Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Nmedvěd - Profil | Čt 31.1.2019 19:42:31

drvoštěp >> to červený je rulanda-výběr z hroznů.Já mám rýňáček

    Ndrvoštěp - Profil | Čt 31.1.2019 19:41:49

    medvěd >> Taky to mám takhle rád. K tomu rulandu.

      Nmedvěd - Profil | Čt 31.1.2019 19:28:56

      drvoštěp >> tohle nedám.Mam rad syry takto

        Ndrvoštěp - Profil | Čt 31.1.2019 19:27:18

        medvěd >> Vše se má vyzkoušet a sežrat😋

          NKolis - Profil | Čt 31.1.2019 19:18:14

          PYTLAKS >> chce to ihned sežrat....,o)

            Nmedvěd - Profil | Čt 31.1.2019 19:17:50

            valcha186 >> to je jak od pejska a kočičky

              Ndrvoštěp - Profil | Čt 31.1.2019 19:05:40

              valcha186 >> Dík, tak to neznám. Posílám s tvým svolením ( je to tu😂) sýrožroutům od stolu.

                Nvalcha186 - Profil | Čt 31.1.2019 19:01:42

                drvoštěp >> Nevím zda to znáš. 3x balení olomouckých, 2x balení baladůr, 2x romadůr, 1x nízkotučný tavený sýr, 2x cibule, 2x palice česneku, 1x majolka 420 ml, 1x lžička hořčice, 1x lžička drceného kmínu, 1x lžička grilovacího koření, čili, sůl, pepř podle chuti.Já to melu na mašince č. 5. Vše smíchat, dávám to do kyblíku od cukrové vaty, do lednice, každý den promíchnout a nechat zrát 4 dny. Pak na topinky, čerstvé rohlíky atd. Dost to smrdí. trochu to nabyde. Pokud toho dělám více, tak dávám i 2 smetanové sýry, 2x tvaroh. Můžeš dát i o balení syrečků více.

                  Nsazava - Profil | Čt 31.1.2019 17:29:18

                  Tak zítra pátek,jde se večer sýrařit ne?

                    NPYTLAKS - Profil | Út 29.1.2019 18:01:02

                    medvěd >> týden

                      Nmedvěd - Profil | Út 29.1.2019 15:33:08

                      PYTLAKS >> jak ho máš dlouho?

                        NPYTLAKS - Profil | Út 29.1.2019 15:07:55

                        medvěd >> jo,otáčám:-(udělal mi to jenom tento:-(

                          Nmedvěd - Profil | Út 29.1.2019 14:52:10

                          PYTLAKS >> to není.otáčíš každý den?

                            Nsazava - Profil | Út 29.1.2019 14:50:21

                            PYTLAKS >> pěkný to máš!!👍👍🙌🙌

                              NPYTLAKS - Profil | Út 29.1.2019 14:46:59

                              medvěd >> ten parmezán mi zespod popraskal,to asi není dobře,co?

                                NPYTLAKS - Profil | Út 29.1.2019 14:46:05

                                jack už zraje:-)

                                  Nsazava - Profil | Po 28.1.2019 22:59:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Čekání na vosk.

                                    Nsazava - Profil | Po 28.1.2019 15:08:27

                                    medvěd >> Jo jo díky moc!! V pátek se do toho pustím už se těším! Ještě jednou díky

                                      Nmedvěd - Profil | Po 28.1.2019 15:06:22

                                      sazava >> jen jednoduše.je tam vlastně proto aby sýřenina neudpala odtokové dirky ve formě a nepřilepila se na formu

                                        Nsazava - Profil | Po 28.1.2019 14:49:06

                                        medvěd >> ahoj. Dnes sem si byl objednat tu gázu neměli jí tak jí objednali chtěl bych vědět jak jí dáváš jen jednoduše nebo dvojitě? Díky moc.