Domácí výroba sýrů

Pozoruji tady zvětšený zájem o výrobu domácích sýrů, také začínám, tak si zde můžeme předávat poznatky o výrobě sýrů a vše kolem toho.
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 9.1.2019 všeobecné - ostatní

jaké máte nejraději sýry

A) s bílou plísní7%

B) s modrou plísní21%

C) pařené0%

D) s mazem na povrchu0%

E) tvrdé bez ok4%

F) tvrdé s oky11%

G) všechny57%

Od 7.1.2021 hlasovalo 28 čtenářů.

NPYTLAKS - Profil | St 16.1.2019 17:50:56

medvěd >> nepoužívám,je to chyba?

    Nmedvěd - Profil | St 16.1.2019 17:26:33

    PYTLAKS >> spíš je divný,že to nemáš hladký.S takovou váhou by mělo.Používáš plachetky při lisování?

      NDarďas - Profil | St 16.1.2019 17:02:41

      medvěd >> To vypadá,jak ve špitále.:-)) Máš to holt vymakané.

        NPYTLAKS - Profil | St 16.1.2019 17:01:17

        medvěd >> tak jsem to testoval a lisoval jsem to 36kg ten mimolet,to by asi vadit nemělo nebo jo?

          Nmedvěd - Profil | St 16.1.2019 16:07:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          sazava >> jj,mám dva.Jeden trošku robusnější

            NPYTLAKS - Profil | St 16.1.2019 16:03:33

            sazava >> 20l,kamemberty jsem dělal z pondělí na úterý s mimoletem:-)

              NPYTLAKS - Profil | St 16.1.2019 16:02:49

              medvěd >> na to nemám hrnec:-))

                Nsazava - Profil | St 16.1.2019 15:48:43

                medvěd >> aha tak já dělám jen z 10 litrů víc by mi asi nenechali už kolikrát se na mě nedostane celých 10. A lis máš pákový?

                  Nmedvěd - Profil | St 16.1.2019 15:45:08

                  sazava >> mám hrnec na 32 litrů,takže co se do forem vejde

                    Nsazava - Profil | St 16.1.2019 15:44:13

                    medvěd >> a ty uděláš z kolika litrů?

                      Nmedvěd - Profil | St 16.1.2019 15:42:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      sazava >> teď dělám rád tyhle 2,5 a 1,8 kg

                        Nsazava - Profil | St 16.1.2019 15:40:14

                        medvěd >> tak to je pěknej macek i to množství mléka je slušný!!

                          Nmedvěd - Profil | St 16.1.2019 15:39:09

                          sazava >> nene.32,aleměl 4300 gr

                            Nsazava - Profil | St 16.1.2019 15:38:20

                            medvěd >> ten je aspoň z 50 litrů ne?

                              Nsazava - Profil | St 16.1.2019 15:37:39

                              PYTLAKS >> to jsi dneska zdělal 30 litrů?

                                Nmedvěd - Profil | St 16.1.2019 15:31:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                PYTLAKS >> někdy d+lám macka

                                  NPYTLAKS - Profil | St 16.1.2019 15:27:03

                                  sazava >> z 10,všechny sýry,mám spočítané váhy kultur a ml sýřidla na 10 litrů

                                    Nsazava - Profil | St 16.1.2019 15:16:12

                                    PYTLAKS >> z kolika litrů děláš?

                                      NPYTLAKS - Profil | St 16.1.2019 14:44:17

                                      medvěd >> asi jo,zatím jsem to netestoval kolik to má přes páku tlak

                                        Nmedvěd - Profil | St 16.1.2019 14:10:06

                                        PYTLAKS >> a lisoval jsi 30 kg na kilo sýra?