Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Nmeteor - Profil | St 6.2.2019 11:56:00

medvěd >> to je paráda... až mi ukápla grynda na klávesnici ;-):-)

    Nsazava - Profil | Út 5.2.2019 22:38:59

    medvěd >> já bohužel taky ne mám nějaký jiný povinosti.

      Nmedvěd - Profil | Út 5.2.2019 22:27:57

      sazava >> o víkendu sýrařit nemůžu

        Nsazava - Profil | Út 5.2.2019 22:27:18

        medvěd >> já budu dělat zítra nevím co asi ještě goudu o víkendu neudělám nic nebude čas,škoda.

          Nmedvěd - Profil | Út 5.2.2019 22:23:13

          dnes jsem dělal cambonzolu,tento týden to vidím ještě na St.Nectair

            Nsazava - Profil | Út 5.2.2019 22:16:11

            medvěd >> díky chtěl jsem si jí dnes objednat,ale zatím nemají.

              Nmedvěd - Profil | Út 5.2.2019 22:13:57

              sazava >> přímo kulturu iota Reblochon od Tomse

                Nsazava - Profil | Út 5.2.2019 22:13:10

                medvěd >> Jakou kultůru používáš na Rablechon? Díky

                  NPYTLAKS - Profil | Út 5.2.2019 19:47:04

                  medvěd >> já jsem zkůšal kamembert,uprostřed ještě chvilku chce,nefotil jsem

                    Nmedvěd - Profil | Út 5.2.2019 19:21:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Reblochon šel pod nůž

                      NPYTLAKS - Profil | Út 5.2.2019 10:50:11

                      medvěd >> ten nemám,ale nemám problém udržet stabilní teplotu,jen se mi nedaří:-(

                        Nmedvěd - Profil | Út 5.2.2019 10:45:40

                        PYTLAKS >> pařený dělám v el zavařovacích brnci

                          NKruan - Profil | Út 5.2.2019 10:42:11

                          medvěd >> ja chci byt taky tvuj kamarad :D

                            NPYTLAKS - Profil | Út 5.2.2019 10:41:38

                            medvěd >> raz jsem zkůšal mocarelu a nepovedla se mi:-(((pařené jsem ještě nezkůšal,ale je to doma nejoblíbenější sýr a já ho neumím:-(((

                              Nmedvěd - Profil | Út 5.2.2019 10:25:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              PYTLAKS >> já dělám pro kamarády sýrobraní

                                NŠUKI - Profil | Út 5.2.2019 10:23:32

                                PYTLAKS >> Budu tě muset navštěvovat častěji !!😀😀

                                  NPYTLAKS - Profil | Út 5.2.2019 10:15:39

                                  medvěd >> nahrne se banda kobylek a není co nakládat:-)

                                    Nmedvěd - Profil | Út 5.2.2019 10:12:35

                                    PYTLAKS >> já hodně nakládám cambíky do oleje,takže nemají čas oschnout

                                      NPYTLAKS - Profil | Út 5.2.2019 10:10:49

                                      medvěd >> mi to v něm vždycky ztvrdne,proto alobal tam to dozraje parádně,teď jsem po cca 1,5měsícu zakrojil do limburgera,na povrchu tvrdý a pískový,uvnitř nedodělaný jak čerstvé tvargle,myslíž když ho potřu 63 tak se proces zrání zase rozjede nebo ho použít už jen třeba na vaření

                                        Nmedvěd - Profil | Út 5.2.2019 9:45:20

                                        PYTLAKS >> já na balení používám pečící papír,nebo voskovaný papír.Tak po 3-4 dnech ho měním,protože je mokrý