Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Ndrvoštěp - Profil | St 9.1.2019 15:19:32

medvěd >> Na mě musíš čésky😁 sýry máme rádi ale ty cizí slova nás urážejí😂😂😂😂

    Ndrvoštěp - Profil | St 9.1.2019 15:18:19

    PYTLAKS >> Dostal jsem ovčí sýr z nějaké farmy. Všichni mlaskali ale mě to připadalo jak amarouny a při kousnutí mi to jakoby vrzalo mezi zuby. Byl poloměkký v nálevu. Asi tak nemá chutnat ? Nebo mám rozmlsanou hubu ?😁

      Nmedvěd - Profil | St 9.1.2019 15:15:27

      drvoštěp >> taky je máme rádi.Mám teď limburgery,v týdnu jsem dělal reblochony a pod.

        Ndrvoštěp - Profil | St 9.1.2019 15:11:36

        medvěd >> Tak to u nás není problém. Žena je na ,,smrady" ulítlá😋

          NPYTLAKS - Profil | St 9.1.2019 15:09:50

          drvoštěp >> jedlá,je to jak hermelín,akorát móóóóc uzrátý:-))

            Nmedvěd - Profil | St 9.1.2019 15:01:24

            drvoštěp >> jedlá.Je jen otázkou jak to necháš uzrát.Taky mi kolikrát teče,ale to už nesmím krájet doma

              NFrenky - Profil | St 9.1.2019 14:57:24

              sazava >> na konci Říčan na prave straně směr Kostelec tam mívají kozy i normální mléko ,z kostelce na Uhlirske Janovice za Nucemi je na levé straně kozí farma

                Ndrvoštěp - Profil | St 9.1.2019 14:47:51

                PYTLAKS >> Ta krusta je jedlá, nebo jíš jenom vnitřek ?

                  NPYTLAKS - Profil | St 9.1.2019 14:45:58

                  ladan1303 >>tak aspoň okem jeden kozí už tekutý:-)

                    Nladan1303 - Profil | St 9.1.2019 14:32:34

                    PYTLAKS >> Václav žere,já nic já muzikant-))))

                      Ndrvoštěp - Profil | St 9.1.2019 14:27:46

                      PYTLAKS >> Byl jsi rychlejší😂

                        NPYTLAKS - Profil | St 9.1.2019 14:21:57

                        Poušťák >> taký mladík a už háže flintu do žita:-))

                          NPoušťák - Profil | St 9.1.2019 14:20:07

                          PYTLAKS >> už nám nic jinýho v životě krom ryb nezbývá Tome....o))

                            NPYTLAKS - Profil | St 9.1.2019 14:18:39

                            ladan1303 >> václav,vy dva jste všude kde se žere:-))

                              Nladan1303 - Profil | St 9.1.2019 14:15:54

                              Poušťák >> :-))))))))))))).....tak,tak

                                NPoušťák - Profil | St 9.1.2019 14:13:19

                                ladan1303 >> to jsme dva,ale já jim náramně rozumím a umím je rychle sežrat...o))

                                  Nladan1303 - Profil | St 9.1.2019 14:08:14

                                  nemyslete si že tu nejsem.houno tomu rozumím,ale sleduji to tu od začátku-))))))))

                                    NRobur - Profil | St 9.1.2019 14:05:37

                                    medvěd >> zdar, ten seznam prodejců mléka mně nějak nefunguje. Máš to dobře? Nebo kde dělám chybu

                                      Nsazava - Profil | St 9.1.2019 14:05:31

                                      PYTLAKS >> já zkoušel strýce má hospodářství,ale slušně mě vyhnal a tak jsem zkoušel aspoň jednu kravku a taky to neprošlo!

                                        Ndrvoštěp - Profil | St 9.1.2019 14:04:00

                                        medvěd >> U kravskýho si nejsem teď jistej ale asi taky kolem 12,-. Kozy a krávy pomalu celoročně venku. Je to znát na kvalitě.