Jádro chovatelů hospodářských zvířat

Pokec o domácím chovu králíků, prasat, kachen, slepic a dalších. Krmení, nemoci, prevence atd. Pochlubte se vlastním chovem :-)
Autor diskuse: červenáček - Profil , 15.1.2020 všeobecné - ostatní

Nxr125l - Profil | Út 15.11.2022 8:07:18

pohodak >> Ahoj.Mám více druhů slepic a různě staré ,ale ještě nikdy se nestalo ,že by se začaly peřit všecky najednou.Mají parádní výběh , jsou dobře krmené ,ale letos je to s vejci propadák.Objednal jsem nějaké minerály ,tak doufám ,že se to zlepší.Díky za reakci.

    NVash - Profil | So 12.11.2022 14:21:44

    sasan111 >> Víno moc nepiju 😉 Mě ty vaše hanácké kyselky nechutnají 😝 Bylo myšleno slípkám 😤🤘😆

      Nsasan111 - Profil | So 12.11.2022 14:09:56

      Vash >> No, jo, třeba bys byl po víně na ty slépky hodnější, po rumu jen řveš a vzýváš Ódina :-))))) ...pak majó chudinky snášet vaja :-))))

        NVash - Profil | So 12.11.2022 11:28:12

        sasan111 >> A mohl bys poslat pár lahví vína 🤨 Třeba by to taky pomohlo 🤣🤘

          Nsasan111 - Profil | So 12.11.2022 10:50:52

          pohodak >> A v nedělu bábovku, kafé a poslech vážné hudby :-))))) ....to by bylo, aby nezačaly snášat :-)))))

            Npohodak - Profil | Pá 11.11.2022 16:20:38

            xr125l >>
            Pri takom meneni peria je podstatne najme aby booli stale v teple
            1 tzv kvocka ziarovka ako pre male kurence
            2 na noc zavriet aby sa to teplo akumulovalo a spary utesnit staci napr foliou
            3hruba podstielka
            Samozrejme je potrebne zvyšit prisun mineralov a vapnika
            1 rozomlete skrupiny, krmne vápno
            2komponent s mineralmi
            3pokriva-je este relativne teplo tak rastie-/dobrý zroj mineralo/
            Moc nenapchavať sojou a kukuricou vytvori sa vela tuku a potom sa im nechce vajka znasat.....aj dobreho vela skodi.
            Neuskodi nejaky vytamin do vody pripadne navarit caj napr. zihlavovy ci cierny lepsie im potom travi a zlepsi sa metabolizmus

              NVash - Profil | Pá 11.11.2022 8:16:42

              xr125l >> Je na tom dost podobně 😭

                Nxr125l - Profil | Pá 11.11.2022 7:48:25

                Clapci máte radu,jak uspíšit přepeření slepic -nosnic?Začínám mít pocit jestli nemají nějakou nemoc. 15 slepic a 3-5 vajec.Letos nejhorší rok.Nejdříve horka a teď zase přepeřování.

                  NVash - Profil | Čt 25.8.2022 19:43:30

                  Káceč >> Fajne cena 👍

                    NKáceč - Profil | Čt 25.8.2022 19:27:27

                    MiPo >> jenom drobná pšenice.

                      NMiPo - Profil | Čt 25.8.2022 18:48:32

                      Káceč >> co tam všechno je za semínka

                        NKáceč - Profil | Čt 25.8.2022 17:44:38

                        Tak 12q zadiny je doma. Chvíli bude čím krmit, q/400 Kč

                          Npohodak - Profil | Út 2.8.2022 22:31:57

                          SUFO >> zajkovia su Kalifornske jarný vrh.. a sliepky su Plymutky. Prispevok co je o nieco nizsie a su este pod ziarovkou su tie kurence

                            NSUFO - Profil | Út 2.8.2022 18:10:53

                            pohodak >> králík chovnej novozelansky?
                            A typ slepice?

                              Npohodak - Profil | Út 2.8.2022 17:20:41

                              Vash >>
                              V bude je im horuco tak preto su na strome...aj moje sedia vonku kade tade a debatuju s usiakmi :-D .... ked sa ochladi hadam ich to prejde....

                                NRastislaf - Profil | Po 1.8.2022 10:42:06

                                Tak holky už mám cca měsíc doma a daří se jim parádně. Jsou to Suffolkové, zatím 10 holek a v září bude ještě beran. Pokud se vše podaří podle plánu, tak příští rok bych mohl mít i chovné jehničky a beránky na výpas.

                                  NSUFO - Profil | So 30.7.2022 14:52:27

                                  Zdravím, neznáte někdo chovatele slepic šumavanka na Plzeňsku. Děkuji

                                    NVash - Profil | Ne 17.7.2022 6:49:20

                                    Káceč >> I na to sem myslel, udělat ji betonový bačkory 😉😆🤘

                                      NKáceč - Profil | So 16.7.2022 22:06:39

                                      Vash >> připevni jim na běhy tak půlkilová olůvka je po problému :-)

                                        NVash - Profil | So 16.7.2022 6:36:49

                                        Kondoři odmítají spát v boudě 😕 Zastřihl sem jim křídlo a stejně lítají 😖 Přejde je to až přiberou? 🤔 Naštěstí zatím drží, škodná chodí k sousedům 🤭