Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

NCalex - Profil | Po 4.1.2021 14:52:33

sven >> Znám jednoho co dělal likvidátora ROH jednoho masokombinátu......Na zahradě měl pak 12 laminátovejch Lucií nebo jak se to plavidlo
jmenovalo....Jednu mi pak za kapra prodal...

    NCalex - Profil | Po 4.1.2021 14:50:16

    sven >> A soustruh....Ten jsi prodal a celý auto bylo pak zadarmo........

      Nsven - Profil | Po 4.1.2021 14:48:32

      drvoštěp >> Upřimná závist :-))
      Já mám v garáži ponk z kancelářského stolu, s plastovými šuplíky..
      A to jsem byl v rozhodné době i členem likvidační komise hospodářské zprávy, bohaté firmy..
      Pořád jsem čekal, že od teď už bude lépe, všude všeho bude plno a najednou už nebylo nikde nic ... :-)

        NPěn_a - Profil | Po 4.1.2021 14:48:13

        drvoštěp >> A kde skončil ten malej šikovnej soustruh co v PADkách býval :-)

          Ndrvoštěp - Profil | Po 4.1.2021 14:38:46

          sven >> A když lesy rušily ,,Padku" tak jsem neváhal a ihned demontoval😂

            Nsven - Profil | Po 4.1.2021 14:30:29

            mlaďoch >> nerejpeš, máš pravdu :-) Obsahovala i super svářecí agregát, autogen a hlavně kamínka na topení a hamaku :-)

              Nmlaďoch - Profil | Po 4.1.2021 14:26:20

              sven >> žádná patka,ale PADka - Pojízdná Auto Dílna (nechci napomínat,natož rejpat)

              s tím trabantewm to bylo úžasný,sloužil jako vozidlo několik desetiletí a i po smrti byl téměř celej zrecyklovanej do všelijakejch verků domácí výroby

                Nsven - Profil | Po 4.1.2021 13:52:36

                drvoštěp >> Chvíli jsem jezdil s V3S patkou a tam bys volant při 60km neudržel ani na dálnici :-) Vibrátor hadr.. :-)
                Na vojně jsem musel zakočit za kolegu, co vozil na Tatře 111 bez posilovače, odminovač a to byla dobrá posilovačka :-- Ale ta zase měla volant, jak kolo od kolotoče :-)

                  Ndrvoštěp - Profil | Po 4.1.2021 13:39:27

                  sven >> A bez posilovače řízení. Kolikrát mi na véesce volant málem zlomil ruku😭 Jednou to odsral malíček na vyjetých zmrzlých kolejí v lese.

                    Nsven - Profil | Po 4.1.2021 13:20:47

                    1mirda2 >> jj. je to všechno o zvyku :-)
                    Stará americká auta měla většinou řazení pod volantem, v Německu třeba Mercedes,
                    u nás Tatra 603, staré škodovky - Spartak, 1200, 1202, Volha 21, Wartburg, Avia jak píšeš aj. aj. na všechny si hned nevzpomenu :-)
                    Nás kteří jezdili na jedněch nevyvážených gumách celý rok, s auty bez posilovačů a asistentů a dokonce s nesynchronizovanou převodovkou, nemůže nic zaskočit :-))
                    Ostatně, když občas jedu jako kanec, tak řadím s meziplynem i dneska :-))

                      Ndrvoštěp - Profil | Po 4.1.2021 13:11:52

                      FockeWulf >> Tech.benzin jsem jezdil kupovat do velkoskladu Barvy laky. Baby se divily na co takové množství potřebuji. Svůj fasovaný benzín na pilu jsem si šetřil😂 Teď kdyby mě poliši chytli tak dostanu min.10let😂😂😂

                        NFockeWulf - Profil | Po 4.1.2021 13:07:52

                        drvoštěp >> Je fakt, že to jezdilo na kde co, já jsem mixoval benzin s olejem a k tomu přidával technický benzín, říkal jsem tomu opičí kapky, dým jak cyp, lae jel jak vysavač:), jak jsem psal, vzpomínky fajn, dneska bych v tom už sedět nechtěl, malé a ta nádrž před sebou nad motorem.... Ale to měla i T603.

                          Ndrvoštěp - Profil | Po 4.1.2021 13:05:04

                          FockeWulf >> Já tráboše koupil z osíslandu v 90tym. Přes celý auto měl oranžovej pruh že vypadal jako pošťácký auto😂 Ve předu jsem měl spz TP a vzadu TPB. Jezdil jsem s nim asi 2 roky. A do nádrže lil co hořelo. Jednou jsem tam nalil i postřik na kůrovce s (tech.benzinem). Když byl studenej motor tak jsem zadýmyl celé sídliště na půl hodiny 😂😂😂

                            N1mirda2 - Profil | Po 4.1.2021 12:53:35

                            sven >> Traboš byl echt auto.Já to zdědil.Naučit se sám s tou hokejkou zážitek za 1.Do té doby jsem létal jen s podobným řazením s hasičskou aviou a tam bylo řazení taky pod volantem.A tam teprve zařadit to bylo peklo.:):):)

                              NMRyb - Profil | Po 4.1.2021 12:22:12

                              Bulda 64 >> Ten ovangkol je tam jen ve středu luku (rukojeť) - mrtvá část. tam to má smysl z toho důvodu, že je to extrémně husté, a tím pádem těžké dřevo. Při výstřelu má ta vysoká hmotnost schopnost pohlcení rázu. Tím pádem tolik netrpí loket hand shockem. Ramena jsem dělal z bambusové dýhy - to je nejlepší matroš. Když budeš potřebovat něco poradit, tak napiš.

                                NFockeWulf - Profil | Po 4.1.2021 12:11:17

                                Calex >> Já jsem ho měl v roce 1980 do 82. Kombíka, myslím, že jsem za něj dal 8t, jezdil jsem s ním na haory i na ryby, všude dojel, pravda, image to ani tehdy nemělo, ale účel a jednoduchost vše nahrazovala. Mi naopak i v mrazu startoval. Nedávno jsem měl možnost s Trabantem popojet, no, jsem rád, že jsem z toho vylezl:). Ale tehdy jako student to bylo fajn, nechtěl jsem být nápadný, bylo to levné a spolehlivé. Ani nevím, za kolik jsem ho prodal, ale neprodělal jsem to jsem si jistý:)

                                  Nsven - Profil | Po 4.1.2021 12:03:24

                                  mlaďoch >> jj. já tu partu obdivuju.. Kdyby mi bylo o nějaký pátek méně, klidně bych s nimi na tu expedici vyrazil. Tráboše mám zmáknutýho :-)
                                  https://www.youtube.com/watch?v=Uc8Hf0oIbRw

                                    Nsven - Profil | Po 4.1.2021 12:00:21

                                    Calex >> :-))))

                                      NCalex - Profil | Po 4.1.2021 11:53:29

                                      sven >> Jezdil jsem s ním i na Seč....Když se v kopci za mně někdo nalepil, tak stačilo pod plynem vytáhnout sytič a bylo vyřešíno.....

                                        NCalex - Profil | Po 4.1.2021 11:51:17

                                        FockeWulf >> Kdo nejezdil s Trábošem tak o hodně přišel....🤪🤪 Když mrzlo, tak jsem měl problém se startama....Kluk byl ještě malej, tak jsem ho posadil do auta, zařadil trojku, vytáhnul sytič a zatlačil.......Chytil napoprvé a málem mi i s klukem a rybařinou ujel.🤪🤪