Jádro chovatelů hospodářských zvířat | MRK.cz

Jádro chovatelů hospodářských zvířat

Pokec o domácím chovu králíků, prasat, kachen, slepic a dalších. Krmení, nemoci, prevence atd. Pochlubte se vlastním chovem :-)
Autor diskuse: červenáček - Profil , 15.1.2020 všeobecné - ostatní

Nvašík - Profil | So 9.7.2022 20:46:29

Lauri >>
ono bouchalo nad náma byla byla to moje doměnkaže se poplašili

    NLauri - Profil | So 9.7.2022 17:33:33

    vašík >> jak to že při bouřce?

      Nvašík - Profil | So 21.5.2022 12:04:40

      Tak jsem přišel při bouřce o 6 kilovejch brojlerů. Ještě jich zbývá 23, tak bude co na pekáč.

        Npohodak - Profil | Čt 28.4.2022 20:37:44

        po cca 3 týždnoch sa maju celkom k svetu...len nech sa trochu otepli a idu do výbehu

          Nsven - Profil | Po 11.4.2022 10:51:42

          mlaďoch >> Ahoj. Jj. byla to krásná doba pro kutily :-)
          Dnes už si lidi mohou všechno možné koupit i za přijatelnou cenu, takže ta kutilská invence se pomalu ztrácí...společně se "zlatými ručičkami"..
          Rád koukám na YT na asijská, ruská apod videa, tam ještě kutilství funguje.
          Také jsem na vlastnoručně vyrobené cirkulárce měl štípací kužel, vlastnoručně vysoustružený a štípal excelentně, suky, nesuky.. Cirkulky jsem postavil tři, jednu pro sebe a dvě na kšeft a vůbec jsem se s tím nemazal ale ošlehnul tu tehdy prodávanou s kolíbkou :) Plus několik rotačních sekaček z přírubáků, které měly odstředivé kudly originál z bubnovek, nějaké zahrádkářské náčiní, jako ručni drtiče hrud z válců z kombinátoru, prohrnovače řádků brambor z předradliček pluhu, hoblovku, hydraulickou štípačku apod. apod.. bylo toho dost..
          Materiálu se všude válelo dost a dost a nikomu nechyběl..:-) Nepoužívané mašiny se válely v kopřivách.. dokud je nějaká pilná brigáda socprc neodvezla na železnou neděli do šrotu.. .-)
          Když jdeš dneska do krámu pro kus blbý železný trubky, tak na tebe koukají, jako když jsi přiletěl z Marsu..
          Joo, kdybys tak potřeboval kamion šestimetrovek, tak to by byla jiná...

            NBulda 64 - Profil | Po 11.4.2022 8:19:17

            Kdo má hospodářství, pak má i místo na šrotovník . Je to dobrá investice :))
            - mouky na pečení chleba
            - šroty pro havěť
            - strouhanky, krmení pro ryby..
            Bere to všechno, i kosti ..
            -

              Nmlaďoch - Profil | Po 11.4.2022 6:30:03

              sven >> ahoj, ten jsem měl taky,z brzdovýho bubnu z kačeny.Z cirkulárky jsem měl multifunčkní stroj,štípačku,šroťák a štěpkovač,kterej jsem používal i jako řezačku.

              Viděl jsem na výstavě chovatelů i šroťák,hrncovýho,kde použil starej převod z křoviňáku a trojzubec,pohon el.vrtačka s převodovkou.

                Nsven - Profil | Ne 10.4.2022 21:20:21

                pohodak >>Souhlasím, že nůž by měl být delší ale to je všechno :-)
                Není to o nic hlučnější než zvuk flexy s kterou občas něco dělám a nikoho nevzrušuje .-)
                Viděl jsem celou řadu podobných drtičů a žádné "brzdiče", ke své práci nepotřebovaly.
                Ostatně, jsem majitelem tří mlýnků na kávu, (cca jako na obrázku) které jsem kdysi koupil v bazaru á 50Kč..
                Dva jsou stále zánovní v záloze a třetí už řadu let maká. Má hladký nůž , který rovněž nedosahuje až ke stěně a i bez "brzdičů" v něm úspěšně melu řepku, koriandr, anýz, konopí, pšenici apod., případně mák, kmín, pepř aj. a ničemu to nevadí.
                Nepotřebuji mlet metráky, stačí mi množství na jednu, max. dvě vycházky, případně pro potřebu kuchyně..
                Kukuřici melu v litinovém ručním šroťáku.
                Strouhanku z pečiva nebo tvrdého chleba melu v robotu ETA a v něm výrobce také na nějaký "brzdič" asi zapomněl .-)
                A menší množství strouhanky, v litinovém ručním mlýnku na maso ..

                  NKáceč - Profil | Ne 10.4.2022 20:45:49

                  pohodak >> věř, že to funguje. Mám něco podobnýho, tedy né z hrnce a flexy. Dva nože do kříže, 380V a když tam nasypu desetilitrovej kýbl pšenice, za minutu je z ní jemnej šrot a za další minutu mouka.

                    Npohodak - Profil | Ne 10.4.2022 20:38:40

                    sven >> Toto je totalny blud.
                    1nema to na stenach tzv brzdice od ktorých sa zrno odrazi spat k nozom-zefektivni to mletie
                    2.noz velmi kratky
                    3 nestailne,hlucne

                      Nsven - Profil | Ne 10.4.2022 20:07:57

                      mlaďoch >> Ahoj. Kdysi jsem si podle časopisu "Udělej si sám" postavil kladívkový šrotovník. Makal suprově ale už ho odvál čas..
                      Teď jsem měl v plánu postavit si takový jednoduchý z hrnce, jaký jsem objevil na YT.
                      Jen na šrotování do krmení pro ryby. Na feeder toho moc nepotřebuješ..
                      Všechno na něj mám, jen se odhodlat do toho pustit.....
                      A teď jsi mě Tvým videem, docela zvyklal :-)
                      Je to sice o trošku komplikovanější ale výkonnější.. pěkný.. ..

                      Tady je ten hrncák. https://www.youtube.com/watch?v=MJmmN6I_dLw

                        Nmlaďoch - Profil | Pá 8.4.2022 6:39:51

                        https://www.facebook.com/watch?v=670808144177636

                        tip na výrobu domácího šroťáku

                          NRastislaf - Profil | St 6.4.2022 8:35:34

                          Klose >> Já když je méně jak 12 vajec za den, tak už tam nabíhám (dle rad místních odborníků) s pytlíkem papriky a další den přinesu i špalek =D Co máš za slepice? Já mám Lohmanky a nesou parádně. Dávám jim jen zbytky ze 3 domácností, pšenici a občas nějakou směs. Vůbec je nepouštím mimo výběh, ale mají ho dostatečně velký.

                            NKlose - Profil | St 6.4.2022 7:36:18

                            Rastislaf >> Ty mě chceš nasrat co? 😃 Já už tak rok nemám pořádně vejce. Už jsem zkoušel úplně všechno a žádná změna. Z 17 slepic maximálně 6 vajec. Často jen 2-3. Nezanasi, nic mi tam neleze, žádná je nežere, starší ( max 3 roky) jsem vyměnil za mladý, pouštím je ven k řece (zkoušel jsem i nepouštět pár dní) , nejsou tlusty, nemám cmeliky, prostě už nevím 🤷‍♂️🤷‍♂️ Jediný co jsem neměnil je kohout. Mám pocit, že ta změna přišla s ním, ale všichni tvrdí, že je to blbost. Tak nevím. Už mě napadá jen, že kurník stojí v nějaký blbý zóně 😄😄😄

                              NRastislaf - Profil | Po 4.4.2022 11:55:17

                              Už to zase začíná být lepší, toto je za 2 dny, celkem 32 ks od 23 slepic, když je teplo, mám většinou přes 20 každý den, tak snad už brzy....

                                NLauri - Profil | So 2.4.2022 22:37:13

                                Začal jsem líhnout,tak uvidíme jak se nový kohout činí

                                  NKáceč - Profil | So 2.4.2022 21:12:10

                                  rybomil >> já ho viděl kousek dneska.

                                    Nrybomil - Profil | So 2.4.2022 21:02:56

                                    Káceč >> joo, zrovna včera dávali Plavecký mariáš, bohužel jsem ho prošvihnul.

                                      NKáceč - Profil | So 2.4.2022 20:59:58

                                      rybomil >> úplně vidím ty starý český filmy :-)