Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

NMilan 66 - Profil | Ne 3.1.2021 19:46:50

drvoštěp >> aha.

    Ndrvoštěp - Profil | Ne 3.1.2021 19:44:59

    Milan 66 >> Jj. Vím jen jestli to je ten do strojní pily. Dal jsem jen první odkaz

      Nsven - Profil | Ne 3.1.2021 19:43:41

      nekut >> List do strojní pily je dost křehký. Mám z ní krátký řezací nůž
      (kůže, papír, lino apod) a řeže to pěkně ale na delší nůž, bys to musel popustit a případně znovu zakalit podle potřeby.

        NMilan 66 - Profil | Ne 3.1.2021 19:41:28

        drvoštěp >> píše že 3mm.

          Nnekut - Profil | Ne 3.1.2021 19:30:07

          Jen skromný dotaz. Vážení, mám dvě pilky - listy - na ocel, šířka cca 30mm, délka asi35 - 40 cm, tloušťka tak 3mm. Stojí čepel z toho vyrobená za tu práci? Dík za odpověď.

            NKruan - Profil | Ne 3.1.2021 14:17:38

            OG >> ok..diky...

              NOG - Profil | Ne 3.1.2021 12:45:21

              Kruan >> ocílka se nepoužívá k broušení, protože neodebírá materiál. Když bych to vzal do detailu, tak ocílka narovnává zvlněné ostří, dalo by se říct že se jedná o mikroskopické kování. Nůž přetáhni po ocílce před prací a po práci. Prodloužíš tím interval mezi broušením, kterým se připravuješ o materiál čepele

                NKruan - Profil | Ne 3.1.2021 11:29:20

                OG >> myslis jeste po ocilce?

                  Nsven - Profil | Ne 3.1.2021 10:26:01

                  Ahojte vespolek. Moderátor promine, nechci mu z diskuse dělat bazar a omlouvám se..
                  Ale když už se tu sešli sběratelé.... :-)
                  Rád bych koupil ženijní mačetu ČSLA vz.52, kdyby někdo měl nebo věděl.
                  Vymetám burzy a blešáky ale stále nic.

                  http://www.uton.cz/ostatni-noze/ostatni-maceta-vz-52/

                    NOG - Profil | Ne 3.1.2021 9:11:31

                    Kruan >> na finální jemné přetažení ostří se dá použít i břidlicový brousek, který vyjde na pár korun
                    https://www.cestadreva.cz/shop/brouseni-nastroju/brusne-kameny/bridlice/
                    nebo kůže nalepená na prkénku a potřená brusnou pastou

                      NKruan - Profil | So 2.1.2021 22:25:10

                      Koukam ze tu jsou i odbornici na noze a brouseni. ja jsem si k vanocum poridil kamen 240/800....chvilku mu to teda trvalo ale uz se mi povedlo to slusne nabrousit. mam jeden moc peknej kuchynskej nuz a kdyz jsem ho po kameni jeste prelizl ocilkou, tak je vysledek paradni...jen si jeste asi poridim nejaky kamen tak 2000-3000

                        Ndada11 - Profil | So 2.1.2021 22:21:53

                        Buffalo1969 >> To je větší 😁😁

                          Ndada11 - Profil | So 2.1.2021 22:21:19

                          Buffalo1969 >> Díky

                            NBuffalo1969 - Profil | So 2.1.2021 22:17:11

                            dada11 >> špikovanej králík s knedlíkem? 😂

                              NBuffalo1969 - Profil | So 2.1.2021 22:16:33

                              dada11 >> tak ať se vam to vydaří. 😎🍺

                                Ndada11 - Profil | So 2.1.2021 20:57:55

                                Buffalo1969 >> Dal bych si. Ale moja je proti 😁

                                  Ndada11 - Profil | So 2.1.2021 20:57:21

                                  Buffalo1969 >> Bude 😁

                                    NBuffalo1969 - Profil | So 2.1.2021 19:54:32

                                    dada11 >> ty jsi ho fakt sežral?......😂😂😂

                                      Npohodak - Profil | So 2.1.2021 18:59:54

                                      Bulda 64 >>
                                      Ja si spoje pred vyvozom na vodu prelepim el paskou za par drobnych a je to v pohode.
                                      Tyzden sa to tak mocilo na Domasi a co som sa cudoval bol problem dat pasku dole.
                                      Navyse po tyzdni sa uz na bojke udomacnili aj riasi a ine zivocichy