Jádro chovatelů hospodářských zvířat

Pokec o domácím chovu králíků, prasat, kachen, slepic a dalších. Krmení, nemoci, prevence atd. Pochlubte se vlastním chovem :-)
Autor diskuse: červenáček - Profil , 15.1.2020 všeobecné - ostatní

Nxr125l - Profil | Po 12.12.2022 7:42:53

Jak slepice vidí krev ,stávají se z nich kanibalové.Dal bych si na to pozor.

    Nvalcha186 - Profil | Ne 11.12.2022 21:20:58

    Klose >> Vezmi si jenom cvakačku na nehty a ta špička jde parádně. Nic to není, máš přehled a neucvakneš půl zobáku.

      NKlose - Profil | Ne 11.12.2022 14:00:55

      červenáček >> Soused mi tvrdil, že stříhat zobáky umí, tak jsem mu věřil. Dopadlo to tak, že slepici se udělala na zobáku kapka krve a do 10 sekund byla mrtvá. Zřejmě nějaký šok, ale já ho měl taky, když jsem to viděl :-) A soused skočil do traktoru a během chvilky zmizel

        Nvalcha186 - Profil | Ne 11.12.2022 11:52:02

        červenáček >> Hlavně vyčíhni ten sklon, aby se vejce kutálelo, ne rychle a ne pomalu. Znáš slepice.

          Nčervenáček - Profil | Ne 11.12.2022 7:25:47

          mlaďoch >> na ten mají přístup porad

            Nmlaďoch - Profil | So 10.12.2022 22:16:28

            červenáček >> pusť je na hnojník, to je to nejlepší co pro ně můžeš udělat

              NVash - Profil | So 10.12.2022 20:45:18

              červenáček >> Jak, když si stříháš hehty 😉 Občas teče krev, ale zahojí se 🤘

                Nčervenáček - Profil | So 10.12.2022 20:37:50

                pohodak >> zastřihnout zobák bych nechal jako poslední možnost. Mám strach abych ji neublížil :-)

                  Npohodak - Profil | So 10.12.2022 20:34:49

                  červenáček >> Su len tri moznoznosti
                  1. plavba nedelnou polievkou :-D
                  2.kupit hniezda z ktorých sa vajka hned po znaske odkotulaju
                  3. babka to riesila aj pristknutim spicky zobaka a do hniezda dala sadrove vajko...sliepka ked do tvrdeho vajka dobla s upravenym zobakom tak ju to fest zabolelo a prestala s tym

                    Nčervenáček - Profil | So 10.12.2022 20:26:58

                    valcha186 >> jemnyho koberců mám mraky, dělám podlahy, tak to vyzkouším. Teď si mě připomel, že babička dávala magi.

                      Nvalcha186 - Profil | So 10.12.2022 18:58:42

                      červenáček >> Jednoduchá věc, dno hnízda vyskloňovat dozadu, tam mezera na vejce a žlábek. Na dno hnízda dát jemný koberec. Vejce se nerozbije, skutálí se dazadu. Jinak se štípe, brousí špička zobáku, lije se do pití magi atd.

                        NVash - Profil | So 10.12.2022 15:54:10

                        červenáček >> Jakmile ti začne slepice žrát vajca je zralá na omáčku 😉 Snad ti pomůžou ty nová hnízda 🤘
                        Taky se mi párkrát stalo, že nějaká začla žrát vajca. Vyčíhal sem si ji a šla. Jak se to jednou naučí..... 😩
                        Napiš pak prosím tvoji zkušenost. Dík

                          Nčervenáček - Profil | So 10.12.2022 15:05:07

                          Objednal jsem dvě snáškový hnízda aby se vejce odkutálela a neměli šanci do toho klovat. Je pravda, že nesli pěkně a potřebuji si taky odpočinout. Ale párkrát jsem teď v posledni osobě našel v hnízdě část bílků a sláma byla mazlavá od vejce. Co se týče krmení tak maji šrot( kukuřice, pšenice, trochu oves), máčenou pšenici, strouhanou řepu, vařený brambor, grit, plastin a zbytky z domu z kuchyně a čerstvou trávu.

                            Nnovel - Profil | So 10.12.2022 9:52:39

                            Zkuste jim do devíti do večera svítit v kurníku. Prodloužit jim tím den. Soused to tak dělá, má od 15 do 21 světlo přes spínací hodiny do zásuvky a snáší mu víc.

                              Nxr125l - Profil | So 10.12.2022 9:37:36

                              červenáček >> Mám čtyři kukaně a je zajímavé,že se v jedné kolikrát tlačí i tři slepice.

                                Nxr125l - Profil | So 10.12.2022 9:33:38

                                Tento týden konečně pár vajec. 5-6 nejvíc 7 ,ale od 15 slepic je to pořád málo.Koupil jsem NUTRIMIX .Přidávám ho do krmení,snad to pomáhá.

                                  Nxr125l - Profil | So 10.12.2022 9:28:25

                                  červenáček >> Já to mám stejne jak ty.Někdy se stává,že je vajec v hnízdě více a další slepice do hnízda leze,tak drápem poškodí některé vajíčko. No a jak z vajíčka teče ,tak ho sežerou,ale že by rozklovaly ,to ne.

                                    NMiPo - Profil | Pá 9.12.2022 8:29:18

                                    červenáček >> mám tyto hnízda ale občas se stane že nějaká mrcha klobne vejce dřív než se stačí odkutálet. Polévka nebo na paprice to vyřeší 🥴https://www.hradsky-sunk.cz/snaskove-plastove-jednohnizdo-s-krytem-nove?

                                      NVash - Profil | Pá 9.12.2022 6:34:00

                                      červenáček >> Slepici, která žere vajca eliminuju 😉

                                        Nčervenáček - Profil | Pá 9.12.2022 2:17:24

                                        Přátelé, jak máte řešený snáškový hnízda pro slepice? Mám klasický obdélník cca 30x40cm a v tom slámu. Doteď žádný problém, ale zjistil jsem, že mě žerou vejce. Máte to někdo udělaný nějak, že po snesení se vejce odkutálí mimo hnízdo aby ho slepice nemohla sežrat?