- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybáři a jejich domácí zvířata ( králíci, slepice, křepelky a podobně )
Jak jste na tom doma se domácími zvířaty ? Co konkrétně doma ( na dvoře ) chováte , jaké druhy zvěře a podobně ? Rady, typy, triky, pomoc a podobně tady vítáno :-) Byl jsem u známých na zahradě a dostal jsem nápad, chovat králíky na jídlo, a malé křepelky na vajíčka. No budu se muset napřed se vším seznámit, něco si o tom pročíst a pak se uvidí :-)) Co vy ?Autor diskuse: 1Mara - Profil , 26.8.2024 všeobecné - ostatní
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
41x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
valcha186 - Profil | Po 17.3.2025 20:35:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
CHaP >> Nevím na co to je, ale problém s hnojem. Něco takového jsem měl na ind. běžce, ale problémy s čistěním. Dal jsem tam lino a každý druhý den jsem to vytahoval a myl. Krmení a voda v zimě, jak. Venku voda zrzne, ptáci, potkani požerou. Na noc uklízet. Snáška od plus 4 st. Dělal jsem 8 krůt, také na roštu, 0,5 m nad betonem a neskutečné množství trusu. I po 25 husách neskutečné množství, piliny, hobliny, po kolečkách a to byly celý den venku, voda, krmení uvnitř. Pokud chceš jen vykrmit a zabít, dá se to, ale to čistění, hobliny, piliny. Na roštech 1x za týden. Zkoumej a uvidíš. Kámoš měl 50 každý rok, ale chlív 8x15 m. Spousta hoblin. Uvidíš.
valcha186 - Profil | Po 17.3.2025 20:08:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
CHaP >> 1000 rad drobnochovatelům. Stará, ale dobrá. Krátce. 2 husy na metr2, výška 2 m, zateplení, rošt 25 cm od podlahy, latě 3x2,5, mezery 1,5 cm, díra ven 40x50 cm, okno J, JV, vejce nad 4 st.C, voda důležitá na páření, budník 70x50, V 70, prkno vpředu 15 cm, schůdky, budníky oddělené aby se husy nehádaly a nepraly, uzavíratelné, aby nepodnášely, necpaly se 2 do hnízda, pro kontrolu kdo snáší. na dno písek, hobliny, krátká sláma. Hodně zeleného. Jsou tam i dávky krmení atd. Je to asi na 10 listech. Máš nad čím přemýšlet a co dělat. Podlaha betonová, kvůli podhrabu potkanů atd., hlavně čistění. Tady se husy i kachny dělaly na rybníce a nad vodou byly plochy z pletiva na odpočinek a čistotu peří, které se také používalo.
CHaP - Profil | Po 17.3.2025 18:56:18
valcha186 >> díky, to jsem zvědav zda budou mladý. Budu muset sbírat vejce..
valcha186 - Profil | Po 17.3.2025 13:04:26
CHaP >> Spíš na délku, než na šířku. 50x30 asi mám na kachny. Chytrá kniha je na samotě. Kouknu. Chov domácího zvířectva. Husník je malý, za 3 dny máš na zemi špenát. Dám vědět.
CHaP - Profil | Po 17.3.2025 11:24:21
valcha186 >> husník řeším. Jsou 3+1, bude stačit husník 2x1 m .
Snaskova hnízda 50x50 cm ?
Snaskova hnízda 50x50 cm ?
valcha186 - Profil | Po 17.3.2025 11:02:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
CHaP >> Držím palce. Jak to udupou, tak přesuň vedle. Vodu na koupání, mají tmavší břicha. Pokud jsou v páru, rychle budníky na vejce. Ale jak jsem psal, ne vanu.
CHaP - Profil | Po 17.3.2025 6:35:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Značka: Husa slovenská.
valcha186 - Profil | St 12.3.2025 10:23:19
drvoštěp >> Zatím nevím. Musím vylovit malý rybník, naučit se na bagru, toho se bojím, má to 2 kola, dvě nohy a hýbe se to na všechny strany. Jedna kaluž protržená, druhá děravá. Posledně jsme byli pro husy u Loun, pak u Rakovníka. Teď budu nahánět brojlery. Jinak o prázdninách není problém u vody. Já se nikam moc nedostanu.
valcha186 - Profil | Út 11.3.2025 21:43:50
CHaP >> Mezi stromy to vypadá na listí. Musí mít různou trávu. Máme tam jetýlek, pampelišky, Na sekačce dělám kopřivy, tak kolečko na míchanici. atd. Nezdá se to, jsou to žrouti. Zkusil bych to rozpůlit, jak udělají jednu, pustit je vedle. Jak zaprší, tráva se po nich spálí. Dřív jsem jim ještě udělal z pletiva koš na nohách a tam jsem jim dával trávu. Také to vytahaly. Uvidíš.
valcha186 - Profil | Út 11.3.2025 21:32:58
CHaP >> Husy potřebují trávu a to dost. Během chvíle tam bude holina. Udupou to a samý špenát. Záleží kolik jich budeš mít. Jak bude docházet tráva, musíš jim pastvinu posunout. Pasou se celý den. Vash je kolchozník. Já jsem jel na 25 kusů, kámoš na 50.
Vash - Profil | Út 11.3.2025 20:50:44
CHaP >> Z tě fotky houby poznám... Ale pokud je chceš pustit mezi ty stromy tak nevím 🤨 Potrebujou trochu prostoru, aby se mohly proběhnout a zamávat křídlem 🤣🤘 Zkus a uvidíš. Zatím bych dal jen pár, abys viděl jak se jim tam líbí 😉 Tak bych to udělal já.....
Čtenáři této diskuse také sledují
Udírny a uzení51140
Fóry59868
Rybářsko-houbařské jádro .-)45010
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22050
Sranda bez nadsázky 🤘10858
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
Gastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144806
Zoologický koutek MRKu.33418
Bušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413034
Kutilské jádro MRKu5344
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
13:52Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:40Rybáři vs ochránci přirody 83
13:24Diskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
13:13Divoký potočák nebo granulák? 61
8:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21Poradna: Sumcařina 2574
6:48Staré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StHlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...
















