Rybářský JůTůbering….zlo nebo přínos?

Diskuse pro příznivce i odpůrce rybářských kanálů na YT. Kontroverzní téma, proto prosím o konverzaci v klídku, bez invektiv ….ale zanadávat si můžete….samozřejmě i pochválit….o)
Autor diskuse: Piskořík - Profil , 1.6.2025 všeobecné - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Piskořík - Profil | St 2.7.2025 8:43:11

Tak, další anketa archivována….:o)

Teď bych zkusil místo ankety otázku….co Vám nejvíc vadí na rybářských JůTůberech nebo obsahu jejich videí?….můžete bejt samozřejmě konkrétní k jednotlivým tvůrcům, aby to bylo přehlednější….:o)

    JigsawDave - Profil | St 18.6.2025 12:48:12

    Občas na nějaké video kouknu. Nemám žádného favorita ale ani jeden z ankety mi nepřijde nějak protivný nebo nesympatický. Jsou to ale taková videa spíš pro děti, protože je to pořád to samé dokola ale s dětmi na to někdy kouknu. Nepřijde mi to nijak závadné a aspoň to nejsou nějací pošahaní youtubeři, kteří dělají úplné nesmysly. Prostě kluci, co chytají ryby. Viděl jsem od každého z nich dost videí a jsou to vesměs v pohodě kluci, kteří se chovají slušně. Že si třeba říkají o kliknutí na odběr, na tom nevidím nic divného. O to jde asi každému, kdo točí podobná videa a navíc za to většinou i děkují, že je lidé podporují a že si za podporu můžou koupit kvalitnější vybavení, točit lepší videa a podívat se na zajímavější místa. Nijak to neskrývají a v mnohých videích za to naopak vyjadřují vděčnost. Natočit takové video dá i dost práce a já osobně bych to asi nedělal, protože já rád chytám a většinou ani ryby nefotím protože kapra, amura nebo úhoře už viděl asi každej a vypadají všichni stejně, tak proč balastit internet dalšími fotkami. Navíc mě to prostě ani nebaví. Abych kvůli deseti minutovému videu pár hodin chytal a následně se s tím několik dní crcal na počítači, abych to sestříhal a doladil, na to bych asi moc nebyl, proto je spíš obdivuji, že si s tím dávají tolik práce a ty odběry mají zaslouženě. Že propalují občas místa. No to je spíš pak na inteligenci těch, kteří na to koukají ale za to oni nemůžou, že lidi jsou takové ovce. Bylo to tak a je stejně pořád. Jeden den někde chytnete rybu a pak si tam několik dní nesednete, protože se o to místo dědci skoro perou, protože tam někdo vytáhl kapra 60 cm 😃. Mě by třeba nikdy nenapadlo jet na nějaké místo jen proto, že to bylo ve videu na YouTube. Myšlení lidí opravdu nechápu ale jak říkám, to spíš vypovídá něco o inteligenci populace, než o hlouposti youtuberů. Asi se na to koukám trochu z jiného pohledu, než většina lidí tady a snesu za to kritiku ale takový já už jsem. Snažím se na věci koukat z různých úhlů a ne jen černobíle.

      kaprus - Profil | Út 17.6.2025 14:59:39

      RomanS >> Tychler chytal u nás pod jezem, docela ho propálil už tenkrát. K rybám se nechoval moc hezky na videu, přesto mělo asi úspěch. Za to bych ho dal do ankety. Edera sem tam asi včera viděl? Třeba se před tím díval jak se chytají ostroretky a inspiroval se...

        Flip - Profil | Út 17.6.2025 12:47:18

        Bulda 64 >> Každopádně i ten divák by měl říct co se mu líbí a co nelíbí. A o mně je všeobecně známé, že ani doma tu kritiku nebalím do papírků od bonbonů.😊

          Bulda 64 - Profil | Út 17.6.2025 10:55:35

          Flip >>
          V pohodě, vždyť taky to moje rýpnutí do Radka co jsem Ti psal... no, třeba by dneska dělal věci jinak.. ( je mi jasné, že když máme dospělé "děti", tak můžeme k jejich cestě životem občas hodit nějakou tu glosu, jinak jsme odkázáni pouze přihlížet jejich konání, jsme v roli diváků, mají to už ve svých rukou;)

            Flip - Profil | Út 17.6.2025 9:47:34

            Bulda 64 >> však jsem taky napsal,,možná". Ale v globálu s tím co píšeš souhlasím. Jak už jsem psal s naším Radkem jsme také měly tučné debaty o tom co by se mělo a nebo nemělo. A něco co z toho dělá mně také zrovna není po chuti ale tam se dostáváme někdy do pozice kdy si člověk uvědomí,že to rybaření ho živí na stopadesát procent. A nějaké ,,zviditelnění" možná není na škodu. Každopádně se to ovšem nesmí přehánět. Ovšem tyhle YT rychlokvašky s kamerou, to je úplně jiný level.

              Bulda 64 - Profil | Út 17.6.2025 9:30:25

              Flip >>
              Nechci Ti brát iluze, ale když je někdo arogantní kretén, tak jím zpravidla i zůstane...
              Potvrdilo mi to i minulé setkání třídy ze studií.
              Fajn kluci, se vztahem k zahálce, užívání si života a všem tehdejším radostem, jsou pořád nad věcí se smyslem pro humor ;)
              Ti krhounci taky zůstali na svých "pozicích" :(

                aleš vavřina - Profil | Út 17.6.2025 6:57:34

                Vévoda z Wellingtonu >> ale prd, už má zcela jistě nový ... mráz kopřivu nespálí, :-)

                  Flip - Profil | Út 17.6.2025 3:19:25

                  Martin M. >> Apropos já jsem scenáristovi, producentovi,režiserovi a hlavnímu protagonistovi v jedné osobě nic nevyčítal. Jenom jsem chtěl vědět, jestli je skutečně tak uvědomělej, jak se tady snaží aby vypadal.😊

                    Flip - Profil | Út 17.6.2025 3:01:11

                    Vévoda z Wellingtonu >> Třeba se řídí příslovím,,kdo uteče,ten vyhraje".Jednou se okouká,zestárne a pak možná i pochopí o čem tady šla řeč.

                      Flip - Profil | Út 17.6.2025 2:55:49

                      Martin M. >> Naprosto souhlasím. A vyčítám akorát těm do jehož resortu ta výdělečná činost spadá,že si o to neřekne. I v tomto případě platí to osvědčené přísloví o hubě a neštěstí. I v tomto případě se doba mění a je potřeba se jí přizpůsobit. Když jim za to platí sponzoři ,reklamy ap., tak ať z toho ta kráva ,která všem mléko dává, taky něco má. Je pochopitelné, že v tomto případě o nějakém dobrovolném dárcovství nemůže být ani řeč.

                        Flip - Profil | Út 17.6.2025 2:46:38

                        Bery. >> Ti pochopitelně taky- však i u nás doma byly někdy kvůli tomu docela ostré diskuze ale i na téma s tím souvisejícími jako je propalování zvyšování tlaku atd. atd.

                          Martin M. - Profil | Po 16.6.2025 22:03:01

                          Flip >> svaz si o tento poplatek nikdy nerekl. Je to jako bys nekomu vycital, ze treba nataci videa o hradech a zamcich, ze sportovist, narodnich parku atd, taky to platime my vsichni a on neplati podil ze svych prijmu zpet. Klidne se to muze zpoplatnit, ale necekej, ze to nekdo bude davat sam od sebe.

                            kubah - Profil | Po 16.6.2025 18:44:54

                            Vévoda z Wellingtonu >> To už jsme nikdy nepřidá ani jedno své dokonalé video ?? :-(

                              Vévoda z Wellingtonu - Profil | Po 16.6.2025 18:43:28

                              Flip >> Smazal si profil, už jsme ho dorazili.

                                Bery. - Profil | Po 16.6.2025 18:10:25

                                Flip >> to by meli začít cálovat spíš průvodci :-)))

                                  Flip - Profil | Po 16.6.2025 13:09:54

                                  Tadas M >> jedna technická. Doufám,že odvádíš rybářskému svazu i finanční podíl,když se přiživuješ na jejich vodách ?

                                    FRANK71 - Profil | Ne 15.6.2025 22:45:20

                                    Hlavně chybí v anketě Fish Hobo.

                                      Polčis - Profil | Ne 15.6.2025 18:20:34

                                      Tadas M >> Kdyby jsi na Mrku Tadeáši vůbec nereagoval, věřím, že máš v anketě nějakou šanci a aspoň jednoho soupeře.
                                      Možná i ten život budeš mít smutnější, když potřebuješ pozornost v podobě lajků od malých dětí na YouTube a Instagramu a nesneseš kritiku.
                                      Za mně jako jednoho z ,,nechápavé bandy " jsi jasná volba 😉

                                        aleš vavřina - Profil | Ne 15.6.2025 15:55:38

                                        Tadas M >> je velký rozdíl mezi psanym textem a videem, video je mnohem návodnější ... v dnešní době je ryb mnohem méně, více frustrace mezi lidmi a více možností...., na druhou stranu "parazitování" na exteriérech svazovych vod taky není úplně ok ...

                                          Vévoda z Wellingtonu - Profil | Ne 15.6.2025 15:14:29

                                          Dolphi >> Bohužel má tu smůlu, že toho o rybaření moc neví, a mele jeden nesmysl za druhým. Především pak prokazatelně lže ve veřejném prostoru. S takovými tupci já slitování nemám, taky promiň.