Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

Ndada11 - Profil | So 2.1.2021 11:26:58

Ahoj, jen malá prosba. Neporadil by mi někdo z čeho a jak vyrobit tyčovku ? Nějakej nápad bych měl, ale..... Děkuji. Možná bude rychlejší ji koupit na ali.

    NBulda 64 - Profil | So 2.1.2021 11:23:42

    Calex >> Zřejmě máš špalek Ovangolu:D

      NBulda 64 - Profil | So 2.1.2021 11:21:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Ahoj.
      Když mi tady kluci dobře poradili při opravě pohonu na vrata, tak sem občas kouknu.
      Někdy se tu odehrávají, řeší a probírají opravdu zajímavé věci. Hlavně, když člověk dělá rukama a navíc jeho zájmové rozpětí je široké, tak ho leccos zaujme :---)))
      Ta exotická dřeva jsou většinou dobře leštitelná v laku, tak jsem dost používal na různé výrobky.
      Ovangol vypadá úplně jinak opracovaný s PÚ než ve špalku (ten mám někde na skladě..)
      Použil jsem ho na luby, když jsem před lety dělal kytary, posílám tu mojí..
      Špatně se zpracovává, má dlouhá léta, tak se hodně zaštipuje, ale výsledek pak stojí za to...

        Ndrvoštěp - Profil | Pá 1.1.2021 20:26:39

        ardyv >> Super👍Díky.

          Ndrvoštěp - Profil | Pá 1.1.2021 20:07:20

          ardyv >> A odkaz nemáš ? Rád vyzkouším 👍

            Nardyv - Profil | Pá 1.1.2021 18:46:42

            drvoštěp >> Je to proti zamotání z Aliex...Koušel jsem jestli to pujde odlét ve formě ,co to udělá s horkým olovem

              Ndrvoštěp - Profil | Pá 1.1.2021 17:18:21

              Poušťák >> Aha. Teď jsem koukal na f.Geminy. musím ještě pohledat co a jak.

                NPoušťák - Profil | Pá 1.1.2021 17:13:29

                drvoštěp >> nahazovací proti zamotání

                  Ndrvoštěp - Profil | Pá 1.1.2021 17:12:04

                  ardyv >> To jsou vypínací (odpadávající) zátěže ? Rozepiš se. Díky

                    Nardyv - Profil | Pá 1.1.2021 16:24:39

                    Zkouška jestli to jde.

                      NOG - Profil | Čt 31.12.2020 19:48:47

                      sindeji3 >> já mám taky na všechno Moru :-)) jinak materiál N690 vcelku ostří drží

                        Nsindeji3 - Profil | Čt 31.12.2020 19:46:11

                        OG >> aha, no já kuchám i porcuju jedním nožem :) asi nejsem ten správnej člověk na posouzení životnosti takhle ostrýho nože

                          Ndrvoštěp - Profil | Čt 31.12.2020 19:42:50

                          Buffalo1969 >> Kluci zde dali odkaz. Cenově to bude +- stejný.

                            NOG - Profil | Čt 31.12.2020 19:25:58

                            sindeji3 >> chce to jenom na kuchání. Už jsem mu dělal jeden a je s ním spokojený. A na těch pár vysazených duháků a sivenu co si vezme to stačí.

                              Nsindeji3 - Profil | Čt 31.12.2020 19:22:55

                              OG >> a když s tím bude půlit rybu na páteři, tak se to neztupí?

                                NCalex - Profil | Čt 31.12.2020 19:08:38

                                OG >> Jo aha, tak to je masakr......To já dávám na jednu stranu 15° - 20°.........Spíš jsem Japonce sjednotil na 18°.....Dýl vydržej, stačí to pak jen obtáhnout.....

                                  NMilan 66 - Profil | Čt 31.12.2020 19:04:56

                                  OG >> to vypada dobre. Pocitej prosim se mnou. Diky.

                                    NOG - Profil | Čt 31.12.2020 19:03:59

                                    Calex >> je to odhad, udělal jsem si takový bazmek na uchycení čepele při broušení a podle úhloměru v mobilu mi to ukazuje 7-8°na jednu stranu

                                      NCalex - Profil | Čt 31.12.2020 19:01:37

                                      OG >> Na 15° jsou chir. skalpely. :-))))