Zákon o bivakách

Zajímalo by mně, jak je to s bivaky s podlážkou? Prý mělo dojít k nějaké úpravě? Děkuji
Autor diskuse: kaprhans - Profil , 16.3.2005 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nelhierro - Profil | Ne 2.2.2014 11:28:38

smike >> Máš pravdu. Ale těch pořádných 19 by mělo tomu dvacátému osvětlit stav věci, pokud nepochopí, vysvětlit ručně. Sám už jsem to takto jednou praktikoval a výsledek? Toho dobytka jsem už nikdy na tom fleku neviděl. :-) Jak říkám, jen bič platí na prasata.

    Nsmike - Profil | Ne 2.2.2014 11:28:36

    sumec 1950 >> chytám kapry na svazovkách, ale vždycky, když jedu na nějaký nový revír, zjistím si u majitele revíru nebo jeho podnájemce podmínky.tím myslím právě ten bivak

      Nviceroy - Profil | Ne 2.2.2014 11:27:51

      sumec 1950 >> Ty asi zijes na marsu ne ? Tady se to resi vseobecne v ramci zakona ne ram kde ty chytas a zatim te nechavaji v klidu ......ten zakon se vztahuje na tebe uplne stejne jako na mne a na ostatni ne ze ty tam mas zatim veget ......n.

        Nmacc3 - Profil | Ne 2.2.2014 11:27:43

        viceroy >> Závazný úřední výklad pojmu "táboření" už v roce 2005 podal "Soubor stanovisek k zákonu o ochraně přírody a krajiny", vypracovaný ministerstvem životního prostředí. Táboření je zde definováno jako "souhrn různých činností umožňujících vícedenní pobyt v přírodě spojených s možností přespání, a to obvykle ve stanech nebo jiných přístřešcích (stavění stanů, přípravu stravy, hygiena, likvidace odpadků apod.)."
        Pokud se budeme držet této definice, nezakazuje zákon 114/1992 Sb. v chráněných oblastech dokonce ani stanování. Pokud totiž ve stanu na daném místě přespíte jen jednu noc, nejde o táboření (nesplníte meritorní podmínku "vícedennosti"). Jinými slovy to znamená, že si stan můžete postavit třeba i na hřebenech Krkonoš. O táboření se nejedná, ani pokud sice na jednom místě zůstanete více nocí, ale nemáte stan ani jiný přístřešek (a už vůbec ne, pokud pod širákem přespíte jen jednu noc!).
        Toliko teorie ... pokud budu spát jen ve spacáku u vody, netábořím ... tedy pokud si tam nebudu připravovat stravu, produkovat odpad apod.
        Neřeším majitele pozemku, to je jiný problém.
        PČR v tom má myslím stejný zmatek jako ostatní, definitivně může rozhodnout pouze soud a to vždy jen na základě každého konkrétního případu.

          Nsplávkař - Profil | Ne 2.2.2014 11:27:02

          dosec >> Tak to se právě snažím od těch fundovaných dozvědět.Nikde jsem nepsal,že ten bordel dělají jen kapraři,jen pokud se takový prase utáboří na daném místě delší dobu tak toho vyprodukuje docela hromadu.Pak třeba tam,kde nestávají bivaky nevídám ořezaný,vyřezaný stromy,vysekaný rákosí...
          Prozraď mi prosím,jak jak poznám,že ten kdo má u vody rozbalený tábor-maskáčový stan,vařič,stůl s jídelním servisem, u vody stojan s pruty co dokážu spolehlivě otipovat na 20t+,pod nimi kapromatrace i s polejváním,spí si pohodlné posteli a teplém spacáku s vědomím,že díky moderní elektronice má vše pod kontrolou není kaprař ale do trika CHaP převlečená špína co kaprařům škodí??

            Nelhierro - Profil | Ne 2.2.2014 11:26:27

            FRANK71 >> srovnávat loď a bivak? Loď od nepaměti k vodě patří, bivak ne. A nebýt těch povalujících se lodí, nedošlo by k záchraně nejednoho se topícího člověka. Bivakem mu fakt nepomůžeš.

              Nsumec 1950 - Profil | Ne 2.2.2014 11:25:17

              Lidičky vzpamatujte se,Jestli jste nikdy nebivakovali,tak ani nevíte,o co jste přišli.O volnost,o svobodu,o vlastní rozhodování.Tam kam já jezdím, nikdo nic neřeší,všichni dodržují pravidla a pořádek kolem sebe.Nevěříte? Věřte!

                NShawt - Profil | Ne 2.2.2014 11:24:51

                Mrknato >> no tak tam jim je vyplaceli mozna taky,ale jakmile zjistili,ze je zneuzivaji,tak je vypakovali ze zeme..zadne mazleni :)

                  NMrknato - Profil | Ne 2.2.2014 11:23:45

                  Shawt >> Japak dlouho vypláceli našim snědým spoluobčanům na západě tučné sociální podpory? Ale u nás zvažujeme, že je to furt málo, mělo by se to posílit a začlenit je mezi nás...... Jestli se ale nezačleníme my, mezi ně????

                    Nsmike - Profil | Ne 2.2.2014 11:23:16

                    elhierro >> protože, když někde na svazovce uděláš bordel, nic se ti nestane :( teda aspoň ne takový postih, který by tě opravdu po finanční stránce zabolel.spousta rybářů bere rybaření jako právo/nárok ne jako výsadu.pokud přijde na místo na svazovce rybařit 20 rybářů a jen jeden z nich tam udělá bordel, tak výsledkem je stejně nakonec ten bordel

                      NShawt - Profil | Ne 2.2.2014 11:23:06

                      nofish >> no jasne, je to samozrejme v lidech...ale vime,jaky je Cesky clovek...(ne vsichni)

                        Nelhierro - Profil | Ne 2.2.2014 11:22:37

                        sumec 1950 >> ono to bivakování přímo souvisí s kempováním. Pročti si legislativu a pak rozdávej moudra.

                          NFRANK71 - Profil | Ne 2.2.2014 11:22:30

                          elhierro >> ty orlikari jeden, a co ty povalujici lode na brehu, ty ti nevadi?

                            Nelhierro - Profil | Ne 2.2.2014 11:20:49

                            kritik >> Bohužel. Proto říkám, na našince platí jen bič, cukr je zneužíván.

                              Nviceroy - Profil | Ne 2.2.2014 11:19:38

                              macc3 >> pokud pisi blafy tak mi napis tady pravdu ja si tohle zjistoval primo na PCR a ver ze jsem valil oci jak to bude posuzovat PCR ........jedinna vyhoda zatim je jen ta ze na tyhle pip nemaji cas aby behali po brehu a delali pakarnu .....v pripade ze je zavola RS tak te vykazi od vody a skoncis na prestupkovem ......pokud nesouhlasis s tim co jsem tady napsal napis mi tvuj vyklad dik

                                Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 11:19:19

                                Shawt >> Ale ať si v anglii chytají třeba za podmínky, že když se jmeuješ pepa, můžeš chytat jenom ve středu, za to 25hodin denně a můžeš si k tomu k vodě přistavit mobilní dům. Mi je to jedno.
                                My žijeme tady, máme svá pravidla, dobrá, jenom lidi jsou banda blbců. Nedodržují ani to základní co mají a pak nelze předpokládat nějaký "rozvoj podmínek pro rybařinu":

                                  Nkritik - Profil | Ne 2.2.2014 11:19:13

                                  elhierro >> Proč? Jednoduchý. Jsme národ nejen blbců, ale i dobytků.

                                    NShawt - Profil | Ne 2.2.2014 11:18:27

                                    smike >> tvrde postihy,ale jak je vymahat,kdo a jak, je to to same, jako na cestach....
                                    Lidi agresivni jak prase,to co sem videl tady za 1mesic sem v Anglii na cestach nezazil za 8let!!! A kde je problem?Vymahatelnsot,tam se s tebou nikdo srat nebude,kamery na rychlsot, tvrde postihy tech co porusujou pravidla,tady z tohoma kazdy akorat srandu.

                                      Nelhierro - Profil | Ne 2.2.2014 11:17:01

                                      Ale abych byl objektivní. U vody nenechávají nehorázný bordel (krabičky od cigaret, vajgly, plechovky a plasty od piva a jiných nápojů, rozbité lahve, obalové materiály od všeho možného) jen "bivakáři", ale i ostatní rybáři. Proč se mnoho kolegů chová jako prase, to nechápu. RS by měla brát papíry i za tyto prohřešky. A pokud mi kontrolovaný řekne: "to já ne, to tu už bylo", jeho problém. V RŘ je jasně napsáno, že před započetím lovu je povinnen bordel uklidit. Takže to chce tvrdě trestat, na "vychcaného" Čecha totiž platí jen tvrdý bič.

                                        NShawt - Profil | Ne 2.2.2014 11:16:23

                                        nofish >> no, kdyz nekdy zazijes nekdy neco nekde jinak, tak pak mozna nebudes tvrdit to co tvrdis :) Jinak s temi lidmi souhlasim...