Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

medvěd - Profil | Ne 3.2.2019 17:37:18

sazava >> v tý kultuře je snad i BL,musel bych se mrknout

    sazava - Profil | Ne 3.2.2019 17:35:32

    medvěd >> já je udělám jsou třeba 3 neděle vklidu a pak tam skočí tahle hnědá až hnědorůžová barva sama ničím nepotírám.

      medvěd - Profil | Ne 3.2.2019 17:24:00

      sazava >> ta barva?Na reblochonech má být.Potírá se BL,a to barví

        sazava - Profil | Ne 3.2.2019 17:19:58

        medvěd >> tak to mě taky trápí,hlavně u nivy a takových tich měkkých sýrech.

          medvěd - Profil | Ne 3.2.2019 16:58:43

          PYTLAKS >> aha,já je mám na povrchu hnědý až hnědorůžový

            PYTLAKS - Profil | Ne 3.2.2019 16:21:10

            medvěd >> měsíc v boxu a pak v alobale,ale dá se jest už po měsícu

              medvěd - Profil | Ne 3.2.2019 15:22:41

              PYTLAKS >> jak dlouho ten reblochon zraje?

                PYTLAKS - Profil | Ne 3.2.2019 13:16:11

                včera na košt,nalžovský,brie,reblo,fotka špatná:-(((

                  PYTLAKS - Profil | Ne 3.2.2019 13:15:28

                  sazava >> já až příští týden,bo nebyl čas,musel jsem přikůpit 2 boxy bo už to nemám kde dávat:-)

                    sazava - Profil | So 2.2.2019 23:18:02

                    medvěd >> já taky dostanu se k tomu jen o víkendu bohužel,moc mě to baví i když si říkám že zkusím tu Tvojí ,,sušenku" masovou!

                      medvěd - Profil | So 2.2.2019 23:07:53

                      sazava >> mám toho moc.Už si budu chvilku jen hrát.v týdnu cambonzola

                        sazava - Profil | So 2.2.2019 22:44:12

                        Tady o víkendu nikdo nesýrařil? Já 1× gouda a gouda s medvědím česnekem,foto zítra.

                          medvěd - Profil | So 2.2.2019 8:32:44

                          sazava >> to jsem rád

                            sazava - Profil | So 2.2.2019 0:06:56

                            medvěd >> děkuji moc za radu z gázou,fakt supr!!

                              sazava - Profil | Pá 1.2.2019 20:55:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tak už se to sýří!!

                                valcha186 - Profil | Čt 31.1.2019 20:37:45

                                medvěd >> To ti to trvalo. Nudím se, zítra jdu sekat 10 dírek do ledu rybkám. Ty jsou u dna, občas je i nějaká vidět. Pak nakoupím a jdu zase míchat.

                                  medvěd - Profil | Čt 31.1.2019 20:29:34

                                  valcha186 >> ok,každý si jí co mu chutná

                                    valcha186 - Profil | Čt 31.1.2019 20:25:06

                                    medvěd >> To znám, chytráci také jezdí pro maso do Polska. Já to míchám běžně a jí nás to více lidí a nikomu ještě nebylo špatně. Dokonce to chválil i šéfkuchař ze Švýcarska.

                                      medvěd - Profil | Čt 31.1.2019 20:06:20

                                      valcha186 >> já tři roky nekoupil sýr.Sem tam mi něco doveze dcera z Francie či Itálie.Tahle směs mě děsí.A žízeń mám furt

                                        valcha186 - Profil | Čt 31.1.2019 20:04:01

                                        medvěd >> Jim to taky chutnalo, ale zkus to. Nebude tě bolet břicho, ale budeš mít žízeň.