Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

medvěd - Profil | Po 4.2.2019 13:40:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Farmářský čedar z 1.12..

    sazava - Profil | Po 4.2.2019 13:37:03

    medvěd >> děkuji.

      sazava - Profil | Po 4.2.2019 13:36:34

      Béza1 >> no to teda ke kozlíkovi 11 supr!

        Béza1 - Profil | Po 4.2.2019 9:11:08

        sazava >> Hezká práce,to bude slina. ...

          medvěd - Profil | Po 4.2.2019 7:10:57

          sazava >> moc pěkný

            Fuldík - Profil | Po 4.2.2019 6:43:28

            Tarn >> Ano,díky!

              sazava - Profil | Ne 3.2.2019 23:14:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Moje víkendové snažení.

                sazava - Profil | Ne 3.2.2019 23:13:02

                medvěd >> Asi jo ten sýr měl m3l v půlce jinou barvu jak v druhý půlce.

                  medvěd - Profil | Ne 3.2.2019 23:03:55

                  sazava >> jak byly ty dírky tak to bylo nějaké jiné kysání,možná už duření sýrů.Vznikaly tam plyny,které dělali ty dírky

                    sazava - Profil | Ne 3.2.2019 22:59:42

                    medvěd >> já vím,ale na tenhle sýr zrovna nevím nevím třeba se mýlím a omlouvám.

                      medvěd - Profil | Ne 3.2.2019 22:54:31

                      sazava >> na některé sýry se sýřenina krájí ještě když se neláme a je měkká tak nevím

                        sazava - Profil | Ne 3.2.2019 22:52:56

                        medvěd >> Ani vysýřený to nebylo nejlepší bych řekl.

                          medvěd - Profil | Ne 3.2.2019 22:52:43

                          1Mara >> nevím.v tom smysl nevidím

                            1Mara - Profil | Ne 3.2.2019 22:50:03

                            medvěd >> Tady koukám na profíka ze Švýcarska. jako pěkné sýry dělají, na konci říkají že budou poživatelné nejméně 10 let. To je docela dost ne ? :-)
                            https://www.youtube.com/watch?v=oNrhq8uG5Uw

                              medvěd - Profil | Ne 3.2.2019 22:44:56

                              1Mara >> ten chlap je blázen.Ten sýr s těma dírkama byl plný bakteríí,který tam rohodně být nemají

                                1Mara - Profil | Ne 3.2.2019 22:30:33

                                Tohle nevypadá, že by to bylo těžký doma vyrobit .-)
                                https://www.youtube.com/watch?v=2pnjWMGH-ms

                                  medvěd - Profil | Ne 3.2.2019 22:07:46

                                  Tarn >> pravdu máš.Nevím jestli hraje šachy.

                                    Tarn - Profil | Ne 3.2.2019 22:04:55

                                    Fuldík >> https://www.tomscheese.cz/ medvědovi se přehodilo v odkazu písmenko :))

                                      Fuldík - Profil | Ne 3.2.2019 21:59:11

                                      medvěd >> Aha,díky.

                                        medvěd - Profil | Ne 3.2.2019 21:52:54

                                        Fuldík >> většinu rozdám,či tím platím služby,dávám jako dárek a pod.Vše seženeš u www.tomschesse.cz