Rybáři a jejich domácí zvířata ( králíci, slepice, křepelky a podobně ) | MRK.cz

Rybáři a jejich domácí zvířata ( králíci, slepice, křepelky a podobně )

Jak jste na tom doma se domácími zvířaty ? Co konkrétně doma ( na dvoře ) chováte , jaké druhy zvěře a podobně ? Rady, typy, triky, pomoc a podobně tady vítáno :-) Byl jsem u známých na zahradě a dostal jsem nápad, chovat králíky na jídlo, a malé křepelky na vajíčka. No budu se muset napřed se vším seznámit, něco si o tom pročíst a pak se uvidí :-)) Co vy ?
Autor diskuse: 1Mara - Profil , 26.8.2024 všeobecné - ostatní
219 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

N1Mara - Profil | St 27.5.2026 0:02:48

Ta ženská ale malovat umí, o tom není pochyb .-)

    NČík - Profil | Út 26.5.2026 19:06:04

    1Mara >> Koukal jsem 👍

      N1Mara - Profil | Út 26.5.2026 19:04:47

      Čík >> No možná jo :-)) Ale vypadá to hezky, koukni kamaráde k ni na fb, dělá i papoušky :-))

        NČík - Profil | Út 26.5.2026 18:52:54

        1Mara >> To by Andrejka zmákla také😉👍

          N1Mara - Profil | Út 26.5.2026 18:32:50

          Growler >> Tady ta paní je dle mě maluje, takže jí pošli zprávu :-)
          https://www.facebook.com/hanapodrazkaart

            NGrowler - Profil | Út 26.5.2026 17:51:55

            1Mara >> Tak to je krása,hned bych koupil.Kde se dají sehnat?!Děkuju

              N1Mara - Profil | Út 26.5.2026 14:30:50

              :-)

                N1Mara - Profil | Út 19.5.2026 18:09:58

                rybomil >> musí se to regulovat, jinak je to průser je to stejný jako s predací.....🤔

                  Nrybomil - Profil | Út 19.5.2026 17:33:46

                  1Mara >> JJ, tady asi 6 baráků vedle před 3 měsíci koupili slepičky a z 10 jich 9 zamordováno. Do kurníku prý vlez dírou v nějaký škvíře střechy co si zvětšila vykousáním. Jsou tu chalupy lufťáků a lidí co tu nebydlí, tam mají ráj.

                    N1Mara - Profil | Út 19.5.2026 17:07:04

                    rybomil >> jo, to je pak veselo tohle mít .....🫠

                      Nrybomil - Profil | Út 19.5.2026 15:22:29

                      Od půlky dubna navštívených 5 kurníků u baráků a 1 sdílený nově založený kurník u bytovky co tam byl snad 14 dní. U mě asi taky byly, neb 2x ráno ve voliéře vyhozený vajíčka z hnízda jak samici něco v noci vyruší a vylítne.
                      Lidi nakrklý, políčili a za týden chycený 4 kuny. Snad bude nějakej čas klídek.

                        N1Mara - Profil | Po 30.3.2026 2:58:38

                        info .-)

                          N1Mara - Profil | Po 23.3.2026 20:51:23

                          Ty jsou ! :-))

                          Chováme Drůbež
                          Hana Kaufmanová OdÚhoště
                          Kuřata
                          Mám tady několik nesexovaných kuřat, jen cca 5ks čistokrevných wyandotek velkých stříbrných černě lemovaných, několik českých zlatých kropenek a velké množství kuřat jejich kříženců ze zkušebního líhnutí. Kuřata dostanou v pondělí Livacox Q a pak můžou frčet. Můžeme přivézt po neděli na trase z Kadaně do Ostrova, Neratovic, Horního Slavkova, Kralup n. Vltavou. Nebo si prostě přijeďte. Stováka za kříženečky, stopade za čistokrevné. Jinak mám v líhni naložená už čistokrevná vajíčka od výše jmenovaných a hamburčanek, brahmánek.

                            NCHaP - Profil | Po 23.3.2026 19:26:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Mandarinky

                              Ndrvoštěp - Profil | Út 3.3.2026 15:12:22

                              Knapík >> Já s drobkama😆😆😆

                                N1Mara - Profil | Út 3.3.2026 11:05:53

                                Knapík >> Si to objednej :-))) Já to sem dávám jen kdyby to někdo chtěl z toho okolí si objednat či aby o tom vůbec věděl :-)) Nic senzačního v tom nehledej :-))

                                  NKnapík - Profil | Út 3.3.2026 10:49:34

                                  1Mara >> Já bych chtěl ty s játrami :-))

                                    N1Mara - Profil | Út 3.3.2026 10:16:27

                                    Nabízím k prodeji vykrmené domácí 🦆 husokachny s jatrami a s drobkama.
                                    🟢Přerov-kaufland Želatovská 8:00
                                    🟢Uherské Hradiště kaufland 9:30
                                    🟢 KYJOV – parkoviště Kaufland 10:30
                                    🟢HODONÍN –Kaufland, konečná 11:30
                                    📍 Odběr možný 22.3– osobně na uvedených místech 🚛🚛🚛
                                    📍 Čerstvé, chlazené
                                    📍 Váha: 5,0 kg/kus
                                    📍 Cena: 290 Kč/kg
                                    ⚠️ Je potřeba si předem rezervovat počet kačen.
                                    Objednávat můžete přes SMS nebo zprávou na Facebooku.
                                    Pro více informací klidně volejte – rád odpovím.
                                    S pozdravem,
                                    Vargi_Farm 🦆🦆🦆
                                    📞 +421 910 296 901 📞

                                      N1Mara - Profil | Út 3.3.2026 10:11:39

                                      ‼️17 zvířat stále hledá svůj domov ‼️
                                      Od záchrany stáda krav a býků ve veřejné dražbě uplynul již více než měsíc. Měsíc, během kterého se jejich svět několikrát převrátil naruby.
                                      Absolvovali náročný převoz, izolaci v novém prostředí s neznámými lidmi a spoustu veterinárních vyšetření. Všichni býčci, včetně nejmladších, mají statečně za sebou i kastraci. Celému stádu se během těchto týdnů dostalo důkladné péče a zázemí. Nyní se ale blíží konec nařízené karantény a tedy i okamžik, kdy stádo postupně opustí svůj dočasný domov.
                                      🏚️ Byl to měsíc plný zvratů v jejich životě, ale i v našem hledání jejich domovů. V jednu chvíli vše vypadalo nadějně – našlo se dostatek soucitných lidí s potřebnými prostory pro všechna zvířata, bohužel však někteří z nich časem bez vysvětlení přestali komunikovat.. Jiní ale zůstali a jejich nabídka bezpečného domova pro zvířata trvá a za to jsme opravdu vděční. 💚
                                      🐄 Nyní jsme tedy v situaci, kdy některá ze zvířat o své přislíbené domovy přišla. Aktuálně svůj nový domov hledají:
                                      ✔️ 2 jalovičky
                                      ✔️ 2 krávy se svými telátky býčky
                                      ✔️ 1 malý býček, který zřejmě přišel o svou maminku
                                      ✔️ 2 mladší býčci (cca do 1,5 roku)
                                      ✔️ 8 starších býků
                                      📣 Nevzdáváme se a hledáme spolehlivé a skutečně soucitné lidi, kteří mají odpovídající podmínky a chtějí se stát opravdovým domovem a bezpečným přístavem pro tato zvířata. Takovým domovem, kde tyto bytosti nebudou brány jako produkční jednotky. S přípravami v novém domově jsme samozřejmě připraveni pomoci. 🤝
                                      ➡️ Zájemce prosíme, aby se nám přihlásili na e-mail 👉🏻 zviratanejime@email.cz
                                      ➡️ Zároveň prosíme i o sdílení. Naposledy byla naše výzva sdílena více než 10 000krát a výsledkem nebyla jen čísla, ale 8 zachráněných životů s vlastním bezpečným domovem. Jediné kliknutí může změnit další životy. Moc děkujeme! 💚

                                        Nrybomil - Profil | So 28.2.2026 16:58:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        1Mara >> my tady máme kousek státní podnik jediný v ČR který dlouhé roky provádí testování různých plemen, křížení, výživových postupů apod. se podle toho můžeme zčásti v drůbeži orientovat. tak případně koukněte, narolujte co vás zajímá.

                                        https://www.mtd-ustrasice.cz/testovani-drubeze/

                                        objednal jsem u nich ( dvorek vhodný pro drůbež nemaje ) 16týdenní slepičky bráchovi, hybrid Bovans červenohnědé. bere si mé naturální obilí a dodává mi nějaký ty vejce bo dvůr má veliký.

                                          N1Mara - Profil | So 28.2.2026 10:51:12

                                          Nabidka kuřic bude zahájena v patek, 6.3.2026, v 10 hod. K dispozici budou plne očkované(vč. Kokcidiozy a salmonely) a zdravé kuřice..
                                          Green Shell
                                          Dark Shell
                                          D.hnědý
                                          D.hnědý žihany
                                          D.černý stříbrnokrky
                                          Green dark
                                          D.exchequer
                                          D.koroptví
                                          D.sussex
                                          D.leghorn černá
                                          D.leghorn modrá
                                          Věk 17-19 týdnů
                                          Po domluvě Kuřata marakska cerna medenokrka, araukana vek od 1 týdne. Vakcinovana proti kokcidioze, Markove chorobě, infekcni bronchitide.
                                          V prodeji také krmiva energys.
                                          www.farmaverunka.cz

                                            NBosanac - Profil | Út 24.2.2026 10:40:21

                                            1Mara >> Diky .

                                              Nrybomil - Profil | Út 24.2.2026 10:16:59

                                              Už nebudu sušit hříbky, předloni mi ve výkupu dávali " jen " 660,- / kg. Teď je lepší byznys, 1000,- / kg, listí, měsíček lékařský za 1400,- / kg.

                                              https://zvirata.bazos.cz/inzerat/215006070/suseny-list-rybizu.php

                                                N1Mara - Profil | Po 23.2.2026 21:38:27

                                                  N1Mara - Profil | Po 23.2.2026 21:35:43

                                                    N1Mara - Profil | Po 23.2.2026 21:33:24

                                                    Bosanac >> Jako skalpy ?

                                                      NBosanac - Profil | Po 23.2.2026 20:50:08

                                                      1Mara >> Pěkny , mně by bodly.

                                                        N1Mara - Profil | Po 23.2.2026 20:14:00

                                                        Převzato z fb.
                                                        Kohouti v nouzi ·
                                                        Romana Čekalová
                                                        ·

                                                        ·
                                                        Nehodili by se někomu? Baletí, kokrhají, pojímají 😄
                                                        Červencové líhnutí, kousek od Kutné Hory.

                                                          N1Mara - Profil | Po 23.2.2026 14:55:04

                                                          CHaP >> :-)))))))))))))) jako fakt ? :-)))))))))))

                                                            NCHaP - Profil | Po 23.2.2026 14:52:46

                                                            1Mara >> no to jo, hajlzlove litaci, včera mi jeden ulitnul. Už jsem ho nenašel. 😃🤦🤦

                                                              N1Mara - Profil | Po 23.2.2026 7:32:42

                                                              CHaP >> ty jsou :-)

                                                                NCHaP - Profil | Po 23.2.2026 6:58:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                Něco málo a husy už snáší. 👍

                                                                  N1Mara - Profil | Pá 28.11.2025 16:46:19

                                                                  rybomil >> ty voe mě se to neokopírovalo :-)

                                                                    Nrybomil - Profil | Pá 28.11.2025 15:03:08

                                                                    1Mara >> asi to patří do plkárny či jiný diskuse ?

                                                                      Nrybomil - Profil | St 26.11.2025 10:46:30

                                                                      Tak 3. den sníh a už návštěva kuny. Skáče ze sousedů stodoly na plot a pak dolů. Naštěstí jen prošla a z 2. strany než bych jí čekal. Asi to střídá bo vloni chodila jinudy, nebo je to jiná. Podle velikosti stop a metr rozestupu to letošní mladá nebude. Dostane do sklopce vejce.

                                                                        N1Mara - Profil | Po 24.11.2025 10:47:42

                                                                        LosPafkos >> znám, to je tam, kde nikdy nebyla rybářská stráž přeci :-))))))))))))))))))))))))))

                                                                          NLosPafkos - Profil | Po 24.11.2025 10:42:00

                                                                          1Mara >> taky jsem nechápal,že se tam napasuje lišče😉u mne může přijít útok odevšad,však to tam znáš

                                                                            N1Mara - Profil | Po 24.11.2025 10:40:25

                                                                            LosPafkos >> strýc má o trošku větší, a zadělanou tak, že není sklopec vůbec vidět :-)) udělá to jako tunel :-)) No a pak jen nadzvedne lino a vidí, co se chytlo .-)))

                                                                              NLosPafkos - Profil | Po 24.11.2025 10:38:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                              1Mara >> u nás v lese 3 kuny,2 liščata a posledně pták😉

                                                                                N1Mara - Profil | Po 24.11.2025 10:20:31

                                                                                rybomil >> strýc jim udělal v rohu plotu díru 20x20cm. a dal tam sklopec, za rok pochytal cca 15 kun a tři lišky :-)) Jo a nenastražil jim jako návnadu nic, prostě vidí díru, vlezou tam, a když to dobře zamaskuješ, máš úspěch :-))) Strýc tvrdí, že nesmí cítíi kov, toho se bojí a proto tam má na dně lino aby nešlapali po kovové konstrukci, střechu na sklopci má taky přikrytou linem a gumou, aby si mysleli, že jsou v díře :-)

                                                                                  Nrybomil - Profil | Ne 23.11.2025 18:41:27

                                                                                  valcha186 >> zatím letos na kameře nebyla návštěvou a taky její výkaly co byly pravidelně 2x týdně před garáží, už nejsou. myslivec cca 400m ode mě snad 2 mladý chytil. ale on v baráku po mámě má slepice, tak se mu tam víc táhnou. není tam přes noc nikdo, ani pes.
                                                                                  ty švestky mám i mražený, je dobrý že na to kocour nejde.

                                                                                    Nvalcha186 - Profil | Ne 23.11.2025 18:24:19

                                                                                    rybomil >> Ještě zkus sušené švestky a čokoládu. Na kuny jdou, pak jedině na doskok ve sněhu.

                                                                                      Nrybomil - Profil | Ne 23.11.2025 17:31:56

                                                                                      valcha186 >> mám plot z trapezového plechu 2m na 25cm podezdívce. Na zbytky z ryb, uzené makrely do sklopce pohodově chytám jen kočičáky. kunu jsem tady chytil zatím jednu na holuba asi sraženého autem.
                                                                                      v mládí doma, na selské usedlosti několik kun či tchořů za zimu, počty tak od 3 do 6 ks. tchoř je většího moula, chytí se snáze a dříve. ale teď nějak nejsou, asi kvůli přemnožení kun.

                                                                                        Nvalcha186 - Profil | So 22.11.2025 18:55:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                        rybomil >> Používám vnitřnosti z kapra, z rybek atd. Funguje to. Liška v pohodě přeleze plot z pletiva, i pes. Lepší jsou rovné svislé ploty. 180 přeleze i s husou.

                                                                                          Nrybomil - Profil | So 22.11.2025 15:52:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                          PLS, má někdo zkušenost s použitím náhrady za " " nabízené osvědčené " " vábidlo z lososího oleje na kuny, kočky, lišky jenž je cca 60ml za cca 150 czk

                                                                                          https://www.sklopce.eu/vabidlo-na-kuny-a-kocky-60-ml#detail-anchor-description

                                                                                          a jeho náhradou použitím sardinkového oleje, kde je za cca 150 czk množství 1 litr

                                                                                          https://www.decathlon.cz/p/sardinkovy-olej-na-morsky-rybolov-1-l/_/R-p-X5127481?mc=5127481&gad_source=1&gad_campaignid=19569773886&gbraid=0AAAAADoQNS4sIBEs8SQnRrl5fatOS920L&

                                                                                          já myslím, že takový kočce , možná i tý kuně by to mohlo vonět/ být šumák, hlavně když tam něco smrdí a jí to ke sklopci přiláká. toho sardinkovýho můžeš dát podstatně víc, tedy nakapat až nacákat do daleko většího okolí?
                                                                                          liška mi sem přes plechový plot nebo zeď asi nepřeleze.

                                                                                            Nrybomil - Profil | So 22.11.2025 15:39:22

                                                                                            CHaP >> jak je to myšleno ? jako volný chov v kotlíkách co bývaly na půdě či podzápražím skoro u všech selských, venkovských usedlostí? nebo holubím hotelu jako měl Otík ve filmu Vesnička má středisková ? nebo jak, upřesni.

                                                                                              NCHaP - Profil | Út 18.11.2025 17:16:51

                                                                                              Má někdo zkušenost s volným chovem holubů?

                                                                                                N1Mara - Profil | Ne 16.11.2025 16:46:34

                                                                                                To bude v Lysé nad Labem velká výstava co tam už připravují :-))

                                                                                                  N1Mara - Profil | Ne 16.11.2025 9:54:10

                                                                                                  rybomil >> jj to se právě stalo kamarádovi, dvířka z Číny a nezavřeli se mu :-)

                                                                                                    Nrybomil - Profil | Ne 16.11.2025 9:47:35

                                                                                                    1Mara >> tedy pokud nemáš hlídacího hafíka - kameru dát tak, abys mohl na dálku zkontrolovat zda automatické zavírání neselhalo/došel zavřít ručně.

                                                                                                      N1Mara - Profil | Ne 16.11.2025 9:40:59

                                                                                                      rybomil >> měl jsem na rybníku pohybové čidlo se světlem a bylo vidět, že liška reagovala taky poplašeně, nečekala to :-))

                                                                                                        Nrybomil - Profil | Ne 16.11.2025 9:37:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                        1Mara >> je to různý, nám třeba kdysi kuna tahala slepice po jedný k plotu, při třetí už měla smůlu a byla to její konečná.
                                                                                                        kámoš říká, že pomáhá , když se v noci před kurníkem automaticky pohybovým čidlem rozsvítí světlo/ostré z reflektoru ? má na kameře jak lišku, tak kunu, přišly cca 2x a pak už ne.
                                                                                                        tedy automat na zavírání + tohle by mělo stačit???

                                                                                                          N1Mara - Profil | Ne 16.11.2025 8:43:21

                                                                                                          CHaP >> no mám za to, že i liška ti to vše pomlátí a pak to začne postupně odnášet .-)

                                                                                                            NCHaP - Profil | Ne 16.11.2025 7:56:11

                                                                                                            1Mara >> liška zabije a odnese. Kuna zabije vše co je v kurníku.

                                                                                                              N1Mara - Profil | Ne 16.11.2025 1:22:05

                                                                                                              :-)

                                                                                                                N1Mara - Profil | So 15.11.2025 19:10:01

                                                                                                                Jen info :-)
                                                                                                                Máme otevřeno od 6:30 do 10 h. Kolín Štítary - Trhy - ZO ČSCH

                                                                                                                  N1Mara - Profil | So 15.11.2025 14:24:18

                                                                                                                  čolkař,zloch >> z fb, majitel dostal za vyučenou. U nás dole taky liška mu vybrala kurník, měl mladé slepice, letos na jaře si vše pořídil a teď v hospodě zaplakal. Říkám to pořád, jak si je nezabezpečíš, příroda je mocná čarodějka a liška či jiný tvor je svině a bez milosti ti to vymlátí .-)

                                                                                                                    Nčolkař,zloch - Profil | So 15.11.2025 13:11:41

                                                                                                                    1Mara >> tvoje nejsou, odkud je foto?

                                                                                                                      NMiPo - Profil | So 15.11.2025 12:29:38

                                                                                                                      1Mara >> no tě pic 😱

                                                                                                                        N1Mara - Profil | So 15.11.2025 9:11:17

                                                                                                                        Takhle to dopadne, když si nezavřeš slepice. Paní liška měla prééé .-)

                                                                                                                          NCHaP - Profil | So 28.6.2025 13:11:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                          Video Thumbnail
                                                                                                                          Armáda slimákožroutů. 🦆👍

                                                                                                                            Njindřich - Profil | Pá 27.6.2025 22:13:34

                                                                                                                            1Mara >> mají legrační xichty,ale jinak hezký. Ale ta práce s nima 🙄

                                                                                                                              N1Mara - Profil | Pá 27.6.2025 19:54:36

                                                                                                                              mlaďoch >> hele to nevím, na mě to tam jen vykouklo a mě se líbili 😆

                                                                                                                                N1Mara - Profil | Pá 27.6.2025 19:41:50

                                                                                                                                Bosanac >> Bylo to na fb, ale je to ze zahraničí.

                                                                                                                                  NBosanac - Profil | Pá 27.6.2025 19:16:41

                                                                                                                                  1Mara >> Koupim jestli jsou to slepice .

                                                                                                                                    Nmlaďoch - Profil | Pá 27.6.2025 18:56:17

                                                                                                                                    1Mara >> to jsou pivoňky?

                                                                                                                                      N1Mara - Profil | Pá 27.6.2025 18:21:32

                                                                                                                                      jindřich >> to nevím asi strakatý :-)))))))

                                                                                                                                        Njindřich - Profil | Pá 27.6.2025 18:17:35

                                                                                                                                        1Mara >> Jaký to má vajca?😁

                                                                                                                                          N1Mara - Profil | Pá 27.6.2025 17:36:55

                                                                                                                                          Ty voe to jsou slepice :-))

                                                                                                                                            N1Mara - Profil | Čt 5.6.2025 21:45:23

                                                                                                                                            Drůbež - chov, výměna, přebytky
                                                                                                                                            Gabriela Cajthamlová ·
                                                                                                                                            rodotepSnsla17a942g09hmch70aa37ai6i5f6f6gl31

                                                                                                                                            hhl
                                                                                                                                            6
                                                                                                                                            39c
                                                                                                                                            m
                                                                                                                                            i05tm20
                                                                                                                                            · Tman, Středočeský kraj ·
                                                                                                                                            Nabízím přebytek kohoutků. Celkem 14 kusů. Druhy: Forverka 4x, Hempšír 3x, Brakelka 5x, Bílý 1x (vejce bylo leghorn s hempšírákem takze asi hybrid), Tmavě hnědý 1x (vejce - slepička neznámá, kohout hempšírák). Brakeláci už kokrhají. Teprve začínají kokrhat a i skákat. Cenu nabídněte. Narozeni 29.3. - bude jim cca 10 týdnů— v Tmaň.

                                                                                                                                              NVash - Profil | Čt 29.5.2025 16:19:19

                                                                                                                                              1Mara >> Ten musel být zkažený 😤🤘🤔
                                                                                                                                              Hele já vajca rozdávám 😉 Když mi za ně někdo něco dá tak si to vezmu 😃

                                                                                                                                                N1Mara - Profil | Čt 29.5.2025 15:53:29

                                                                                                                                                Vash >> no to zrovna nevím, jako hodný jsi, do doby než si čuchneš k rumu....🤣🤣🤣