Ohře, úlovky, nástraha

Ohře, úlovky, nástraha

Tak co si myslíte o Ohři ? Máte nějaké úlovky ? Na co jste chytli ?Autor diskuse: repka - Profil , 25.2.2015 kaprařina - nástrahy, návnady

94x v oblíbených a 14x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

Nlubo*93 - Profil | Út 8.9.2020 10:52:34

krusnohorec >> to je pro mne naprosto optimální poměr :D jinak ano, já osobně mám nejvíce parem asi na kukuřici :D docela Jsi mne potěšil :)

Nkrusnohorec - Profil | Út 8.9.2020 10:14:15

lubo*93 >> No ono je to s rybami každý rok jiné. Vloni jsem měl parmu jen jednu, ale měl jsem celkem přes šedesát kaprů. Letos mám kaprů jen jedenáct a parem zatím šestnáct( zapisuji si všechny ryby nad 40 cm. a parmy byly od 56 cm do 69 cm.) K těm číslům ale musím uvést, že jsem důchodce a vody jsem prakticky každý den. Samozřejmě že vím, že parma je hájená ale já pouštím všechny ryby( výjimkou byl vloni okoun 42 cm, kterého si vzal syn). Proč parmy letos celkem " jdou" nevím a ani Ti nemohu poradit na co je chytat. Ten kolega nade mnou je chytal údajně na sýr, já jsem na Bláťácké zlato chytil jen jednu. Zbytek byl na rohlík, kukuřici a pod. , žižala prakticky nula. Tak si vyber a snad Ti něco zabere.

Nlubo*93 - Profil | Út 8.9.2020 9:54:39

krusnohorec >> Pěkné!! Pár parem to je na ohři pro mne svátek... ještě že už je u Vas parma hájená !!!

Nkrusnohorec - Profil | Út 8.9.2020 9:43:26

Ahoj, po 14ti dnech informuji, že na Ohři nic moc nového. Chytil jsem jsem pár parem, ostroretek a podouství a včera konečně skoro po dvou měsících svého letošního jedenáctého kapra, tentokrát 60 cm. Chtěl jsem se ale podělit o jednu zajímavost. Jeden rybář, který chytá asi 200 m nade mnou, chytil ve dvou dnech několik parem. Pochlubil se, a to asi neměl dělat. Další den se k němu přidal místní čumil. Další den už seděl kousek pod ním( do 5 metrů) s nářadím a další den původního rybáře "předstihl", byl na místě první a to i s dalším rybářem( svým otcem) a postupně bylo kolem místa nacpáno( napočítal jsem sedm aut). Když přijel ten původní rybář, tak ani nevybaloval, a myslím, že se do budoucna poučil, stejně jako já před lety. Ono vůbec řadu kolegů láká upravené( vysekané) místo, kde je nakrmeno a když zjistí, že tam ryby berou, jste na čas bez šance a můžete si vysekávat a zakrmovat další a další místo.
Přeji hezký den

Nrarach - Profil | Pá 21.8.2020 9:06:29

Dám sem jednoho krasavce od Žatce.

Nkerek - Profil | Čt 20.8.2020 20:18:33

Ahoj, tak ještě taky přihodím nějaké poslední úlovky. Spíše je to o čudlách, ale to mi vůbec nevadí. Ono něco lepšího se občas taky ukáže. Stejně jde o relax a splynutí s přírodou ❤️
Plotice 35
Kapr 63 na 20mm boilies
A droboť

Nkrusnohorec - Profil | Čt 20.8.2020 10:38:48

Ahoj, jak vidím tak je stále na řece i webu "mrtvo". Poslední týdny byly opravdu pro rybařinu špatné( alespoň u mne). Přesto každý den ráno vstanu a koukám na špičky prutů, které se jen tak sem tam mírně prohnou, když do nástrahy klovne nějaké mini rybka, nebo když se o vlasec zachytí tráva. Vstal jsem i dnes i když jsem věděl, že před sedmou musím balit, protože jsem na 08.30 objednán k zubaři. No a to byl ten zákon schválnosti. Zpočátku bylo vše jako obvykle. Pak ale kolem šesté, když jsem přehazoval jeden z prutů, rána a feeder jsem jen tak tak zachytil, když letěl do vody. Jenže, jak letos už asi po páté, sotva jsem prut zachytil, bez nějakého většího odporu, nic. Vytáhl jsem prázdný vlasec, dle mého mínění přeříznutý o lasturu mušle, kterými je dno hustě pokryté. Když jsem převazoval a už jsem byl u navázání háčku, stejná rána do druhého prutu, který jen opět jen tak tak, nekončil v řece. Tentokrát vše proběhlo jak má, a já jsem do podběráku dostal nádhernou, 68 cm dlouhou parmu. Pak jsem ještě za 15 minut chytil plotici kolem 30 cm, ostroretky 46 a 38 cm na a přesto, že by to asi bralo dál, musel jsem sbalit, zubař čekal. Holt pech. Ale i tak mohu říci, že jsem si dnes po delší době zachytal . Jinak jsem včera projel řeku na loďce. Je plná trávy a vrtule el.motoru byla stále
" zatravněná". Voda je křišťálově čistá, veškerý kal je v té trávě zachycen Ty trsy trávy jsou místy plné ryb( velkých i potěru). Kolega o víkendu dostal větší rybu, ale musel do vody, protože z trávy, kam mu zajela, by ji jinak nedostal. Tak se mějte fajn.

NHeršvec - Profil | St 29.7.2020 7:57:18

I mě Ohře letos lehce nadělila. Ale oproti loňsku, je to o poznání slabší, ale každá ryba se počítá.

Nkerek - Profil | Út 28.7.2020 15:22:44

Línek 34 cm z dnešní Feederovačky s parťákem. Zobl si červa s extrudou česnek

Nkrusnohorec - Profil | So 25.7.2020 9:22:22

lištička 33 >> ten zlomený podběrák pochopitelně nepřeji nikomu. Ale šel opravit, ulomil se kousek pod čepem, takže jsem to o kousek zkrátil a zajistil šroubkem. Jinak tento týden šli celkem hezky ostroretky ( 4 x nad 40 cm) a přišli mi i 4 parmy/ 56 - 68 cm./,
Tak ahoj.

Nkerek - Profil | Út 21.7.2020 12:32:42

Ahoj, tak dnes mi Ohře konečně nadělila. 😊

Na feeder moc pěkný souboj, kapr 58cm, 3,8 kg.

Nrarach - Profil | Út 21.7.2020 12:11:08

krusnohorec >> Moc pěkný!!!!

Nlištička 33 - Profil | Út 21.7.2020 12:02:08

krusnohorec >> Zážitek nádhernej, užil sis. Popis taky, ale ten zlomenej podběrák přeješ fakt všem?:))

Nkrusnohorec - Profil | Út 21.7.2020 11:43:39

Ahoj,
tak vidím, že stejně jako na řece to nejde ani na webu. Tak dám alespoň něco k dobrému. Včera ráno u vody jsem seděl a seděl. Ačkoliv to nemám ve zvyku, nahodil jsem jednou až doprostřed řeky, protože se mi zdálo, že tam je přeci jen o trochu větší proud, než na zbytku prakticky stojícího toku. Za chvíli přišel na " fídr" záběr a ryba si to přes brzdu pelášila do křoví k protějšímu břehu. Těsně před křovím se mi ji podařilo zastavit a obrátit. Chvíli se nechala táhnout a pak si to namířila do puškvorce a pod vrbičkové křoví asi 15 metrů po proudu ode mě. Když jsem ji tam chtěl opět zastavit, tak jsem uviděl, že z druhé strany jsem s ní přitáhl za krmítko zaháklou asi metrovou větev. Ryba byla v puškvorci, na krmítku větev , nikdo opodál a tak jsem to riskl do vody, když jsem prut nechal na břehu. Dolu jsem to měl slušný krpál, a navíc moje obratnost byla ovlivněna věkem i tím, že jsem 2,5 roku po operaci kyčle. Ale zvládl jsem to a větev z vlasce uvolnil. Mezi tím za mnou s kávičkou přišla žena, která mě ani nemohla najít. Když jsem vylezl, tak jsem zjistil, že vlasec zůstal ještě dál zamotán do puškvorce a tak jsem musel do vody znovu. To už držela prut manželka a když se mi podařilo vlasec uvolnit, tak ryba opět vyrazila. Ani nevím, jak jsem se dostal rychle ven. Ryba už pak nikam" neutekla". žena ji podebrala a já jsem pak mohl změřit 69 cm kapra. Když jsem ho pak chtěl z podběráku pustit zpět, musel jsem ho dát kvůli vysokému břehu trochu do páky, a on se ještě na břehu zlomil.
Prostě událostí na sezonu rybolovu. Ale pro takové zážitky k vodě chodím. Přeji všem něco podobného zažít.
P.s foto udělal vnuk na mobil, ale doposud mi ho na mail neposlal( včera odjel domů).

Nkrusnohorec - Profil | Po 6.7.2020 10:02:56

Zdravím kolegové,
upřímně závidím všem, co to letos a zvláště nyní, bere. Já jsem u vody skoro každý den, ale hlavně poslední asi 3 týdny je to dost mizerné. Nejdříve kvetly topoly, pak přišlo kakao z Blšanky, po té se po deštích zvýšil průtok a ochladila se voda. Po té by pár dní průtok kole 20 ti kubíků,no teď je to kolem 7 mi a voda se ohřála na 20 st.C. Dnes ráno jsem viděl jak se ryby ve vodní trávě třely. Co k tomu dodat. Chtělo by to chvíli stálé průtoky, teplotu a stálé počasí. Loňský rok jsem měl k dnešnímu dni 42 ryb nad 40 cm( z toho 36 kaprů) letos má těch ryb 33 a jen 9 kaprů. Takže doufám, že se to zlepší a to samé přeji Vám.

NBery. - Profil | Čt 2.7.2020 11:40:01

Klose >> me na Wohri u nas dole spis fungovalo najit ryby a chytat tam kde se krmí přirozenou potravou. Pak jsem tam mohl hodit co chci a bralo to. Kdyz jsem zkousel krmit mimo,tak se ryba nechtela zastavovat aby zrala tady. Stale jsem chytal jen ryby co cestovaly řekou.
Takze na chate krmim jen malinko a chytam ryby co přijíždí. Na mista kde bych rad chytal to mam 150-200m takze to tam vozim jen kdyz mam naladu a chut.
Reka je reka,ale Labe neni Ohre a je to neskutecny rozdil v chovani ryb.

Nkerek - Profil | Čt 2.7.2020 11:25:39

Klose >> tak hodně štěstí 🙂 ja když rozkrmoval flek.. Asi dvakrát jsem to zkoušel, tak pokaždé mě nekdo viděl a začal tam chodit, buď naproti nebo přímo na flek 😀

NKlose - Profil | Čt 2.7.2020 10:46:50

kerek >> Já byl v pondělí ráno a zdaleka jsem tolik štěstí neměl. Jen dva tlouštíci. Ale začal jsem každý den rozkrmovat flek, tak snad se to zlepší 😀 S feederem by to bylo mnohem lepší, ale chci zkusit větší rybku, tak si radši počkám 🤷‍♂️

Nkerek - Profil | Čt 2.7.2020 8:34:09

Ahoj všem, v neděli jsem byl na Ohři na pár hodin a po delší době jsem si pěkně zachytal. :-)
431 037

Nkrusnohorec - Profil | Po 29.6.2020 11:37:36

Ahoj všem,
26.5.2020 jsem zde napsal, že se na dolní Ohři objevila husa divoká a dnes mi dovolte opravu, jedná se o husici nilskou, která tu vůbec nikdy nebyla. Jinak za svůj život jsem nikdy neviděl v přírodě vydru. Mohu Vás ubezpečit, že i ta už na dolní Ohři je. Viděl jsem ji asi ze 4 metrů, když jsem vyléval loďku. Něco málo k rybám. Nevím čím to je, ale letos už mi "těžká ryba" po záběru přes brzdu" a krátkém souboji, asi v 5 ti případech "vypla". Zkouším měnit velikosti háčků, ale i když jsem dal oproti původním č.10 či 8, šestku, tak dne ráno opět to samé. Je to k vzteku, jeden takový záběr za pár dnů a zase nic. V minulost jsem takové problémy neznal, pokud mi dříve ryba utekla, tak z háčkem, nebo jsem zažil i háček zlomený či narovnaný.
Jinak se to na Ohři uklidnilo, už žádné " kakao" ani extrémní proud či studená voda( měla i 12 st.c). Ryba jsou ale stále dost náladové, podle měnícího se proudu mění místa a spíše se vyvalují nad hladinu, než by sbíraly ze dna. To jenom pro Vaší informaci od toho, který je u řeky denně.

N1Mara - Profil | Čt 18.6.2020 8:35:04

Jovánek >> jasas 😉

NJovánek - Profil | St 17.6.2020 22:27:42

1Mara >> čus Máro, nevím ještě...

N1Mara - Profil | St 17.6.2020 15:53:08

Jovánek >> apropo když tě mám tady, jak jsou na tom karasci ? Vytreli se ti ?

N1Mara - Profil | St 17.6.2020 15:51:59

Jovánek >> ty nejsi mistr, ty jsi ministr 😉😂😂

NJovánek - Profil | St 17.6.2020 11:02:19

Kakao vůbec nevadí, řekl bych, že naopak. Zahájení na Ohři... a hnedle dva kousky.

NBery. - Profil | St 17.6.2020 10:10:52

Heršvec >> kakao a hodne travy. Chytatelny to je,ale je potreba lepe volit flek a casto prehazovat.

NHeršvec - Profil | St 17.6.2020 7:28:28

Zdar, tak prej nám teče pěkný kakao na Ohárce. Chodíte někdo v takovém stavu k vodě, nebo je to ztracený čas?

Ntomkyč - Profil | St 27.5.2020 9:05:11

A nám pan majitel zamkl průchod pod mostem v Terezíně, z druhé strany zákaz vstupu ☹️ a brodit s feedrem se mi nechce.

Nrarach - Profil | St 27.5.2020 8:29:38

Klose >> No to je tedy propal jaxviňa..ach jo!

NKlose - Profil | Út 26.5.2020 20:27:08

marw_84 >> Viděl jsem ho hned ten den a lovce znám, takže pro mě netřeba zamazávat :-) Asi by jsi nemusel úplně takhle veřejně propalovat místo.

Nmarw_84 - Profil | Út 26.5.2020 18:36:09

Já bydlím na Březové u Sokolova. Už jste viděli toho šupíka z Lokte?

Nrarach - Profil | Út 26.5.2020 18:16:07

Klose >> Bydlel sem v Sokolově a Habartově 30 let.

NDědek - Profil | Út 26.5.2020 17:38:55

Bery. >> Já jsem se tam s malou koupal je jednou,neměli jsme ten týden počasí, celkem nám pršelo, ale ten jeden den bylo horko k padnutí...
Postavil jsem se na molo, skočil po hlavě do vody a málem jsem zcepeněl. Vůbec jsem nečekal, že je to tak studené :-). Ale když jsem si zvykl, tak jsme s malou potom plavali přes celou řeku tam a zpět.

NBery. - Profil | Út 26.5.2020 17:32:58

Dědek >> ja mam chatu jeste vys a vykoupu se jen v nejvetsich vedrech. Jsem slabsi jedinec:-)