Křetínka: rybáři bojují za bivaky. Petice nezabrala, stěžují si na ministerstvu

Nsven - Profil | Čt 30.7.2015 12:45:32

Fishky >> Ano, podle stanov jsme si všichni členové spolku rovni. Pokud někde ne, je tam zřejmě něco špatně a členové by to měli na VČS řešit.
Např. u nás i v okolních MO je výkon člena výboru, kontr. a reviz. komise, ryb. kroužku apod. dobrovolnou a tedy neplacenou činností. Samozřejmě, že ve velkých MO o v řádově stovkách až tisících členů je třeba činnost nějakého zaměstnance na plný úvazek. To je v pořádku. Rovněž je v pořádku, že je placená část řídícího aparátu. Tedy pokud se jedná pouze o nezbytnou agendu. Nejrůznější referenty, poradce, skladníky, metodiky a spol. bych hnal holí a svinským krokem....

    NFishky - Profil | Čt 30.7.2015 12:44:45

    Martian >> kašlu na Jeep, jsem na sportáky, ale prcá mě ten zabedněný přístup. Nahoře se nechávají platit ale dolů hlásí jak jsme si rovni a pokud se někomu něco nelíbí, ať si to řeší. Ale... když si na schůzi odhlasuješ něco, co se dědkům nahoře nelíbí, tak ti to smetou ze stolu a šmitec. Prostě co chtějí, to si ti nahoře prosadí, a tak se stane.

      NWoohooo - Profil | Čt 30.7.2015 12:38:56

      sven >> Hezky napsano ...

        NMartian - Profil | Čt 30.7.2015 12:36:12

        Fishky >> Tobe ten Jeep nak lezi v zaludku :-))))

          NFishky - Profil | Čt 30.7.2015 12:31:51

          sven >> Svaz, jako jak svaz? Jakože všechno ve svazu funguje zdarma, všichni jsme si rovni a kdo chce změnu má začít u sebe? Tak nevím, tumuhle se mi nějak nechce věřit, mě svaz Jeepa nekoupil. Začal bych tím, zda jsme si skutečně všichni rovni - já za rybařinu platím svazu, je ve svazu někdo, klidně nějaká velká hlava nahoře, co to má obráceně a svaz platí jemu, aby pro něj dělal? Je někdo takový, nebo je tu fakt vše zdarma a jsme si rovni a k vodě chodíme pro radost a právníci to dělaj z lásky :)

            Nsven - Profil | Čt 30.7.2015 12:25:02

            Woohooo >> Děkuji Ti za přízeň :-)) Já Ti rozumím ale snažím se Ti zjednodušeně vysvětlit, že Rybářský svaz je jen pouhý spolek. Spolek rybářů. Podobně jako zahrádkáři, myslivci, včelaři apod. Zbytek občanů toho to státu, zajímají rybářské problémy asi tak jako mě, jestli sežrali slimáci zahrádkářům mrkev ...
            My jsme rybáři, pálí nás naše problémy ale cca 10 000 000 obyvatelstva to má na háku. Nemůžeš tedy očekávat, žádné nadstandartní legislativní počínání ve vztahu k sportovnímu rybolovu.
            Rybáři mají svá pravidla, vyjádřená v BPVRP ale ta nesmí kolidovat se zákonem o rybářství ani jinými zákony.
            Svaz může vyvolat nějaké změny v zákoně ale pouze prostřednictvím nějakého navrhovatele.
            Tedy poslance. A to může v podstatě kdokoli jiný. Třeba Ty nebo já.
            Ale pořád platí to, co jsem napsal. Když chceš něco změnit, je třeba být u toho. Tedy začít na členské schůzi, pokračovat přes konferenci atd. až k vrcholným orgánům Svazu. Ti mohou nějakou změnu iniciovat na Min.zemědělství, potažmo přes poslance do parlamentu.
            Věř tomu, že nějaké změny zajímají z cca 300000 rybářů jen hrstku z nich. Zbytku to vyhovuje nebo je šumák.

              NWoohooo - Profil | Čt 30.7.2015 12:10:24

              medvěd >> Hele povim ti kratkou hiustorku, Muj sefik si stezoval nedavno na menzelku ze je prase :) a malo uklizi a halvne deal bordel. Nevraci v kuchyni veci na sve misto atd. A rikal mi: doku sem zil sam ja mel vzdy vsude poklizeno ale ona dela vsude takovej bordel ze neam cenu ani pomalu abych uklizel ja pre druhy den je bordel zase tam. Proste prisnejsi kontroly na curbes a tresty by vyrazne pomohly. JA jezdim na jeden flek kde kempujou luftaci. Vzdy sem ho pred lovem poklidil ale taky me to prestava bavit kdyz to poklizim proad po nekom. Kontrola musi byt. ME je milesji otravna RS 3x denne nez poakdze zasednout mezi odpadky.

                NWoohooo - Profil | Čt 30.7.2015 12:07:22

                sven >> poporade :) Zacnu od konce. Chces mi tvrdit ze CRS takvoa organizace nema zadne kontakty v politice ? :) Veris tomu ze zadne nema ? Podle me by tohle melo jit ze shora a mel by na tom ybt zajem a pozastavuji se nad tim proc to tak neni. V moji MO je prevazna cast starsich lidi kteri sou radi za to jak to je. Tam ruka ruku meje. Mam te rad Svene ale zeptam se :D chces mi teda tvrdit ze na soucasnem stavu jaky u vody je - mam stejne vlekej podiul ja jakozto radovej clen sveho veku proto ze sem nekandidoval a neagitoval dost na clenske shuzi nasi MO jako ma vedeni CRS ktere za min 10 let nedokazalo radne reagovat na obrovsky vzrustajici tlak rabaru na reviry na kterych hospodari ? :)))

                  Nmedvěd - Profil | Čt 30.7.2015 12:05:01

                  Woohooo >> já vím že myslet si že pokud bude na lidi bič tak se začnou chovat normálně je divný,ale jinak to u nás nejde.Dnes předemnou vyhodil řidič z auta kelímek od kávy.prostě prase.Stejně tak se chovají lidi u vody.

                    N!M! - Profil | Čt 30.7.2015 12:04:17

                    Ono pokud nechodí RS tak se nedá nic pohlídat, to je článek co by měl fungovat a na kterém to stojí. Pokud všichni ví, že na té a té vodě po X let nebylo po RS vidu ani slechu tak co se tam asi tak mže dít, bordel a pytláctví. Osobně nechápu proč tito lidé mají zdarma neustále povolenky, když za rok mají sotva pár kontrol, to přeci postrádá logiku hospodaření. Těmto lidem bych ty odznaky sebral a peníze za ty povolenky co mají zdarma bych vynaložil mezi pár lidí co by fungovala jako poloprofi stráž. Povolenku budou mít zdarma a každý měsíc kldině nějakou platbu jako odměnu za vynaloženou práci. Stačí, aby dvojce 2x do týdne obešla dotyčný revír, pobrala občas nějakou povolenku a veřil bych tomu, že za velmi krátkou dobu se tohle rozkřikne a bordel si jen tak někdo nedovolí dělat.

                    Bivaky a přístřešky klidně, lae na předem určených místech za určitých podmínek. Opět jsme u toho, že by to kontrolovala zmíněná RS.

                      Nsven - Profil | Čt 30.7.2015 12:02:58

                      Woohooo >> Proč se svaz nesnaží..proč Svaz nic nedělá...proč mi Svaz nevyhoví....?
                      Je třeba si uvědomit, že i ty jsi Svaz a sám sebe zeptat, co jsi pro to osobně Ty udělal ?
                      Vystup s tím na vaší členské schůzi a nech o požadovaných změnách hlasovat. Následně se nech zvolit delegátem na konferenci. Tam se to můžeš pokusit prosadit....
                      Pokud se týká změn zákona a vyhlášky, pak musíš oslovit svého poslance a ten navrhne legislativní změnu. Zákony neschvalují rybáři ale poslanci, senát a president...

                        NWoohooo - Profil | Čt 30.7.2015 12:02:10

                        Kubalorenc >> A co na tom asi nehcapeme ... Na tom jak se stara svaz o vymahani RR si lze udelat predstavu jak radne hospodari s penezi ...

                          NWoohooo - Profil | Čt 30.7.2015 11:59:26

                          medvěd >> Svoje potreby resit nechci. Ja jen rkel ze vse se musi hlidat protoze proste my lide sme jaci sme. Pokud me chces presvedcit o opaku tak neuspejes. Pro me to je utopie. Ty penize to chapu za tu povlenku. Holt to bude stat vice penez neda se nic delat.

                            NFishky - Profil | Čt 30.7.2015 11:58:42

                            Kubalorenc >> tohle klubko rozmotáš, až dojdeš k otázce, co bylo dřív, zda vejce či slepice. Byli dřív rybáři, nebo zákon o rybářství? Pro koho se ten zákon psal a na popud koho? Svazu? Fajn, takže to má svaz tak jak to chtěl mít, když se mu to nelíbí, co dělá proto aby se to změnilo, nic? To je celkem málo... Takhle se k těm moderním trendům, kdy se u nás nebude rozkrádat zezhora nedokopeme a bude tu bordel imrvére :)

                              NKubalorenc - Profil | Čt 30.7.2015 11:57:06

                              medvěd >> je to jen o penězích. Ale to někteří nechtějí pochopit :-)

                                NWoohooo - Profil | Čt 30.7.2015 11:56:57

                                Kubalorenc >> MY rikame svuj nazor. A chapu ze se ti to nelibi a lidem jako ty a je to DOBRE ze nelibi.

                                  NKubalorenc - Profil | Čt 30.7.2015 11:56:15

                                  Woohooo >> Já sem nikdy neřekl že je to v pořádku a už vůbec ne že to schvaluju. Podle mě je to celý špatně.
                                  Já ti jen celou dobu vysvětluju, jak je to správně podle stávajících zákonů a to je rozdíl.

                                    Nmedvěd - Profil | Čt 30.7.2015 11:55:37

                                    Woohooo >> potřebuješ být hlídán?Mě třeba stany či bivaky u vody vadí.Vadí mi ty šílený kvílivý zvuky hlásičů,vadí mi tuny bordelu na březích,neuklizený ohniště,nasraný kolem vody.
                                    Pořádek si musíte udělat hlavně mezi sebou Nebo zavést třeba slovinský model.Tam mám kontrolu i třikrát denně.Někdy si všimnu,že mne porybný hlídá schován za křovím a dalekohled na očích třeba hodinu.Ale ten porybný má uniformu,umí dva jazyky mimo rodného a povolenka tam stojí 50 euro na den.

                                      NKubalorenc - Profil | Čt 30.7.2015 11:55:16

                                      Woohooo >> Staň se činovníkem svazu a změň to. Jedinej alibista jsi tady ty a fishky. My nic, my nehnem prstema ostatní se starejte, ať my máme klid. Mě se taky chce blít, ale z toho jak se chováte například vy dva. Zkuste se taky zapojit a něco pro to udělat. Pak se můžem znovu bavit.

                                        NWoohooo - Profil | Čt 30.7.2015 11:55:03

                                        Kubalorenc >> Pockej posledni vec. Podle tebe to je takle v poradku ? Ty tohle shvalujes ? Nynejsi stav.