Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

Nmlaďoch - Profil | Po 4.1.2021 11:50:48

sven >> nejen cestovatelé,ale i kutilové

    NFockeWulf - Profil | Po 4.1.2021 10:52:18

    Calex >> Já jsem měl Traboše, byl to dobrý stroj:), měl jsem ho na výšce rok a půl:)

      Nsven - Profil | Po 4.1.2021 10:31:03

      Calex >> Někteří kutilové, ho naučili i létat :-)
      https://www.youtube.com/watch?v=3Yg2onOV8Fo

        Nsven - Profil | Po 4.1.2021 10:20:45

        Calex >> Ze mě si také dělali prču :-)
        Ale když přišly mrazy a jim baterka neotočila startérem, tak je prča přešla :-)
        Žádný olej do motoru, žádný Fridex atd... ke konci už papal jen technický benzín. však víš :-) Posledního jsem střelil za pětikilo i se sadou zimních gum na diskách.. a hafo nových náhradních dílů, na burze. Jen se po nich zaprášilo..
        Loni jsem u vody potkal dva kluky z mého bývalého ryb. kroužku, dnes fotříky od rodin.
        Nostalgicky vzpomínali, jak jsem je Trábošem vyvážel k vodě .. Vzadu 6 ve dvou řadách na sobě a vpředu dva.. Takže nás tam jezdilo i 9 kousků i s cajkem :-))

          NCalex - Profil | Po 4.1.2021 10:06:04

          sven >> Kdyby ten můj neměl shnilou vlaštovku, měl bych ho dodnes.🤪Asi kecám.🤪🤪
          Všichni se mi tenkrát tlemili ale byla s ním prča...Koupil jsem ho za 2000Kčs, 3roky jezdil a pak jsem jen pneu prodal za 4000Kčs...
          Když jsem ho likvidoval v garáži, tak mi říkali že nejlepší je sekyra, fričkou by to smrdělo...

            Nsven - Profil | Po 4.1.2021 10:00:14

            mlaďoch >> Viděl jsem všechny díly v TV. Paráda :-)
            https://www.youtube.com/watch?v=IesXqr4jbK0

              Nsven - Profil | Po 4.1.2021 9:55:58

              Calex >> Měl jsem na jedny papíry tři tráboše za sebou. Jako bojové vozidlo na ryby :-) Proti jiným autům neskutečná průchodnost terénem, bo jednak byl lehký a druhak krátký rozvor. Takže projel i tam, kde většina aut zůstala viset za břicho.
              Úžasné vozítko :-)
              Ale proč to píšu. Poloosu jsem nikdy neřešil, to je fakt ale homokineťák asi 8x. Stačilo tomu dát čoud v krajní poloze řízení a bylo vymalováno..
              Poprvé jsem kvůli tomu rozebral půl auta, od cca 3-4 případu, jsem ho už dokázal vyměnil ve škarpě, jen se sundaným kolem za půl hodiny :-)

                Nmlaďoch - Profil | Po 4.1.2021 8:57:47

                Calex >> https://kolemsveta.cz/prednasky/trabantem-tam-a-zase-zpatky/

                famózní projekt,pak už tam měli poláka a ČZ,ale dáčku ne.Třebas bude v nějakým dalším pokračování

                  NCalex - Profil | Po 4.1.2021 8:35:19

                  FockeWulf >> Myslíš že byly dutý a s drážkováním?🤪🤪
                  https://auto.bazos.cz/inzeraty/poloosy-trabant/
                  Nádhernej matroš, tam co se to dělalo to prej hned po zrušení vzal WV.....Nepamatuju že by byl někdy problém....Za to u Dácie jsem měnil pořád, to bylo bláto...

                    NPvl - Profil | Po 4.1.2021 6:31:33

                    mlaďoch >> Potom , kdoví co tě ještě čeká :o§)

                      Nmlaďoch - Profil | Po 4.1.2021 6:21:30

                      Pvl >> já se zase vybíjím s motykou

                        NPvl - Profil | Po 4.1.2021 6:19:29

                        mlaďoch >> Byl vybitej ,tak už mohl dělat faráře :o§)

                          Nmlaďoch - Profil | Po 4.1.2021 6:16:24

                          Calex >> to je zajímavej profesní posun,ovšem zkusit se má všechno

                            NFockeWulf - Profil | Ne 3.1.2021 23:29:29

                            Calex >> Jo to byly nepovedené hlavně z MG42:)

                              NCalex - Profil | Ne 3.1.2021 23:10:26

                              mlaďoch >> Když to pak naleptal bylo to zajímavý...Moc se s tím nepáral. 🤪🤪 Chodil se k tý kovadlině vybíjet, dnes dělá faráře....A je v klidu.🤪🤪

                                Nmlaďoch - Profil | Ne 3.1.2021 22:22:04

                                Calex >> pilový řetězy jsem nakovával na motyky

                                  Ndrvoštěp - Profil | Ne 3.1.2021 21:50:54

                                  sven >> 😂👍

                                    NCalex - Profil | Ne 3.1.2021 21:38:57

                                    mlaďoch >> To byly ještě materiály. Známej bral od lesáků starý řetězy z pil a koval to s těma listovejma perama dohromady. Dělal meče a sekery. Nůž jsem snad u něj neviděl.

                                      Nmlaďoch - Profil | Ne 3.1.2021 21:34:29

                                      Calex >> mohla bejt i torzka z tatry

                                        NCalex - Profil | Ne 3.1.2021 21:26:18

                                        mlaďoch >> Z Tráboše....Vůbec super prej byla poloosa z Trabanta...