tomuto záznamu.Šakvický zpravodaj str.10 - něco o bivakování
    http://www.sakvice.cz/e_download.php?file=data/edit​or/90cs_14.pdf&original=%C5%A0akvick%C3%BD+zpravoda​j+%C4%8Dervenec+2015.pdf
    Těmto lidem já tleskám.....

      N007krivanek - Profil | Čt 30.7.2015 20:18:06

      Kubalorenc >> 2 x do roka ? U našeho rybníka se vyváží 1 x za 14 dní. A máme pořádek. Lidi přijdou, chytají, po skončení lovu odejdou. Brigády máme 1 x za 2 měsíce a dá se říci, že sekáme jen trávu. Máme tu pořádek. A kdo chce přespat i v bivaku, na obecním úřadě předloží občanku, zaplatí 50,- za noc na osobu a může přespat u vody. A věřte mi, že bordel tu nikdo nenechá.

        NBláža - Profil | Čt 30.7.2015 20:15:13

        Kubalorenc >> Tak u nás vyvážíme častěji, takže problémy s roztaháním většinou nejsou. Sbíráme jednou na jaře, ale stejně mě nejvíc vadí vajgly a obaly od bonbónů odnaučených kuřáků, po některých to je jako když to tam naseje....

          NKubalorenc - Profil | Čt 30.7.2015 20:10:36

          Bláža >> pytle u nas byly taky. Zrusily sme je po roce. Zaprve to svadelo lidi tam nechavat bordel co se jim nechtel tahnou domu a bylo ho tam na dve dodavky na podzim. A za druhe to stejne roztahaly divoky kocky, takze vic prace, nez to dvakrat do roka obejit a posbirat.

            NBláža - Profil | Čt 30.7.2015 20:05:29

            Kubalorenc >> To beru, tady zase máme revír, kde máme z vlastní vůle pytle na odpadky v držících okolo, a vyváží se a stejně to nechají na místě. Jsou líní to odnést cca 20m do pytle, natož to zabalit a vzít zpátky domů, když už to dovezli k vodě. Je to o lidech a ne o druzích rybářů....

            Teda nevyčlením jako druh bordeláře...

              NKubalorenc - Profil | Čt 30.7.2015 19:49:16

              Bláža >> víš, ani ne. Spíš mě udivuje to napadání tady mezi bivi a nebivi lovcema. A bordel dělají stejně všichni :-) není to jen jedna skupina. Znám revíry, kde bivi nestálo snad co ten revír je, velký ryby tam nejsou, takže egohoniči tam nechodí a bordel je tam stejně. Koupat se tam nedá. Tak kdo ho tam udělal? :-)

                NBláža - Profil | Čt 30.7.2015 19:31:21

                Kubalorenc >> A co jsi čekal? Že snad lovci z bivaků se čestně zavážou, že budou uklízet i za obce? ;o)))

                  NKubalorenc - Profil | Čt 30.7.2015 19:23:17

                  Tak sem pristal v moji domovine a vidim ze to tady nikam nepokrocilo :-D

                    NMrknato - Profil | Čt 30.7.2015 19:22:14

                    kakr >> Já jsem nikde obecní vyhlášku nekomentoval! Pouze jsem zauvažoval, co by se stalo a jak by kolidovaly případné BPVRP, které by pro VRP umožňovaly použít přístřešek...... Je to obdobné, jako s možnost užívat pro VRP pobřežní pozemky, i když jiné zákony říkají, že vlastníctví je nedotknutelné.

                      Nkakr - Profil | Čt 30.7.2015 18:56:14

                      Mrknato >>
                      Přestaň blábolit, už unavuješ.
                      Obec si může v souladu se zákonem ve svém katastru vydat vyhlášku. Pokud mají občané s vyhláškou problém, mohou ji zase zákonným způsobem napadnout. Zastupitelstvo petentům shodilo petici ze stolu já petentům ve svém prvním v příspěvku nabídl kam ji mají ještě poslat.
                      Technické prostředky uvedené přílohou vyhlášky nemají s vyhláškou obecní nic společného.
                      Ani kdyby povolovaly lov z ponorky.

                        NMrknato - Profil | Čt 30.7.2015 18:40:00

                        kakr >> Rybář dostává "sodu" ne za to, že je občan, ale za to, že je rybář. Zákonné BPVRP mohou stanovit technické prostředky k rybolovu. Třeba triplod, echolot, loď, rybářské lehátko a třeba i rybářský přístřešek...... Nebo jsou nějaké zakázané technické prostředky? Mimo jasně stanoveného luku, bodce, šňůry, vrše.......

                          Nfheavy - Profil | Čt 30.7.2015 18:31:13

                          Martin Bk >> táboření je v zakone uvedeno jako setrvani/nebo prespani/ na jednom miste dele jak jednu noc,nevim jestli jsem to citoval doslovne ale tak je to uvedeno/cislo aj.sbirky zak. Uz si nepamatuju/

                            Nkakr - Profil | Čt 30.7.2015 18:30:38

                            Mrknato >>
                            Rybář není občan??

                              NMrknato - Profil | Čt 30.7.2015 18:28:29

                              kakr >> Já nehovořil o vyhlášce obce, ale o pořádku, který dle tebe mají udržovat rybáři, kterých se ale dle tebe netýká...... Tak v tom máš nějaký hokej.

                                Nkakr - Profil | Čt 30.7.2015 18:22:14

                                Mrknato >>
                                Přečti si vyhlášku, týká se občanů o rybářích v ní není ani slůvko.
                                RS není oprávněna porušení vyhlášky postihovat, tak neblábol.

                                  NMrknato - Profil | Čt 30.7.2015 18:15:07

                                  kakr >> Je dost hloupé dělit občany na rybáře a na ty ostatní. Když půjdu na ryby s kamarádem, manželkou, synem, co není rybář, a ti udělají nepořádek, tak je to moje vina? Řešením by byla komplexní stráž přírody, která by řešila nepořádek při jeho vzniku kýmkoliv, ne svazomilicí, která opere jen rybáře, když se "zastaví" na místě, kde někdo něco "odložil".

                                  Navíc úplně stejný problém s nepořádkem je v příkopech silnic, parkováním na chodnících, zeleni a neslyšel jsem řidiče, automotokluby, že by chtěli po policistech, aby to řešilili....

                                    NMrknato - Profil | Čt 30.7.2015 18:09:19

                                    Woohooo >> Někdo tady psal, aby to zkusili ti, kteří to kritizují.... Ty bys to dělal lépe? Pokud bych byl RS např. já, tak bych šel spíš po uživatelích, než rybářích. Ale životnost takové RS by se počítala v týdnech....... K tomu, aby uživatel mohl vykonávat RP, potřebuje krom dekretu také RS a hospodáře. Má je? Aby se změnilo to, co kritizuješ, tak bychom potřebovali úplně jiný systém v ČRS, ale po něm poptávka není.... Co se týče nepořádku, tak bych odhadoval, že za rybáři jde tak cca 0,0001% nepořádku na všech revírech v ČRS a to dost zveličuji ten nepořádek po rybářích.

                                      Nkakr - Profil | Čt 30.7.2015 17:58:53

                                      Woohooo >>
                                      Pořádek u vody má řešit RS nebo svaz??
                                      Nezdá se ti to kapánek uhozené? Pořádek u vody si musí udržet rybáři sami, pokud na to nemají ať luští doma křížovky.
                                      O číslech se s nemíním bavit, zkus sem dát nějaká ověřená, ale ne agenturou JPP. Co si každý rybolovec tahá s sebou je jen jeho problém, nikdo mu krámy k vodě tahat nebude. A když to dokáže k vodě dotáhnout, tak to může také odnést!!!

                                        NWoohooo - Profil | Čt 30.7.2015 17:57:20

                                        Mrknato >> Podivej se uz sem to psal nize .... u nas je hlaseno 22 lidi jako RS ... byly roky a ne malo ze sem byl u vody 4 dni v tydnu od jara do zimy skoro ... za 10 let sem mel max 8 kontrol ... spis mene ... co ti vic ti na to mam rict.