Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

OG - Profil | St 27.1.2021 21:39:15

alphascan >> Ona celá zásuvka nebyla nijak stará, možná 10 let, ale byl popraskaný ten bakelit mezi dírama a nulákem. A protože jsem měl ještě jednu stejnou tak jsem jen vyměnil kryty. Kdyžtak to vyměním komplet.

    alphascan - Profil | St 27.1.2021 21:35:14

    OG >> Kryt ti nepomúže,musíš vyměnit strojek,tam jsou plechy.

      OG - Profil | St 27.1.2021 21:31:00

      alphascan >> zásuvka je dávaná nová před necelým rokem, resp. jen kryt, který byl prasklý. Zítra kouknu na ty dráty. Díky

        drvoštěp - Profil | St 27.1.2021 21:30:48

        OG >> Nebudeme si nalhávat něco o damašku.Mě teda i fejk fascinuje👍 Ale náchylnost uhlíkovek je známá. Naštěstí i kolečko salámu zabraní korozi😂

          OG - Profil | St 27.1.2021 21:27:07

          drvoštěp >> Čepel je zatím ještě tupá, ale už jsem dodělával 2nože a vypadá, že by mohla držet ostří. Ale spíš bych je nazval dárkové nože do vitríny. Ten damašek je estetický, ale náchylný na rez. Na pracovní využití bych bral něco jen z brynýrovaný uhlíkovky, třeba v tomhle stylu
          https://www.youtube.com/watch?v=cgYNjrmZsZY&t=4s

            drvoštěp - Profil | St 27.1.2021 21:21:52

            OG >> Husí krky byly z takový slabostěnný trubky a hlína byla v hadrovém opletu. Hlavně si zkontroluj to dotažení zásuvek. To je největší zlo. Kurnik šopa ! Dřevorubec ti tu radí s elektrikou. Svět se v prdel obrací😂😂😂

              alphascan - Profil | St 27.1.2021 21:21:09

              OG >> Zkus rozdělat zásuvku,dotáhnout dráty,pokud je to hliník můžou být povolené(vyhřáté),nebo poud je zásuvka staršího data narození můžou být vyhřáté plechy přímo v zásuvce-poznáš,že jde spotřebič hodně lehce zasunout.Potom nutnost vyměnit zásuvku.

                OG - Profil | St 27.1.2021 21:16:24

                drvoštěp >> Barák je starej víc jak 150 let, takže tam ty rozvody budou chtít překopat asi kompletně. Ale do toho se sám pouštět určitě nebudu. Nějaký husí krky tam už budou, tak snad to nebude na vysekávání nových drážek

                  drvoštěp - Profil | St 27.1.2021 21:14:58

                  OG >> Díky. Uloženo.👍Jak se ti pozdavá čepel. Už jsi něco řízl ?

                    OG - Profil | St 27.1.2021 21:11:31

                      drvoštěp - Profil | St 27.1.2021 21:09:36

                      OG >> Tak s tím hliníkem opatrně. Jak to chytne ,,jiskru" tak děláte nové rozvody. Je tam ještě fígl kdy se to dá ,,ojebat". Udělá se krabice s věnečkem. Do tý dáš hlínu a pak nově vedeš už měď. Ale echt elektrikáři to neradi vidí.

                        drvoštěp - Profil | St 27.1.2021 21:05:00

                        OG >> 👍A čepel je odkud ?

                          OG - Profil | St 27.1.2021 20:53:17

                          drvoštěp >> Na baráku jsou starý rozvody, takže tipuji, že to bude slabá 1,5mm v hliníku.

                            OG - Profil | St 27.1.2021 20:52:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Jinak jsem také nezahálel a dostrojil jsem další čepel. Zkouškou kombinace různých materiálů jsem si připravil těžký chvilky, protože brousit nerez, buvolí roh a kompozit je o nervy. Jedno šmirgl neubírá, druhé ubírá moc rychle :-)))

                              drvoštěp - Profil | St 27.1.2021 20:50:16

                              OG >> Ještě koukni jestli jsou dráty 1,5mm nebo 2,5mm. 2,5mm jsou silové a 1,5mm na světla. Ale on mě někdo kdo má ,,padesátku" určitě opraví.

                                OG - Profil | St 27.1.2021 20:47:41

                                drvoštěp >> I předané znalosti se cení :-))

                                  drvoštěp - Profil | St 27.1.2021 20:18:36

                                  OG >> Jsem jen syn elektrikáře. Jinak dřevorubec 😀😀

                                    OG - Profil | St 27.1.2021 20:15:55

                                    drvoštěp >> Díky, kouknu na to a budu to hlídat.

                                      drvoštěp - Profil | St 27.1.2021 20:10:53

                                      OG >> Ano. Vyšší odběr. Doporučuji u takhle namáhaných zásuvek 1x ročně dotáhnout v zásuvce kontakty. Většinou je problém u hlíny.

                                        OG - Profil | St 27.1.2021 20:02:25

                                        Když je ještě poslední téma zásuvky a elektřina, tak bych měl možná blbej dotaz. Když mamka zapojí do zásuvky rychlovarnou konvici, tak po vytažení jsou vidlice dost rozpálené. Když zapojí kuchyňský robot nebo friťák, tak jsou vidlice chladné. Je to dáno výkonem a vyšším proudem při ohřevu?