Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

Nmedvěd - Profil | St 23.1.2019 11:12:42

Jirka189 >> pokud jsi na FB tak skupina Výroba sýrů

    NPYTLAKS - Profil | St 23.1.2019 11:06:11

    Jirka189 >> domácí mlékař

      NPYTLAKS - Profil | St 23.1.2019 11:05:41

      medvěd >> já teď zaočkovávám na jacka:-))plísňáků bude dost,tak udělám nějaké tvrdé:-)

        NJirka189 - Profil | St 23.1.2019 11:00:25

        Ahoj,
        Poradíte nějakou knihu nebo odkaz pro úplného začátečníka?
        Děkuji
        Jirka

          Nmedvěd - Profil | St 23.1.2019 10:18:10

          Tak premiera Beaufort ze 32 litrů mléka

            Nsazava - Profil | Po 21.1.2019 12:10:41

            PYTLAKS >> v obálce ne v pytlíki po půllitru!!

              NPYTLAKS - Profil | Po 21.1.2019 11:54:13

              sazava >> chceš poslat mléko v obálce?.-)))

                Nsazava - Profil | Po 21.1.2019 10:59:23

                PYTLAKS >> to závidím!

                  NPYTLAKS - Profil | Po 21.1.2019 10:46:09

                  sazava >> dnes by mělo dorazit dalších 20l mléka,už to pomalu nemám kde dávat:-)

                    Nsazava - Profil | Po 21.1.2019 10:41:23

                    PYTLAKS >> já vím estetično taky moc neřeším,ale zamrzí to.Zkusím gázu jak poradil ,,medvěd".

                      NPYTLAKS - Profil | Po 21.1.2019 1:31:25

                      sazava >> povolím lis,tak nějak to pošponuju a lisuju dále,zas tak nějak to estetično nehrotím,lisoval jsem bez plachetky,co už,chybama se člověk učí:-)

                        Nsazava - Profil | Ne 20.1.2019 20:05:30

                        medvěd >> Zítra jdu pro ní jinak to nervově nevydržím!!

                          Nmedvěd - Profil | Ne 20.1.2019 20:03:41

                          sazava >>prostě to vyndej a dej tam plachezku znova,i proto jsem začal používat gázu

                            Nsazava - Profil | Ne 20.1.2019 20:01:07

                            medvěd >> jde Vám to klucí jdu teď voskovat,ale mám problém začíná se mi ve formě schrnovat plachetka a dost mě to štve dělám co dělám a nic!!

                              Nmedvěd - Profil | Ne 20.1.2019 19:53:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              PYTLAKS >> o Jackovi se píše že by měl zrát tak 1-2 měsíce.Mám výhodu že to nejím sák.Kousek si odveze dcera,kousek táta,něco odnesu naproti k pivu a zbytek jako dnes při vinných večerech

                                NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 19:39:59

                                medvěd >> já jsem teď cca 2-3 měsíčního jacka načal a jedl skoro měsíc,jen jsem ho zabalil do alobalu a dal do lednice kde sů 4°,vše v pohodě

                                  Nmedvěd - Profil | Ne 20.1.2019 19:27:57

                                  PYTLAKS >> když bochník dozraje tak ho nakrájím na čtvrtky a co nerozdám nebo nesním zavakuuji a otevřu později

                                    NPYTLAKS - Profil | Ne 20.1.2019 18:46:10

                                    medvěd >> tak budu muset čekat:-)

                                      Nmedvěd - Profil | Ne 20.1.2019 18:38:33

                                      PYTLAKS >> ne to nejde