Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Nsazava - Profil | Pá 15.2.2019 22:09:27

medvěd >> jo jo je to jen žlutý vosk já ten plastikoet nepoužívám jen vosk.

    Nmedvěd - Profil | Pá 15.2.2019 22:07:09

    sazava >> před tím než jsi to natřel plasticoatem

      Nsazava - Profil | Pá 15.2.2019 22:05:17

      medvěd >> ahoj,no jen 14 dní a teď jsem je vykoupal je to gouda a normál a s medvědím česnekem.

        Nmedvěd - Profil | Pá 15.2.2019 22:02:09

        sazava >> jak dlouho schnuly?

          Nsazava - Profil | Pá 15.2.2019 21:53:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tak ,,mazlíci" před koupačkou a po koupačce!

            Nwoody - Profil | Čt 14.2.2019 9:52:03

            Díky všem za vysvětlení. Sakra to je práce😱. Tím větší obdiv k Vašemu sejraření👏

              Nmedvěd - Profil | Čt 14.2.2019 9:35:32

              woody >> když použiješ chlorid vápenatý,zvíšíš mírně výtěžnost

                NKruan - Profil | Čt 14.2.2019 9:28:54

                woody >> no mleko je 87% voda...tak asi tak..

                  Nwoody - Profil | Čt 14.2.2019 9:20:05

                  Kruan >> přišlo mi to málo.

                    NKruan - Profil | Čt 14.2.2019 7:12:18

                    woody >> a prekvapilo te to v jakem smyslu ? ze toho je jako malo, nebo hodne ? :)

                      Nwoody - Profil | Čt 14.2.2019 0:33:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Zdravím sýrařské majstry. Pokoušel jsem se podle návodu, který jsem vložil vyrobit sýr a výsledek přikládám. Zeptám se, kolik sýra tak asi vyrobíte z 1l mléka. Mne docela překvapilo, že podle receptu jsem z 1l získal cca. 117gr sýra. Díky předem za odpověď.

                        NPYTLAKS - Profil | St 13.2.2019 21:00:49

                        sazava >> vcil se nudim

                          NPYTLAKS - Profil | St 13.2.2019 21:00:32

                          smike >> a ta plisen tam nebude

                            Nsazava - Profil | St 13.2.2019 20:07:24

                            PYTLAKS >> všiml jsem si co všechno stíháš!!

                              Nsmike - Profil | St 13.2.2019 19:01:54

                              PYTLAKS >> trochu soli, pepře, papriky a mělo by to chuť hned :-) a zalít dvanáctkou :-)

                                NPYTLAKS - Profil | St 13.2.2019 18:59:37

                                sazava >> včil masařím,tak na sýry není čas:-)

                                  Nsazava - Profil | St 13.2.2019 18:56:08

                                  PYTLAKS >> já jdu na to opět v pátek!!

                                    NPYTLAKS - Profil | St 13.2.2019 18:51:39

                                    1Mara >> dík:)

                                      NPYTLAKS - Profil | St 13.2.2019 18:51:23

                                      sazava >> v pondělí jsem měl 20l mléka,tak 10 nalž a 10 blue

                                        NPYTLAKS - Profil | St 13.2.2019 18:50:31

                                        smike >> je to bez chuti lulo,akorát slané:-)