Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

drvoštěp - Profil | So 2.1.2021 13:21:30

Čík >> Jsem zapoměl. Taky jsem je vyplnil pur pěnou.

    drvoštěp - Profil | So 2.1.2021 13:20:50

    Greysmen >> A mám co kutit👍

      Čík - Profil | So 2.1.2021 13:08:21

      drvoštěp >> Já jí mám udělanou z těch průchodek také a ještě navíc jsem vnitřek vystříkal montážní pěnou. Ta to hodně zpevní a nemusíš se bát, že když ti tam náhodou spojem neteče voda, že se ti potopí.

        Greysmen - Profil | So 2.1.2021 13:08:17

        drvoštěp >> nechal jsem si udělat špunty se šroubením a vlepil je obráceně myslím tak, ze jsem šroub schoval do rozšíření a vnitřní závit do konce bez rozšíření, nemam tak strach, že bych si silonový závit na šroubu poškodil . Chtěl jsem si to nechat patentovat 😉😉

          drvoštěp - Profil | So 2.1.2021 13:01:03

          Greysmen >> Tak ji prubnu. Za těch pár korun to stojí. Dík

            Greysmen - Profil | So 2.1.2021 12:59:20

            drvoštěp >> tak zlomit se dá všechno ale že bych se bsl ze praskne tak to ne. Ale nesnažim se jí ohýbat do pravého úhlu.

              dada11 - Profil | So 2.1.2021 12:58:47

              Stále víc se mi chce zaůkolovat u nás v práci vodaře 😁

                drvoštěp - Profil | So 2.1.2021 12:52:59

                Greysmen >> Nebojíš se že praskne když má slabší stěny ? Nebo je to tvárný plast ?

                  Greysmen - Profil | So 2.1.2021 12:48:58

                  drvoštěp >> já jo mam ji udělanou z 20mn dvě tyčovky po 8,75 metru nebo se dá udělat jedna 17m 😉

                    Greysmen - Profil | So 2.1.2021 12:46:38

                      drvoštěp - Profil | So 2.1.2021 12:42:43

                      Greysmen >> Vzal jsem co jsem našel u kolegy a něco dokoupil. Na to že je to moje prvotina tak funguje. Chci ještě ale zkusit tu elektrikářskou. Tu neznám.

                        Greysmen - Profil | So 2.1.2021 12:39:07

                        drvoštěp >> není pprko na tyčovku zbytečně těžký? stěna trubky má 3mm.

                          drvoštěp - Profil | So 2.1.2021 12:33:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          dada11 >> Já ji mám z půl coulky na vodu. Spoje jsem si nechal vysoustružit ze silonu. Ale jde použit i pozinková závitovka. Pozičku mám od Rco fishing. Polepy z tiskárny a nebo z autopotřeb. Uzavirací špunt opatřen dvěma ó kroužky

                            jirisyky - Profil | So 2.1.2021 12:29:15

                            dada11 >> Plastová elektroinstalační trubka. Za pár kaček a účel splní

                              dada11 - Profil | So 2.1.2021 12:01:20

                              Zaůkoluju v práci vodaře 😁 Nenašel jsem levnější než 455 kč. A na ali ju nemůžu najít.

                                Calex - Profil | So 2.1.2021 11:54:37

                                Bulda 64 >> Je to ještě z fabriky na kytary......Už to mám dlouho..Podle rozměru to vypadá na přířez hmatníku kytary kterej šel do sušky...

                                  Bulda 64 - Profil | So 2.1.2021 11:45:50

                                  dada11 >> 1m- ppr trubka "20" cca 10 Kč..

                                    Bulda 64 - Profil | So 2.1.2021 11:37:19

                                    dada11 >> Kdysi dávno, když se ještě nedala koupit, jsme si vyrobili jednoduše. Plastovou rouru na stoupačky nařezat po metru. Zalepit jsem na konce šroub a matku a na vodě dle hloubky spojit.
                                    Spodní díl jsem zatížil koulí (od štětky na komín), khorní díl - opatřen světlem na noc.. Dneska asi levně koupíš hotovou!?

                                      Bulda 64 - Profil | So 2.1.2021 11:30:20

                                      MRyb >> O té doby, kdy jsem jednomu zájemci u mě v dílně umožnil si nařezat komponenty na luk, mám sen si taky zhotovit.
                                      Ovangol má na luk dobré vlastnosti?
                                      Na kytaru dobrý, ale luk? Lepší než třeba jasan?