Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

NPYTLAKS - Profil | St 20.2.2019 12:26:39

mlíčnák >> počkám ještě měsíc dva a uvidím:-)

    Nmlíčnák - Profil | St 20.2.2019 11:18:56

    PYTLAKS >> vyhod to ,máš to zkažené o))

      NPYTLAKS - Profil | St 20.2.2019 11:16:20

      po týdnu už se začínajů zelenat:-)

        NPYTLAKS - Profil | Po 18.2.2019 8:30:28

        sazava >> jsem udělal zas bleu a od včera mám zaočkované mléko na brie,tak dnes s bude pokračovat:-)

          Nsazava - Profil | Ne 17.2.2019 22:59:12

          medvěd >> tak to chápu taky jsem neměl čas a už se mi stýská si něco ušmudlit!!

            Nmedvěd - Profil | Ne 17.2.2019 22:41:42

            sazava >> marodím a nemám náladu

              Nsazava - Profil | Ne 17.2.2019 22:32:01

              Tak přes víkend nikdo nesýrařil? Já se přiznám neměl jsem čas.

                NKruan - Profil | So 16.2.2019 21:58:55

                sazava >> dik :)

                  Nsazava - Profil | So 16.2.2019 21:20:10

                  Kruan >> čerstvý,nelisovaný,pěkný!

                    NKruan - Profil | So 16.2.2019 20:20:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    se susenymi rajcatky...

                      Nsazava - Profil | So 16.2.2019 8:55:15

                      Frenky >> díky!

                        NFrenky - Profil | So 16.2.2019 7:28:36

                        sazava >> máš to opravdu pěkný

                          Nsazava - Profil | Pá 15.2.2019 22:41:49

                          medvěd >> tak to mě nenapadlo! Díky za tip zkusím Ty jsi fakt ,,borec" díky moc!!

                            Nmedvěd - Profil | Pá 15.2.2019 22:38:38

                            sazava >> to ne,dávají see tam mokrý utěrky,noviny a tak.Miska s codou je malá

                              Nsazava - Profil | Pá 15.2.2019 22:35:22

                              medvěd >> já tam dával mističku s vodou možná to trošičku pomohlo,ale jen malonko co potřebujou.

                                Nmedvěd - Profil | Pá 15.2.2019 22:31:49

                                sazava >> ve vinotéce stejně jako v lednici je sucho,Je tam třeba vlhkost přidávat

                                  Nsazava - Profil | Pá 15.2.2019 22:21:42

                                  medvěd >> mám to volně ve vinotéce,ale mám jen tu jak se tam dá teplota na červený nebo bílý víno jsou tam velký rozestupy teplot!

                                    Nmedvěd - Profil | Pá 15.2.2019 22:16:56

                                    sazava >> já to udělal jednou .Teď je to volně nebo v boxech

                                      Nsazava - Profil | Pá 15.2.2019 22:15:35

                                      medvěd >> mám problémy je dál udržovat a tak jak se začne dělat kůrka tak to voskuju.

                                        Nmedvěd - Profil | Pá 15.2.2019 22:13:43

                                        sazava >> jo vykoupal ve vosku