Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

NBuffalo1969 - Profil | So 2.1.2021 18:51:31

dada11 >> však letos to budete mit stejný, nebo se pletu? 😉

    Ndada11 - Profil | So 2.1.2021 18:05:49

    Buffalo1969 >> loni už neobechcával 😁

      Nblock21 - Profil | So 2.1.2021 17:57:23

      Používám el.trubku 16mm,kterou mám vyplněnou polystyrenem (může být i zastříklá mont.pěnou).Potom nelze utopit když se utrhne.

        NBulda 64 - Profil | So 2.1.2021 17:42:45

        Při zhotovování bojky bacha na důležitý detail. Spoje musí být těsné bez mezery. Větší ryba si jak je známo jede kam chce a vlasech musí ohnout tyčovku a sklouznout po ní. Jak se zadrhne,, tak je po rybě a navíc s montáží a zbytkem silnou.. :(

          NPetr64 - Profil | So 2.1.2021 17:13:04

          Buffalo1969 >> No tak už vím,kde nastal zlom ve stylu a útěk na pstruhovku.😉
          Vytáhni ju z garáže a prodej Davidovi.:-)

            NBuffalo1969 - Profil | So 2.1.2021 17:09:31

            drvoštěp >> to by tak odpovídalo. Tam je ale největší problém to slovo koupí.......😂😂😂

              Ndrvoštěp - Profil | So 2.1.2021 17:08:18

              Buffalo1969 >> Trubky koupí v pekárně, závitovku v drogerii, osvětlení v lékárně😂😂😂 A je to👍

                NBuffalo1969 - Profil | So 2.1.2021 17:07:30

                Petr64 >> mám ju asi 4 roky a ve vodě byla celkem 4 dny. Jenom jednou na srazu. od té doby jsem ju nevytáhnul ze sklepa.
                Až polámu všechny onkle, tak to začnu používat jako dvojkovej mušák. je to žvejkačka jako prase...:-)

                  NPetr64 - Profil | So 2.1.2021 17:04:13

                  Buffalo1969 >> Ty máš tyčovku? Tak to si posunul muškaření s vláčkou minimálně o 3 levely vejš.👏😂

                    NBuffalo1969 - Profil | So 2.1.2021 16:59:21

                    drvoštěp >> když máš pozháněný všechny věci. jenomže on nemá a bude muset všude prudit a škemrat.

                      Ndrvoštěp - Profil | So 2.1.2021 16:57:10

                      Buffalo1969 >> Práce v dílně na půl hoďky.

                        NBuffalo1969 - Profil | So 2.1.2021 16:31:02

                        dada11 >> twl...ty seš děsnej kolenovrt. Přivaž k nafukovacímu lehátku psa a pošli ho s čelovkou na plac ať je aspoň k něčemu užitečnej. Stejně jenom obechcával bivaky.
                        😂😂😂

                          NBuffalo1969 - Profil | So 2.1.2021 16:29:22

                          drvoštěp >> Já jsem ju koupil kompletní asi za 900,- včetně poziční diody a baterie. To by mně mohlo lízat koule se s tím takhle jebat a někoho otravovat.

                            Npohodak - Profil | So 2.1.2021 14:57:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Tycovka sa da za vecer vyrobit a za par drobných.
                            Ja to mam vyrobene z el trubiek o dlzke 3M ktore som si narezal na 1.25 aby mi vosli do futraka.
                            Pozor el trubky su 2 druhy jeden s nich je UV stabilný a nieje nutne ho nijak povrchovo upravovat. Spoje som poriesil cez pozinovane sruby vlepene do dreva/foto hodim neskor/. Posledny diel je oznaceny reflexnou farbou+ nalepkami použivanymi na vyrobu dopravnych znaciek. Tie nalepky mam priamo z firmy kde vyrabaju dopravne znacky za dakujem mi dali trocho z odpadu. Na 100-120 m pri uplnej tme staci zapnut rucnu baterku.Na vrchu diodove svetlo-klasika.Svetlo som si vyrobil z malej pet flase a zahradneho svetla. Vidno to svetlo aj na 200 a viac metrov zalezi ake svetlo si clovek kupi. Ja som ho kupil za 1€ v Tesco a ma klasicku AAA tužkovu baterku a dokonca sa da aj vypnut aby mi vo futraku nesvietilo.
                            Foto pridam ked sa vratim z garazu kde to mam naskladnene.
                            Zatial jedno foto ako som zmontoval osvetlenie

                              Ndrvoštěp - Profil | So 2.1.2021 13:36:32

                              Pvl >> Plaňky jsou na vruty. Ale soused trvá na 3m betonový zdi aby mě nemusel poslouchat 😂 jen by prej udělal vězeňské okénko na lahváče😂

                                NPvl - Profil | So 2.1.2021 13:33:49

                                drvoštěp >> Já myslel zatlučenou plaňku :o§)

                                  Ndrvoštěp - Profil | So 2.1.2021 13:32:42

                                  Pvl >>U plotu máme pohybové čidlo😂

                                    NPvl - Profil | So 2.1.2021 13:30:30

                                    drvoštěp >> 13:20:50 ..k plotu ?:o§)

                                      Ndrvoštěp - Profil | So 2.1.2021 13:26:07

                                      Greysmen >> Jj. Super. Díky

                                        NGreysmen - Profil | So 2.1.2021 13:22:50

                                        drvoštěp >> večer pošlu fotku jak jsem to mam spácaný dokonce jsem dělal i redukci na světlo od Foxe