- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybáři a jejich domácí zvířata ( králíci, slepice, křepelky a podobně )
Jak jste na tom doma se domácími zvířaty ? Co konkrétně doma ( na dvoře ) chováte , jaké druhy zvěře a podobně ? Rady, typy, triky, pomoc a podobně tady vítáno :-) Byl jsem u známých na zahradě a dostal jsem nápad, chovat králíky na jídlo, a malé křepelky na vajíčka. No budu se muset napřed se vším seznámit, něco si o tom pročíst a pak se uvidí :-)) Co vy ?Autor diskuse: 1Mara - Profil , 26.8.2024 všeobecné - ostatní
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
41x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
CHaP - Profil | Út 11.3.2025 14:15:57
Vash >> já tu mám pozemek kde je nálet a mezi tím dlouhá tráva. Tak jsem myslel že tam by to požírali
Vash - Profil | Út 11.3.2025 12:19:44
valcha186 >> Jj čím dýl tím líp 😉 Taky je mám pouze pro kámoše a rodinu 🤘
valcha186 - Profil | Út 11.3.2025 12:03:32
Vash >> Jak jsem psal, kupovali jsme je konce prodejní sezony. Domlouvali jsme se s prodejci. Byly zapeřené a šly hned ven. Krmení jsem jim dával do vaničky od sprcháče. Vozili jsme jich kolem 100 pro známé. Trávy dost okolo a voda také. Největší problém naučit je ke dveřím, ale oni to vyčíhaly. Zeleno a zeleno. Hodinu uklízet. Když nikdo nešel, tak mlátily zobákama do dveří. To se nám stalo i u malých labutí, když se vylíhly na rybníce. Chodili na terasu ke stolu na krmení. Husy dobrý, ale kachny bych řekl, že jsou chutově lepší.
valcha186 - Profil | Út 11.3.2025 11:55:54
CHaP >> Nevím, hrách jsem neměl, ale určitě dost namočit. Jinak jako u ryb. Nafouknou se. Hlavně pastva. Bral jsem brojl. v Ředhošti koncem výprodeje. Byly lacinější a hlavně už zapeřené. Předem se domluvit s prodávajícím. Objednat si je. Zabíjeli jsme koncem října, jak končí tráva.
Vash - Profil | Út 11.3.2025 8:45:25
CHaP >> Husy hlavně trávu. Jinak sem jim dával šrot 😉 Vodu měly v plastovém lavoru cca 1x1x0,5m. Mívám jich kolem 10ks. Tam, kde rostla tráva a husy to posraly tak už nerostla, pouze bordel 😕 Většinou je pořizuji v červnu. V pohodě se vykrmí do podzimu 🤘
CHaP - Profil | Po 10.3.2025 21:35:05
valcha186 >> a co hrách? Kolik toho taková Husa sežere, když má pastvu?
valcha186 - Profil | Po 10.3.2025 20:42:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
CHaP >> Husy jsou v ječmeni, Andulko .. Venku do vody krmení ječmen. kuku, pšenku, hodně pást. Všude pak samý špenát. Krmení do vody kvůli slepicím, myším, ptákům. Husa si to vybere. Nikdy voda do vany atd,. , utopí se, nevyleze. Měl jsem jich 25, naučily se ke dveřím. Čekaly až někdo vyjde a nakrmí je. Vyhnal jsem, je na louku a jak jsem šel domů, mazaly také. I když jsem se jim schoval, tak to zjistily. Dobří hlídači. Bral jsem je koncem května. Jsou hotové jak se jim překříží křídla. Nemá cenu je překrmovat.
drvoštěp - Profil | St 5.3.2025 21:57:21
Lutra >> 👍Mě se tohle stalo na army burze. Němec mi nabídl za helmu 100. Já ho poslal do prdele. A on mi nabízel 100,- marek. 😆😆😆
CHaP - Profil | St 5.3.2025 21:44:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Příběh z vikendu:
Byl jsem na burze, že prodám kohouty, nikdo nechodil a pak přišel nějaký cizinec, asi Maďar nebo Polák a že kolik? Říkám 300,- a on 50,-. Tak mu říkám za 50 si ho sežeru sám. Něco zamektal a odešel, asi jsem ho urazil chudáka. Znáte taky vyjednávání o ceně? Nejlepší jsou ty co píšou na inzerátu dohodou. A když mu voláš tak ti řekne 500. A pod, že nepude
Byl jsem na burze, že prodám kohouty, nikdo nechodil a pak přišel nějaký cizinec, asi Maďar nebo Polák a že kolik? Říkám 300,- a on 50,-. Tak mu říkám za 50 si ho sežeru sám. Něco zamektal a odešel, asi jsem ho urazil chudáka. Znáte taky vyjednávání o ceně? Nejlepší jsou ty co píšou na inzerátu dohodou. A když mu voláš tak ti řekne 500. A pod, že nepude
valcha186 - Profil | Čt 27.2.2025 13:56:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
sven >> My se toho už nedočkáme. Sláma se musela sklidit, nesměla se pálit. Proto byl slamnatý hnůj do země. Krávy neležely na betoně, seno nesaje a na pole je to samý plevel. I hnůj se evidoval a co chybělo, se odepsalo na pole. Kohoutek cestoval po hospodách, hostil kde koho a platil vajíčky. Lída jich měla půl skladu, ale když neměla svoje dny, tak dobře vařila. Prodávala je za půl ceny. Nikomu to nechybělo. Skleník volá, slepice chtějí ven a válka s vlky a liškami je na spadnutí. Prvotní je boj s nutriemi, které jsem měl rád. Byly ochočené. Teď jsou na mokřadech, kde je lidi krmí. Pak jdou proti proudu ke mně. Kachny pustit nemůžu, potopily by se pod led. Už jsem to zažil a do vody se mi nechce. h poslední cesta.
sven - Profil | Čt 27.2.2025 13:38:13
valcha186 >> Vlek brambor za hubičku, je už historie. Protože se fixlovalo (jako všude a v každé době) tak se přioralo x ha navíc (na černo) aby byly jakože větší výnosy na hektar (oficiální) a papalaši byli vyzdvižení a měli větší premie .-)
S obilím to bylo stejně. Takže když se urodilo méně, tak se mohl výsledek nadlepšit a když se urodilo dost, tak vznikl přebytek, který nebylo kde oficiálně udat, bo výkup byl nasmlouvaný a víc neodebral .-) Takže se to rozprodalo za symbolickou cenu. Mně se to povedlo 2x, bo švára byl ve Cvikově na řediteství .-)
A jak píšeš, když to šlo z vyorávače rovnou na vlek, tak nebyly brambory potlučené z třídiček, omačkané z pytlů, zapařené apod., tak krásně vydržely přes zimu i poloranné odrůdy..
Takže Jardo, jedině počkat až se vedení zase ujme dělnická a rolnická třída a znovu uvede do praxe ten zázrak, že nikde nebylo nic a přece všichni měli všechno .-)
S obilím to bylo stejně. Takže když se urodilo méně, tak se mohl výsledek nadlepšit a když se urodilo dost, tak vznikl přebytek, který nebylo kde oficiálně udat, bo výkup byl nasmlouvaný a víc neodebral .-) Takže se to rozprodalo za symbolickou cenu. Mně se to povedlo 2x, bo švára byl ve Cvikově na řediteství .-)
A jak píšeš, když to šlo z vyorávače rovnou na vlek, tak nebyly brambory potlučené z třídiček, omačkané z pytlů, zapařené apod., tak krásně vydržely přes zimu i poloranné odrůdy..
Takže Jardo, jedině počkat až se vedení zase ujme dělnická a rolnická třída a znovu uvede do praxe ten zázrak, že nikde nebylo nic a přece všichni měli všechno .-)
Čtenáři této diskuse také sledují
Udírny a uzení51140
Fóry59868
Rybářsko-houbařské jádro .-)45010
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22050
Sranda bez nadsázky 🤘10858
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
Gastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144806
Zoologický koutek MRKu.33418
Bušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413034
Kutilské jádro MRKu5344
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
15:07Rybáři vs ochránci přirody 86
13:52Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24Diskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
13:13Divoký potočák nebo granulák? 61
8:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21Poradna: Sumcařina 2574
6:48Staré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StHlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












