Křetínka: rybáři bojují za bivaky. Petice nezabrala, stěžují si na ministerstvu

Nmedvěd - Profil | So 1.8.2015 10:05:52

Mrknato >> jsou i desítky metrů od břehu.Pokud by v tomto přépadě mohla RS něco dělat tak maximálně trestat za nepřítomnost o prutů.Nic víc jí nepřísluší.

    NMrknato - Profil | So 1.8.2015 10:03:38

    medvěd >> Jen zprostředkovaně, na fotografiích. No a na ty jsou krátké i vyhlášky, stavební úřady a o BPVRP ani nemluvě.

      Nmedvěd - Profil | So 1.8.2015 9:59:42

      Mrknato >> viděl jsi někdy ty karavany,přístřešky a jiné divnostavby na Mlýnech?

        NMrknato - Profil | So 1.8.2015 9:59:14

        kakr >> Jednou ze ZAKONNÝCH BPVRP, které mohou svazočilimníci vyplodit takřka přes noc, je povolení různých (blíže nespecifikovaných) technických prostředků k lovu, jak stanovuje vyhláška 197/2004. Tím technickým prostředkem může být, splávek, loď, echolot, ale i biwak. To znamená, že to mimo rámec otázky není..... Samozřejmě, že povolení takového technického prostředku by bylo "trojským koněm" v rybařině, ale to si měli čilimníci rozmyslet dřív, než si začali s BP , které oporu v zákoně nemají ani náhodou....

          Nkakr - Profil | So 1.8.2015 9:49:37

          Mrknato - 1.8.2015 7:40:00 >>
          Na rozdíl od tebe se věnuji tématu otázky a ne blábolech o zlých svazočilimnících.
          Založ si svou otázku a tam si je klíďo piďo probírej:-))
          Máš zcela neuvěřitelnou schopnost svými příspěvky poslat každou otázku do které vlezeš do kytek.

            NMrknato - Profil | So 1.8.2015 7:40:00

            kakr >> Karle, na jednu stranu ze sebe sypeš moudra, která stojí na zákonném fundamentu, ale na druhou stranu pomíjíš jiné, stejně fundamentální excesy svazočilimičestva a to třeba sankce za nepořádek na lovném místě. Ne že by se mě nepořádek líbil, ale kontrola a zákrok RS proti rybáři který je obklopen svinstvem, které nezpůsobil, je pro mě daleko nepřijatelnější, než případná kontrola a zákrok proti rybáři v biwi.
            Tady v tom máš nějaký hockej.......

              NMrknato - Profil | So 1.8.2015 7:20:33

              Petras >> Ty si myslíš, že tohle jsou tůristi??? Na jiných vodách ti dávám za pravdu, ale tady ?
              http://zpravy.idnes.cz/prehrada-nove-mlyny-dyje-kol​onie-rybar-cerna-stavba-karavan-maringotka-13k-/let​o.aspx?c=A150729_083853_leto_top

              Edit : pravdou je, že státní úředníci nekonají a pak bobtná místní tvořivost a je jedno zda vyvřelá do obecních vyhlášek, nebo BPVRP..... Že by ty místní úpravy byly účinější, než rozhodnutí státních orgánů?

                NGrasel - Profil | So 1.8.2015 6:57:53

                FRANK71 >> Pokud ta vyhláška platí jen na pozemcích obce, můžou ti na soukromém pozemku akorát tak ,,poboskat zadok" :))

                Edit: Nechápu, proč se dotčené obce nedohodnou a neprodávají něco jako místenky na bivaky, za 50/den, vydělaly by dost nejen na úklid. Ovšem za bivy bez třeba 5000, tak by výtěžnost nemusela být zas tak špatná.

                  Nnofish - Profil | So 1.8.2015 5:42:05

                  Woohooo >> Kolego, podle tvé teorie, by se ale měl i povolit lov ryb lukem, do vrší a až se vymyslí dynamit co zabije jen mírovou rybu, tak i tím. Protože pokud tyto věci budou v prodeji, měl by je tedy svaz schválit....
                  ( s nadsázkou řečeno)

                    Nrover - Profil | Pá 31.7.2015 23:52:14

                    Bivak a rybaření, nějak mi to nejde dohromady, ...zákaz je zcela na místě. Na svých pozemcích nesnesu lidi, natož bivaky, ...tak asi tak.

                      NFRANK71 - Profil | Pá 31.7.2015 23:20:48

                      Biker >> ono to není až tak pravda

                        NBiker - Profil | Pá 31.7.2015 23:02:48

                        Ona ta vyhlaska neni tak uplne platna, vsechny pozemky vyznacene v priloze one vyhlasky nepatri Lazinovu. Pokud se dohodnu s majitelem onoho konkretniho pozemku o jeho uzivani byt jen casti muzou si s dotycnou vyhlaskou vytrit ....... a nemuze nikdo nic ani kdyz tam bude stat 10 mega bivaku.

                          NHanss - Profil | Pá 31.7.2015 22:09:38

                          Na Křetínce vůbec nejde místním o životní prostředí, o pořádek kolem vody. Jim jde jen o jedno a tak si to za vyhlášku schovali...

                            NPetras - Profil | Pá 31.7.2015 19:20:09

                            Nesmyslná vyhláška co nic neřeší za kterou se schovavá lenost uředníků něco řešít tak to zakážeme a když to nepomůže zakažeme zakázaný až nás jednou každý večer doma zavřou a pustí ráno do práce abys mohl zaplatit daně na jejich platy. Bordel dělají hlavně turisti a cyklisti najedí se a všechno letí do křoví.To vyřeší jak ,to se zase nebudeme stačit divit.Tolik povyku kvůli rybářům v bivaku.ví vůbec někdo kolik jich tam za rok bivakovalo,nebylo jich ani 20 nebo snad víc na takové vodě nepochopitelné.K Mušovu se nechce ani vyjadřovat.Nejkrásnější voda v republice. Nechají to dojít kam to došlo - bordel ve vodě bordel kolem vody a uředník mlčí ale běda když zavezeš nebo si daš přistřešek už ne ani bivak - zavřeli by tě,odvezli v poutech. A abych tam uklízel po cyklistech proto že chci chytat to vymyslela chytrá hlava.....to by se jim líbílo leda tak nas..t.

                              Nkakr - Profil | Pá 31.7.2015 17:15:23

                              Woohooo - 31.7.2015 16:57:58 >>
                              Když je občan hovado není rozhodující zda je rybář či nikoli.
                              Republika je plná autosalonů, tak se auto zařadí mezi rybářské prostředky? Proč by měl Svaz reagovat na to, co nabízí nějaké prodejny?
                              Pokud jede rybář k vodě, tak je dostatek hotelů a kempů kde může přenocovat a bude v suchu tutově.
                              Nebo si může lehnout na celtu, zabalit do spacáku a zakrýt třeba igelitem,pokud na hotel nemá love.
                              Povolené technické prostředky pro výkon RP jsou v BP pouze zkopírovány z přílohy vyh. č.197/2004 Sb

                                NBláža - Profil | Pá 31.7.2015 17:07:36

                                Woohooo >> Že by bordel u vody? A oni ho musí na svoje náklady uklízet?
                                Zákaz platí pro všechny, tak co za tím pořád všichni hledáte?

                                  NWoohooo - Profil | Pá 31.7.2015 17:00:17

                                  kakr >> Nebo zkusim to jinak ... co myslis ze vedlo vedeni obce k tomu aby sepsalo tu vyhlasku ?

                                    NWoohooo - Profil | Pá 31.7.2015 16:57:58

                                    kakr >> Svaz ma v kazdem priapde resit jak se rybar u vody chova ve smyslu zda tam dela bordel. Pokud tady je plna republika plna obchodu s vybavenim pro rybare a ma v nabidce jiz roky pristresky a ruzne veci pro pobyt v prirode asi na to mel svaz davno ragovat. Nemsyslis ? 'Pokud nekdo jede na 2 dni k vode tak ty nedokazes pochopit ze si vezme nejaky druh pristresku aby byl v suchu ? :))) pokud dokaze RR hezky pojmenvoat toliko vybaveni a popsat jak ma ci nema vypadat proc to nedokaze u toho pristresku?

                                      Nkakr - Profil | Pá 31.7.2015 16:23:31

                                      Woohooo >>
                                      Svaz žádná pravidla o stanování či táboření nevymyslel a ani je nemůže kontrolovat.
                                      Svaz nemůže zakázat stanování u vody a ani za divoké kempování nikoho postihovat. Kompetentní jsou obce které stejně jako Lazinov obecní vyhláškou zakáží táboření na svých pozemcích.
                                      V BP je upozornění, že je vydaná obecní vyhláška, která platí pro všechny občany ne jen pro rybáře.
                                      Navíc, co má stanování společného s výkonem rybářského práva? Bez stanu se nedá ulovit ryba??

                                        NWoohooo - Profil | Pá 31.7.2015 9:09:52

                                        kakr >> TY si palicak to neni snad mozne :))) Tak jako predpokaldam ze kdyz si svaz vymysli nejak pravidla tak taky vymysli mechanismus jak je vymoci. Pokud sou mezi rybarema a ze sou prasata maji byt trestani nebo zbaveni moznosti vubec ryby lovit. Podle tve teorie vlastne ani nepotrebujeme policii zejo pre lidi sou rozumni a vse budou delat jak maji.