Zákon o bivakách

Zajímalo by mně, jak je to s bivaky s podlážkou? Prý mělo dojít k nějaké úpravě? Děkuji
Autor diskuse: kaprhans - Profil , 16.3.2005 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Npacka - Profil | Ne 2.2.2014 11:15:52

sumec 1950 >> jo porad nechapete jednu vec-ze kazdej kousek brehu nekomu patri-at je to Franta Novák,povodí,obec a ja nevim kdo-a kazdej te muze z toho pozemku vypakovat pokud tam nebudes delat co ti dovolí kdy se mu zlíbí-zatim se tak nedeje ale při současnem prístupu ,,některych,,rybařu ta nebude dlouho trvat a budete u vody jenom s prutama max.sedackou-az bude majiteli-uzivateli reviru patrit i pas brehu(jako to je na ,,soukromakach,, tak to bude jina liga-a hlavne klid

    Nshiro utsuri - Profil | Ne 2.2.2014 11:15:44

    vydra Lucky >> Jestli jsi si nevšimnul, tak u nás se dělají zákony tak, aby se mohlo všechno rozkrást, rozprodat, obejít a když už teda někoho musí potrestat , tak odejde s mírným trestem. Zákony ČR byli, jsou a budou takové jaké jsou. A proto to u nás vypadá jak vypadá. To platí všeobecně. Jistě je to spojené s naší mentalitou.

      Ndosec - Profil | Ne 2.2.2014 11:14:26

      splávkař >> Mohl by jsi definovat slovo kaprař?Protože v Brně a okolí ti ukážu spousty míst kde bivak neuvidíš,ale bordelu po rybářích všude.Samá konzerva od turkyně,obaly od krmítkových směsí,krabičky od červíků,pet flašky,vajgly igelitky.Bordel dělají všichni,ale polud chce někdo vidět jen něco tak to druhé nevidí.A zvláště v tomto období se ten bordel pěkně ukáže,když je tráva slehlá a listí dole.

        Nsplávkař - Profil | Ne 2.2.2014 11:11:22

        Bomber76 >> Kolem vody se pohybuju docela často,ročně potkám spoustu těch,co očividně chytají kapry,jsou mezi nimi od pohledu rozdíly ale za těch mnoho let jsem se nesetkal s nikým,co by se presentoval tím,že by u tý vody seděl proto,aby si od ní odnesl kapra za to,že k ní přinesl bordel.
        Ten bordel tam na vlastní oči vidím a kdybys ho chtěl vidět taky tak současné počasí je k tomu ideální. Po tom jak je to s tím co chytí jsem se nepídil ,ale na MRKu se píše dost a třeba se stavem obsádky na všudypřítomných kaproakvárcích to docela ladí...

          Nvydra Lucky - Profil | Ne 2.2.2014 11:10:49

          Mám ještě jeden dotaz. Ptám se těch, kteří tak vehementně kritizují "naše" zákony a vychvalují ty okolní - přečetli jste si je vůbec ? Máte ponětí, co se v těch zákonech skutečně píše, nebo jen plácáte to, co jste někde odposlechli, četli jen vytrženou část ... ?
          A druhá věc - když už zákony jsou, proč se tam venku neopovažují je nedodržovat a tady se najde spousta ignorantů, kterým jsou stanovená pravidla ukradená ? Naznačím odpověď - protože tam se s nima nikdo nepárá, co je dáno, to platí !!! Tady je taková demokrecie (rozuměj anarchie), že si každý vykládá vše po svém, jak se mu to hodí. Dříve říkali ČSSR Absurdistan, co jsme dnes ???? Panuje tu klasická cochcárna.

            Nsumec 1950 - Profil | Ne 2.2.2014 11:09:57

            elhierro >> Ne neznám.Nikdy jsem nekempoval.Jenom bivakoval.A vždy jsem měl kolem sebe pořádek.A nikdy jsem neměl problémy s RS.

              NMrknato - Profil | Ne 2.2.2014 11:09:02

              sumec 1950 >> Lidi, který nedosáhnou a životní minimum, nikdy nepracovali, práce jim působí zdravotní potíže, mohou přebývat v biwi.... Je to ústavou zaručené právo, ale lovit mohou jen na jeden prut,,,,,,,
              Edit: a jestli je ten biwakář sociálně nezpůsobný, tak ho musí živit majitel pozemku, kde se chudák ubiwakuje.....

                Nshiro utsuri - Profil | Ne 2.2.2014 11:08:57

                Netipa - poslední hrdina MRKu >> Taky jsem to četl. Jen se čeká na první vlaštovky, které se dostanou před ustavní soud a jeho rozhodnutí bude poté vzorem k dalším řízením.

                  Nsumec 1950 - Profil | Ne 2.2.2014 11:06:01

                  Netipa-poslední hrdina MRKu >> Mohl by jsi nám nevědomým,sdělit bližší podrobnosti?

                    Nelhierro - Profil | Ne 2.2.2014 11:04:34

                    sumec 1950 >> Znáš význam slova kempování? Těžko se rybář přechodně ubytuje pod kánoí nebo pod vlastníma prutama. :-)

                      Nmacc3 - Profil | Ne 2.2.2014 11:03:50

                      viceroy >> není pravda ... :)

                        Nsumec 1950 - Profil | Ne 2.2.2014 11:03:35

                        Bomber76 >> V pekle neshoříš,jenom tady na MRKu.

                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Ne 2.2.2014 11:03:31

                          Od nového roku řeší situaci kolem bivaku dokonce i ústava

                            NBomber76 - Profil | Ne 2.2.2014 11:01:08

                            Bordel u vody nedělám, kapry neodnáším, ale jsem kaprař, takže na tuty shořím v pekle...

                              Nsumec 1950 - Profil | Ne 2.2.2014 11:00:05

                              viceroy >> To je nesmysl.V takovém případě kempuje každý rybář,sotva vytáhne pruty.Nebo vodák,který navečer vytáhne kánoe z vody.Je to jenom slovíčkaření.

                                Nelhierro - Profil | Ne 2.2.2014 10:58:13

                                Pokud někomu nevyhovují zákony ČR, nechť se odstěhuje tam, kde mu vyhovovat budou. Nechápu se co se stále řeší. Rybolov je o lovu, tedy počítá se s tím, že jsi někdo jde i pro ryby. Pokud jsou tací rybáři, který se k vodě jedou rekreovat do bivaků a obhajují své prohřešky tím, že preferují CH&P, pak ať navštěvují soukroné vody, na kterých jsou stejně deportovaný ryby ze svazovek. :-(

                                  Nsmike - Profil | Ne 2.2.2014 10:55:41

                                  Shawt >> protože v čechistánu, když se píše zákon nebo jeho novela, tak je určen pro určitou skupinu lidí, která na něm má osobní zájem.Proto to slovíčkaření, protože potom jsou možné různé výklady tohoto zákona.Tady jedině tvrdý postih ze strany RS a PČR.
                                  V Anglii je to možné, protože tam loví většinou normální lidí, ne magoři jako v ČR, kteří dělají u vody bordel a berou svazové vody jako něco, co je třeba vytěžit.
                                  U nás opravdu v rámci zachování svazových vod pouze tvrdé postihy.

                                    Nsumec 1950 - Profil | Ne 2.2.2014 10:53:38

                                    Bomber76 >> Tak asi.

                                      Nsplávkař - Profil | Ne 2.2.2014 10:53:27

                                      Petr12 - 2.2.2014 10:35:28 nerozumím tvé myšlence,svinstvo nehledám a kdybys chtěl vidět na vlastní oči o čem jsem psal tak se jdi podívat k vodě jak vypadaj místa frekventovaná kapraři,co po nich zůstalo v okolním rákosí,kdybys to chtěl vše schodit na koupače tak se podívej pozorně od čeho,že jsou ty obaly....

                                        Nnofish - Profil | Ne 2.2.2014 10:53:22

                                        Shawt >> co je v anglii nám je u perdele. V africe mají ebolu a taky to sem nikdo tahat nechce. Máme vlastní pravidla a dobrá. Vůastní systém a dobrý. Jen lidé moc dobří a slušní nejsou.