Já BRZÁK 😤

Diskuse s Lubou. O něm s ním bez něj......
Autor diskuse: Vash - Profil , 23.9.2024 všeobecné - příhody, kuriozity
Dále moderují: MAXXSKATER Profil + brzak Profil

měl by brzák opustit působnost na mrku či ne?

A) ano29%

B) ne71%

Od 25.9.2024 hlasovalo 79 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NPedro1 - Profil | Út 4.2.2025 10:08:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

brzak >> Kdykoliv:-)

Ať je leden, nebo únor, sezona se blíží,
brzák řve furt jako bůvol, k tůni se zas plíží.
Náhle spatří oko jeho, stopy v blátě patrné,
zalekne se, nechá všeho, v hlavičce mu zatrne.
"Kýho vejra, kýho ďábla, mám já teďka v revíru",
zloba do něj rázem vjela, hnedle bylo po míru.
"Hnusný hajzle, nenasyto, tebe tady nesnesu,
všechny vydry, včetně této, od vody já odnesu".

Pasti líčí, záda bolí, podbradek se nafukuje,
okolo to sype solí, doufá že to zafunguje.
Za rozbřesku k vodě spěchá, krocátko se tetelí,
igelitka bude plná, kapry já mám v prdeli.
Na místě však zří tu hrůzu, pasti všechny zničené,
ku pomoci volá múzu, před ním monstrum skrčené.

Hlavu má jak obří sumec, tělo jako vydry tři,
pařáty jak štičí zuby, jeho nozdry zavětří.
"Do prdele práce marná, nech mě žíti, prosí moc",
příšera však už se blíží, Brzda volá o pomoc.
"Snažně prosím, všichni svatí, masení já zanechám,
slibuji vám, milí drazí, rybu už si nenechám".
Veletvor se chvíli dívá, rolák zkoumá Brzáka,
otočí se, voda šplouchá, kouká jemu na ptáka.
"Ještě jednou uvidím Tě, rybičce jak zkřížíš cestu,
odnesu Tě, sežeru Tě", mává ve svém hrozném gestu.

Brzák domů prchá rychle, vůkol zem se propadá,
letí, běží, kymácí se, dechu sotva popadá.
Další ráno probudí se, vše jak zlý sen připadá,
otřepe se, zamyslí se, rázem pruty popadá.
"Zdálo se to, sny jsou divné, kapří maso dochází,
půjdu na ně, pozor si dám, sednu já si na hrázi".
Přijde k vodě, rozhlédne se, "nikde nikdo bude klid",

hladina však prolomí se, obří monstrum představí se, velké oči zamrkají, ..........., hotovo je, dokonáno,
brzák nevstane už ráno, kapři, štiky, candáti, mají život zachráněný, Brzák už se nevrátí!

    Nbrzak - Profil | Čt 26.9.2024 20:33:33

    ludek 73 >> proběhne obalovačka zítra k večeři )))

      Nludek 73 - Profil | Čt 26.9.2024 20:17:26

      brzak >> A bude kapr na bedlích

        Nbrzak - Profil | Čt 26.9.2024 20:10:52

        MAXXSKATER >> a ještě jsi nezahlasoval v anketě,jak budu zápornej na konci roku,tak celej mrk jebu do palice )))

          Nbrzak - Profil | Čt 26.9.2024 18:43:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          👍

            Nbrzak - Profil | Čt 26.9.2024 18:39:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Když se daří tak se daří,dnešní dary přírody v čase vycházky☝👍

              NMAXXSKATER - Profil | Čt 26.9.2024 12:08:36

              brzak >> Však jo, volku, já proti Tobě necítím nějakou zášť nebo něco takového. =) Ona spousta lidí se v reálu chová jako Ty, že majzne cokoliv mírového nebo berného, co chytí ... Věc druhá je to, že Ty to dost často tlačíš tzv. až zbytečně na sílu a další věcí je otázka, jestli tohle fakt má v dnešní době ještě vůbec někdo zapotřebí. =)

                Nbrzak - Profil | Čt 26.9.2024 9:06:55

                pajagogo >> to není ono,to musíš ulovit klasicky aby jsi měl z úlovku radost )))

                  Npajagogo - Profil | Čt 26.9.2024 8:57:20

                  brzak >> si zajeď ke Kolínu s podběrákem, se ti tam válí masa v polích 😁😁

                  asi je začnu házet od příštího roku prasatům na újeď

                    Nbrzak - Profil | Čt 26.9.2024 8:48:51

                    pajagogo >> tak ne že se přeorijentuješ,jen pouštěj dál,protože kdybych jich 200 ubylo tak tam mám hovno )))

                      Npajagogo - Profil | Čt 26.9.2024 8:36:38

                      Vash >> já beru tak 2 do roka když v práci kolegové škemraj, že by si dali rybí salát, tak jim ho mísu udělám, naposled asi před měsícem a sám sem ho ani nevochutnal 😁😁😁

                        NVash - Profil | Čt 26.9.2024 8:30:38

                        pajagogo >> Jo to sme dva 😉👍 Kapři beru jen, když se bude udit 🤘 To je za mě jediná jedlá úprava kapra 😤

                          Npajagogo - Profil | Čt 26.9.2024 8:25:01

                          brzak >> zezadu jo srabe ... 😁😁😁😁

                          tak to každej rok okradu rodinu minimálně o 200 kusů spotřebního masa 😁😁😁

                          leností to není, třeba s metrovým sumíkem si vyhraju i hodinu aby byl dokonale nafiletovanej, prostě blátokapr mi nejede a rozhodně nejsem sám

                            NPolčis - Profil | Čt 26.9.2024 8:09:27

                            brzak >> Říkám za mně, když si udělám kousek kapra a candáta bez jakéhokoliv koření tak je pro mně jednoznačným vítězem kapří maso.

                              Nbrzak - Profil | Čt 26.9.2024 7:39:47

                              Polčis >> tak to zase prrrr )))

                                NPolčis - Profil | Čt 26.9.2024 7:19:17

                                brzak >> Za mně má kapr lepší maso než candát 😃

                                  Nbrzak - Profil | Čt 26.9.2024 7:11:57

                                  pajagogo >> minulý týden jsem byl svědkem toho,jak se důchodci pomalu porvali o máslo (bylo v akci za 39,90 kč) a jeden,kterej se toho neúčastnil,pravil-to je horší jak za komunistů ....a tady se pouští kapr za kaprem a ještě mě napíšeš,že se to nedá žrát ....trochu bídy na Tebe ...)))

                                    Nbrzak - Profil | Čt 26.9.2024 6:54:32

                                    pajagogo >> zaútočím zezadu))),já mám takovej pocit,že v tom bude i trocha tý lenosti s tím kucháním,jinak přece není možný,kor v dnešní době,že když chytneš kus spotřebního masa,ho pustíš zpět nebo aspoň směníš)),tomu by se dalo normálně říct,že jsi okradl rodinu za bílého dne! )))

                                      Npajagogo - Profil | St 25.9.2024 22:48:20

                                      brzak >> si nezapomeň krocátko, jinak nemáš šanci 😁😁😁

                                      to je taky dost, ses flákal pěkně dlouho, takhle nebudu mít žádný prémie

                                      jaká tradice, vždyť už dneska ty kapry skoro nikdo na vánoce nežere, obzvlášť ty mladší, tradici z toho dělaj už jen ty bejvalí zlatokopové u kádí co to všem vnucujou a chtěj aby lidi jedli tu nejhnusnější českou rybu a i těch už je max. půlka než co bejvalo

                                      to jen ty se jima furt cpeš a to fakt vánoce nezachrání

                                      ty seš vlastně takovej antiGrinch, jestli teda víš kdo to byl, ale kdyby měl pár šupin nebo rolák, jistá podoba by tam byla 😁😁😁

                                        NKáceč - Profil | St 25.9.2024 22:43:37

                                        brzak >> tradice byly i dvě pohlaví :-)

                                          Nbrzak - Profil | St 25.9.2024 22:34:29

                                          Káceč >> to nedopadne,tradice je tradice☝