Jádro chovatelů hospodářských zvířat

Pokec o domácím chovu králíků, prasat, kachen, slepic a dalších. Krmení, nemoci, prevence atd. Pochlubte se vlastním chovem :-)
Autor diskuse: červenáček - Profil , 15.1.2020 všeobecné - ostatní

NKáceč - Profil | So 3.12.2022 17:44:53

Dneska od starejch slepic 10 a od mladejch jedno.

    Npohodak - Profil | St 30.11.2022 17:38:55

    vašík >> pricin moze byť vela mne jeden chovatel poradil ze samicu premiestnit do klietky kde je samec a samca do jej+dieta po 3 dnoch dat ku nej samca....
    Pripadne jej skusit davať zelene ..napr naklicene vrbove konare ci zelenu travu aby si myslela ze ide jar.
    Alebo jednoducho nieje matersky typ/to som uz zazil/ a pomoze len vyzhliadkova plavba v polievke :-D

      Nvašík - Profil | St 30.11.2022 17:02:16

      Lubka >> Je mladá měla jen jedny mladé. Kupovaná od souseda na jaře jako mladě 4 měsíční ponechana doma a pak připuštěna naším samcem a měla 8 mladých ty jsou 4 měsíční na porážku.

        NLubka - Profil | St 30.11.2022 14:45:31

        vašík >> Věk samice?.. Není zatloustlá?.. Jinak bych ji nechal na dietě přes zimu- bez jádra, do krmení přimíchávat vit E a připustil na jaře- s prodl. se fotoperiodou..

          NVash - Profil | St 30.11.2022 11:59:35

          vašík >> Jak je stará? 🤔 Jesli nejni v přechodu 😉🤣

            Nvašík - Profil | St 30.11.2022 11:50:42

            Poradíte ci se samicí králika už 3 měsíce nejde připustit. To není možný že ji 3 měsíce bolí hlava. Na posled měla 8 mladejch. Cerel dostávala i dietu o seně a vodě a namočený ječmen a furt nic samci ji ukecávají a ona přičaplá a prdel nezvedne.

              NKáceč - Profil | St 30.11.2022 11:27:55

              MiPo >> naše už jsou přepeřený a ráno 2+2.

                NMiPo - Profil | St 30.11.2022 11:19:08

                Káceč >> tak já zatím sbírám dost ale asi to brzo skončí,všude je peří

                  NKáceč - Profil | Út 29.11.2022 20:13:28

                  Tak starý slepice dva dny po sobě 5 vajec a mladý po vejci jednom. Začíná to jít :-)

                    NKáceč - Profil | Čt 24.11.2022 17:44:53

                    Tak za týden, od čtvrtka do čtvrtka byla snáška 2 / 1 / 0 / 1 / 4 / 2 / 5. Už s e to snad bude jenom zvedat.

                      NKáceč - Profil | Čt 17.11.2022 20:29:12

                      xr125l >> to ukaž :-) Včera ani jedno, dneska vejce dvě. Tak snad už začaly snášet.

                        Nxr125l - Profil | St 16.11.2022 6:23:21

                        Káceč >> Tak tvůj zápis musím ukázat robě ,ať vidí ,že vtom nejsme sami.

                          Nxr125l - Profil | St 16.11.2022 6:20:36

                          Vash >> Jak píšeš tak stejně i krmíme.Přidávám i směsku pro nosnice.No zapomněl jsem na tu papriku i tu sekeru jim ukážu.Uvidíme.

                            NKáceč - Profil | Út 15.11.2022 17:57:25

                            MiPo >> nejdřív přepeřovaly a taky jsem je dost možná překrmoval :-)

                              NMiPo - Profil | Út 15.11.2022 17:41:01

                              Káceč >> tak když nenesou profikům to už je co říct 🤭

                                NKáceč - Profil | Út 15.11.2022 17:16:38

                                Tak pánové, po dvou měsících bez vajec, dneska konečně vejce tři. Od strarejch, mladý slepice ještě nesnášej.

                                  NMiPo - Profil | Út 15.11.2022 15:52:42

                                  Vash >> to bude super

                                    NVash - Profil | Út 15.11.2022 15:37:37

                                    MiPo >> Potřebuju zredukovat kohouti 😎 Tak asi budou mít slípky v přímém přenosu vražda, smrt, zabití 😤🤘😋

                                      NMiPo - Profil | Út 15.11.2022 13:21:40

                                      Vash >> podobný problém jsem měl loni. Pomohla společná rada tady z diskuse
                                      Na viditelné místo dát sekáček nebo sekeru
                                      A na podobné místo dát sáček od mleté červené papriky
                                      Slepice na paprice je dobrota 😲🤪

                                        NVash - Profil | Út 15.11.2022 10:26:50

                                        xr125l >> Hale sem to tom úplně stejně. Taky vícero druhů i různé stáří a letos s vejci marný. Dostávají šrot, zrní, trávu, skořápky, pečivo občas zbytky z kuchyně....