Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

NCalex - Profil | Čt 28.1.2021 10:10:57

sven >> Zdarec, nemám stojan na vrtačku....Budu muset pořídit na velkou Narexku.....Jdu to zkusit, mám válečky s 8mm dírou, prdnu za ně pružinu....

    Nsven - Profil | Čt 28.1.2021 9:59:39

    drvoštěp >> dva elektrozlepšováčky z netu :-)

      Nsven - Profil | Čt 28.1.2021 9:57:25

      Calex >> Ahoj. Už máš asi hotovo ale jde to i tak, že kulatinu upneš do sklíčidla vrtačky ve stojanu a očko leží na desce nebo čelistech svěráku, přesně v pravém úhlu. Pak to musí být rovně.
      Podobně, jako když řežeš očkem na soustruhu. Tam si očko držíš v úhlu, koníkem.

        Ndrvoštěp - Profil | Čt 28.1.2021 7:14:44

        mlaďoch >> Jj.Jak jsem psal. U kolegy v práci se nebrousí ale letí do koše.

          NCalex - Profil | Čt 28.1.2021 0:38:35

          mlaďoch >> Super...Zkusím proti protáčení použít ty olověný placky.....Jedná se mi ještě asi o 3 závity.....

            Nmlaďoch - Profil | Čt 28.1.2021 0:04:37

            drvoštěp >> závitníky i očka se ostří,ale je to dost náročný,doma téměř nemožný,je dobrý dát to do ostřírny

              Nmlaďoch - Profil | Čt 28.1.2021 0:02:40

              Calex >> proti protočení si vyrob nebo někde seženeš na bazaru prizmatickou čelist https://eshop.haberkorn.cz/celist-prizmaticka.html

              problém se závitem se dá vyřešit vložkou do vratidla s vedením

              dobrý nářadí koupíš tady https://www.nastrojenechvil.cz

                Ndrvoštěp - Profil | St 27.1.2021 23:27:57

                Calex >> Úplně slyším kámoše. Umíš hovno a chceš pomník 😂😂 Jednou jsem četl že se závitníky brousí. Tak jsem chtěl před nim zamachrovat. A on ? Pokud je tupej letí u nás do koše😀😀😀

                  NCalex - Profil | St 27.1.2021 23:24:02

                  drvoštěp >> Mám očko to nejlepší z nejlepších a stejně to jde ztuha......Normální očko se na tom nechytalo....

                    Ndrvoštěp - Profil | St 27.1.2021 23:19:00

                    Calex >> Jj. Přesně. A nebo poskládat podložky. A hlavně ostrý očko a mazat !! A u antikora při broušení na brusce vždy brejle. To je nejhorší svinstvo.

                      NCalex - Profil | St 27.1.2021 23:15:31

                      drvoštěp >> Takže olovo do čelistí a když je to 8mm kulatina, tak trubičku 10mm s 1mm stěnou.....Super, díkas....Dobrej nápad, asi křivě nasazuju....Křivě nasadíš a jseš v prdeli.:-)))))))))))))))))))

                        Ndrvoštěp - Profil | St 27.1.2021 23:10:28

                        Calex >> Zkus hlazenku obalit plátkem olova proti protočení. Vyzkoušeno. A co se týče závitu. Na hlazenku buď navleč trubku a nebo matky. Poslouží jako vodič závitníku. Tohle mě naučil kolega co dělá s antikorem.

                          NCalex - Profil | St 27.1.2021 23:01:43

                          drvoštěp >> Zdarec, to koukáš, co? TVL..Poraď....Dělal jsem ručně závity na 8mm nerezový kulatině a mám je občas k jedný straně...Snad ne ani nakřivo....Začínám dle návodu. ,,Na brusce nebo pilníkem zkosíme hranu pod úhlem 45 stupňů, tak že po obvodu ubereme 10% šířky kulatiny,,.....................Do čelistí svěráku jsem dal hlíkovej plech a pořád se mi to protáčí......Horor...Něco už se ale povedlo. Nechtěl bych se tím živit.....

                            Ndrvoštěp - Profil | St 27.1.2021 22:55:30

                            Calex >> 👍👍👍

                              NCalex - Profil | St 27.1.2021 22:50:25

                              Tohle je kutil....Je to sice k ničemu ale funguje to.:-)))))))
                              https://www.youtube.com/watch?v=cDfMI5ahbJI

                                Ndrvoštěp - Profil | St 27.1.2021 22:12:22

                                alphascan >> 😂😂Jak jsem psal. Táta byl elektrikář...

                                  Nalphascan - Profil | St 27.1.2021 22:07:52

                                  drvoštěp >> Přesně,myslím,že si můžeš otevřít novou živnost :-)

                                    Ndrvoštěp - Profil | St 27.1.2021 21:57:18

                                    OG >> Jj. Hlavně pozor na ten vyhřatej hliník. Může se stát že se bude rozpadat nebo lámat. Opatrně ohýbat a nedělat větší zakřivení při zapojování.

                                      NOG - Profil | St 27.1.2021 21:52:09

                                      drvoštěp >> teď už si to dávám do souvislosti. Takže na 100% budou povolený dráty nebo vypálený plíšky. Tím pádem výměna celé zásuvky.

                                        Ndrvoštěp - Profil | St 27.1.2021 21:46:31

                                        OG >> To popraskání je důsledkem tepla od spotřebiče.