Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 18:30:43

medvěd >> tak ho sežerem dřív:-))))stejně to mám v plánu,nebudu půl roku čekat jak dozraje a jestli bude chutnat,dám mu tak 3 měsíce,pak rozkrojím,uvidí se,šla by třeba jedna půlka zabalit a nechat zrát dále?

    Nmedvěd - Profil | Ne 20.1.2019 18:28:22

    PYTLAKS >> u těch dlouho zrajících by mohl být nedosolený.Uvidíš

      NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 18:27:13

      medvěd >> ok,znamenám si,myslíš,že teď ta krátká doba bude vadit?

        Nmedvěd - Profil | Ne 20.1.2019 18:25:27

        PYTLAKS >> já dávám na kilo tak 7 hodin,takže podle mne měl plavat min deset hodin

          NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 17:38:27

          medvěd >> málo nebo hodně dlůho plaval?

            Ndrvoštěp - Profil | Ne 20.1.2019 17:35:34

            PYTLAKS >> Mě to neříkej, já nejsem měkkejš😂 ale když občas v knajpě něco baštíme tak se lidi otáčej a zapínají větrák😁

              NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 17:32:22

              drvoštěp >> fakt to nesmrdí,jen tak zlehka,dnes jsem si dal kamembert,už je té správné konzistence aj chuti:-)

                Nmlíčnák - Profil | Ne 20.1.2019 17:32:18

                drvoštěp >> Masky pripraveny o))

                  Ndrvoštěp - Profil | Ne 20.1.2019 17:30:45

                  PYTLAKS >> To poznáš až uliční výbor bude chodit kolem tvýho baráku v plynových maskách a ptáci co prolétnou nad domem spadnou na zem😁

                    NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 17:27:11

                    drvoštěp >> já čekám až to uzraje,na sklad jsem začal tvořit až teď a to nevím jak to dopadne:-)

                      NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 17:26:31

                      MISO* >> ty kozí tvarohové mi to tak udělajů vždycky

                        NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 17:25:50

                        medvěd >>asi 7 hodin

                          NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 17:25:25

                          smike >> všecko čerstvé,musí to zrát:-)

                            NMISO* - Profil | Ne 20.1.2019 17:12:34

                            PYTLAKS >> creme de la creme ;-))) nadhera, palec hore!

                              Ndrvoštěp - Profil | Ne 20.1.2019 17:11:30

                              PYTLAKS >> Já mám naložený sýry. Zatím vyčkávám na správný okamžik😷

                                Nmedvěd - Profil | Ne 20.1.2019 17:07:11

                                PYTLAKS >> jak dlouho jsi ho koupal?

                                  Nsmike - Profil | Ne 20.1.2019 17:03:46

                                  PYTLAKS >> G. vzkazuje, že jede na ochutnávku :-)

                                    NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 17:01:57

                                    drvoštěp >> zas tak to nesmrdí,ale chuť je intenzivní jak prase:-)

                                      NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 17:01:20

                                      medvěd >> samá chuť:-)

                                        NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 16:59:10

                                        medvěd >> 1,5kg