Křetínka: rybáři bojují za bivaky. Petice nezabrala, stěžují si na ministerstvu

Mrknato - Profil | Čt 30.7.2015 17:53:25

Woohooo >> Zvolit to nejjednodušší řešení, nebývá to nejšťastnější...... RS má jasně danná oprávnění. Nikdo je nemůže měnit a rozšiřovat. Oprávnění která bys chtěl, aby měla RS tu měli dříve PSVB, lidové milice a "šedé myši". No a moc šťastná doba to nebyla.......

    Woohooo - Profil | Čt 30.7.2015 17:48:57

    Mrknato >> Ja jen rikam ze problemu pribyva a nikdo je neresi ... nerekl sem ze mezi vsemi mnou jmenovanymi je nejaky vztah

      Woohooo - Profil | Čt 30.7.2015 17:48:00

      kakr >> Poradek u vody respektive neporadek ze strany rybaru ma resit RS nebo svaz. Je smutne ze sme dospeli do stadia ze obce kuli tomu vydavaji vyhlasky. Odnesene ryby - to je velke tema. Pro me sou to neoveritelna cisla :))) jakou mas zaruku ze odpovidaji realite ? ( doplneni - cisla odnesenych ryb) to zaprve a za druhe pocet odnesenych ryb a pocet rybaru je vec jedna ale prubeh lovu je vec druha. NEmyslim si ze drive se jelo k vode s tolika vecma z kterych v prubehu lovu vznikne komunalni odpad - zejmena obaly, plasty atd.

        Mrknato - Profil | Čt 30.7.2015 17:46:45

        Saddám >> To mi chceš říci, že ing Fuka rozdává pokuty rybářům za nočku, tři udice, zavážení, nebo kapř 35cm?

          Mrknato - Profil | Čt 30.7.2015 17:44:54

          Woohooo >> To, že ubývá půdodních druhů ryb, uživatelé nedodržují zákon 99/2004 je jedna záležitost a to, že je někde okolo vody nepořádek, rybáři jezdí s auty až "do vody", je druhá věc a s tou podle mě RS nemá nic společného, krom toho, že jí to může štvát stejně jako tebe, nebo mě.

            Martin Bk - Profil | Čt 30.7.2015 17:43:50

            Ahoj. trosku jsem se ztratil v tom co tady resite. Takze jen strucne - muzu na Kretince prespat jen tak pod destnikem? Ja bych rekl ze ano, ale vyraz taboreni je dost neurcity.

              Saddám - Profil | Čt 30.7.2015 17:43:37

              Mrknato >> To mi tedy dej odkaz, kde jsi toto vyčetl.

                Mrknato - Profil | Čt 30.7.2015 17:40:08

                Saddám >> To jsem ti do úst nevkládal, to jsem psal já, neboť i já mám nějaká stanoviska a odpovědi z kulatými razítky.
                Pokud je rybář podezřelý ze spáchání přestupku (nikoliv správního deliktu), tak tento přestupek řeší přestupkové oddělení obce, které má tuto pravomoc.

                  kakr - Profil | Čt 30.7.2015 17:38:45

                  Woohooo >>
                  Obce nemají nic proti rybářům,ve vyhlášce o rybářích není zmínka. Pouze chtějí mít na svém katastru pořádek a když to nejde po dobrém,musí to jít po zlém.
                  RS je určena ke kontrole lovících a mezi lovící se nedá počítat rybolovec chrápající ve stanu.
                  Rybářský tlak se každoročně naopak snižuje, stačí když se koukneš do veřejně přístupných dokumentů. Ryb se na hlavu jednoho rybáře loví stejně jak před 45 roky, kdy se říkalo, že je ryb hodně a rybářů málo.
                  Jediné co se změnilo je chování rybářů a to se týká nejen bordelu u vody. ale obecně.
                  Zaplať Pánbůh, že se najdou moudří radní a podobné vyhlášky ve svých katastrech vydávají.

                    Woohooo - Profil | Čt 30.7.2015 17:11:01

                    Mrknato >> JA tomu asi nejak rozumim ze to je mrdnik. Me by jen zajimalo co se jeste musi vse stat aby to nekdo zacal resit. Ryby se prodavaji za velke prachy na soukromaky, okolo vody je bordel, RS poradne nic nikde nekontroluje, ubyva spousta puvodnich druhu ryb .... co se jeste musi stat aby nekdo konecne rekl ze tohle cele moc nefunguje podme to zkusit zmenit ... to by me fakt zajimalo :)

                      Woohooo - Profil | Čt 30.7.2015 17:07:39

                      kakr >> DYt je to prece naprsoto jasne proc :)) to ze obce sou proti rybarum je podle nekterych lidi vcetne me proto ze okolo vody je bordel. A nekteri si mysli ze to je take z casti zpusobeno tim ze RS dostatecne nekona repsektive netresta rybare za tyto preciny jasne definovane RR. Za posledni desetileti se zmenilo v rybarine mnohe a zejmena se zvysil rybarsky tlak a k nemu se umerne mela zvysit kontrola mozna pravomoce RS. A to se podle nekterych lidi vcetne me nedeje ba naopak. Struce - kdyby RS a svaz se vice staral o dodrzovani respektive vice trestani porusovani RR asi by nebylo okolo vody tolik bordelu a nezacali by rybari stvat toliko nerybaru. Je to ted jasnejsi ? :)

                        Saddám - Profil | Čt 30.7.2015 17:05:53

                        kakr >> Jasně, máš pravdu, jen jsem prostě Pavlově nástraze neodolal. Jinak jestli mohu názor na tuto diskusi. Státní správa i samospráva je jistě oprávněna omezovat občany a tedy i rybáře svými vyhláškami. Gestorem právnosti je MV a vymáhá je Obecní policie. Jestli mají občané pocit, že proti právně správným vyhláškám se mají psát petice, jsou asi nějací pomýlení. Pokud jsou obyvateli obce, ať to zastupitelům spočítají u voleb a pokud to jsou přespolňáci, je jim houby po tom.

                          Saddám - Profil | Čt 30.7.2015 16:58:55

                          Mrknato >> Vkládáš mi do úst slova, která jsem nikdy neřekl. Nevím o výroku, že jde někdo někomu na ruku a už vůbec nic nevím o nějakém prokázání, že rybář přestupek nespáchal. Nevím, že bych někdy něco takového řekl nebo napsal. No a přestupky RO řeší. Nebo snad MZe není nejvyšším RO? Nebo snad zas něco nevím já?

                            Mrknato - Profil | Čt 30.7.2015 16:50:36

                            Saddám >> O tom, zda se přestupek stal, nebo nestal, v konečné fázi nerozhoduje RO a ni ten nejvyšší. To, že jde svazočilimníkům na svazoruku, tak o tom asi nepochybuje nikdo, v tom máš pravdu. Nicméně asi dobře víš, že přestupky na úseku rybářství již hodnou dobu RO neřeší. Taky máš pravdu v tom, že i když se prokáže, že rybář nerespektováním BP přestupek nespáchal, tak než se k takovému rozhodnutí rybář dopracuje, tak v Loučné proteče mnoho vody...

                              kakr - Profil | Čt 30.7.2015 16:11:35

                              Nějak nechápu, proč se tu probírá RS??
                              Text v dodatku BP pro rok 2015 pouze upozorňuje rybáře na vyhlášku obce, nic víc.

                                Saddám - Profil | Čt 30.7.2015 15:49:29

                                Mrknato >> Ahoj. Od té doby, co jste si tady notovali s jedním pomýleným kaprařem zaměstnaným na magistrátu na téma BP, RS a ,,průlomová "rozhodnutí nejvyššího RO, uplynulo už v Labi spousta vody a stala se spousta věcí. RS prostě ty BP kontrolovat může a shodli se na tom všichni, kdo s tím mají něco společného. Mám tím na mysli dotčené RO. To, že by to leckterý úředníček, ve volném čase lovící velekapře a porušující přitom BP rád viděl jinak je sice pravdou, ale na faktu samém, to nic nemění. A tak jako vždy o tom mám papír s opravdu velkým a hodně kulatým razítkem. S tím úplně nejkulatějším.

                                  Mrknato - Profil | Čt 30.7.2015 15:32:17

                                  !M! >> Jak může RS kontrolovat biwaky? Ukaž mi to v její kompetenci! Píšeš tady nesmysly a vůbec ti to není blbý......To by pak nějakýho experta mohlo napadnout, že RS bude rybářům kontroloat "šuliny", jestli je maj umytý......

                                    Mrknato - Profil | Čt 30.7.2015 15:13:05

                                    Woohooo >> Nevím jak ti to má kdo napsat, ale svaz (zájmová organizace) nemůže prostřednicrvím RS, osoby úřední, která je podřízena obci, vykonávat tuto funkci, i když "Franta" je RS i člen svazu. Stejně tak, i když je Tonda policajt, tak svaz skrze něj, nemůže zatýkat a ani měřit rychlost......

                                    Průser je, že mnozí a asi i ty, věříš, že když si zájmová organizace stanoví odlišná pravidla od těch v zákoně, tak je může RS kontrolovat a postihovat a svaz má na ni páky...... Nemůže a tedy by neměla. O revír se má starat hospodář, a to jmenovaný, ne volený spolu s členi. To je ten mrdník se kterým se asi každý u vody potkává.

                                      MrCement - Profil | Čt 30.7.2015 14:29:37

                                      Fishky >> kolo jedině bez prehazovacky a pneu bez vzorku

                                        Poušťák - Profil | Čt 30.7.2015 14:27:14

                                        Z této debaty vlastně vyznělo že prasata,hovada a bordeláři jsou jen kapraři a ostatní techniky jsou sluníčkoví Mirkové Dušínové.Je to vidět každý den v rubrice Můj lov.Zakázal bych kaprařinu,tím pádem bych zrušil zbytečnou,línou a drahou RS a začal vysazovat jen dravce a v naší krásné zemičce by byl klid jak v pohádce.Jak snadné.