Vážně nevážný pokec :-)))

Volný pokec o čemkoliv a pro kohokoliv aneb všehochuť bez jakýchkoliv zbytečných omezení. =) Hlavní přece je, aby byla sranda, vždyť smích je lékem na všechny lidské neduhy ... :-)))
Autor diskuse: MAXXSKATER - Profil , 18.1.2018 všeobecné - ostatní
Dále moderují: nadrazak Profil + Sharry Profil + sasan111 Profil + Vash Profil + schmetterling Profil + draveček Profil + jarda85 Profil + Polčis Profil + Petr64 Profil + jirisyky Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Ndraveček - Profil | Ne 21.6.2026 7:57:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zdarec všem,dám kavu a pomalu začnu balit.Tentokrat Odra vydala jen tyto dva krasné kulate lysečky.8 prutu ve vodě,na sumce,vystrčky,mocne feedery a moje barblovky,byly jediné,které něco zdolaly.Konec hlašeni.

    NMAXXSKATER - Profil | So 16.3.2024 17:20:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    ŠUKI >> :-))) Každému podle jeho chuti. =) Aneb jeden má rád vdolky a druhý zase holky ... Třetí oboje. 😂

      NMAXXSKATER - Profil | So 16.3.2024 17:19:26

      draveček >> Ono je jednodušší říci, kdy není k zastavení ... 😂 Nedá se nic dělat, zkrátka trénink dělá mistra.

        NŠUKI - Profil | So 16.3.2024 17:09:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        MAXXSKATER >> Jebať ryby....

          Ndraveček - Profil | So 16.3.2024 17:03:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          MAXXSKATER >> byl tam neboj,rano hned tři loky z plaskulky,pak pivko,a pak už se jen chytalo,bez zastaveni.Dnes byl Tom k nezasdtaveni,lapal jak bůh.

            NMAXXSKATER - Profil | So 16.3.2024 15:51:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Sharry >> Hele je, severomoravští Brzáci jsou opět v jámě lvové ... 😂 Jen mi na té fotce chybí Radegast. 😂

              NMAXXSKATER - Profil | So 16.3.2024 15:46:59

              Ciffik >> Souhlasím, v podstatě jsi napsal přesně to, co už čtu několik posledních let v časopise Rybářství, kde se k tomu vyjadřují i odborníci napříč spektrem. Tam je napsáno, že zástřel u nás toho tak jako tak moc nevyřeší, že je potřeba to řešit přímo na hnízdištích ve Skandinávii (redukovat jejich stavy), ale i tam je to boj s ochránci přírody ... Teď nevím, zda to napíšu dobře, ale za humánnější metodu tam považují mazání jejich vajec jakýmsi olejem ... Je to boj s větrnými mlýny ... Tady se spojilo spousta věcí dohromady a vzniklo z toho to, co je tu dnes ... Před pár lety jsem viděl kormorány v zimě u nás na řece Chrudimce ve městě a byla to fakt síla ... Spousta ryb skončila jen vytažená na ledě, kde byly ponechané svému osudu ... Od reofilek až např. po candáty ...

                NMAXXSKATER - Profil | So 16.3.2024 15:40:42

                Nazdar parto. x)

                  NSharry - Profil | So 16.3.2024 14:29:15

                  draveček >>
                  to je přešité S-ko woe 🤣🤣😇

                    NSharry - Profil | So 16.3.2024 14:28:44

                    Lutra >>
                    dobra hláška!!😂😂😂🤣

                      Ndraveček - Profil | So 16.3.2024 13:25:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      ŠUKI >> ma ji akorat,dnes jsem koukal na štitek,krasné Emko😁

                        NSharry - Profil | So 16.3.2024 12:39:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        ŠUKI >>
                        dorazil jsem dom pred 15ti minutama, dal sprchu a uz futruju ja!! ..
                        uz je dobre

                          NŠUKI - Profil | So 16.3.2024 12:08:48

                          Sharry >> Hrstková polévka dělá divy.... Ale aspoň tak deset kila futra abys je tam udržel😉 Smajk říkal že jim dáváte pokuřit!

                            NKondrakar - Profil | So 16.3.2024 10:39:31

                            Ciffik >> U nás dávaj rybníkáři 500 nebo 800 za zobák a stejně na to myslivci serou. Moc práce a žádný maso.
                            Jak je to s výjimkou netuším, vím jen, že se kormošovi rušil status chráněné zvěře, kdy povolení k odstřelu bylo takřka nereálný získat.
                            A jasně, další věc, kterou jsem zmiňoval už mockrát, že ryba nemá úkryt před predátory. Navíc je hodně chovnej rybníků (a řeky nezamrzaj), takže kormoš i ta vydra tam lezou jak do lednice.

                              NSharry - Profil | So 16.3.2024 10:24:26

                              ŠUKI >> dneska jsme si ty kapriky dost srahli k sobe..., u kolegu kolem ten ruch je slabsi...

                                NŠUKI - Profil | So 16.3.2024 10:13:51

                                Sharry >> Lapete na Olešné co ? Je tam sypnuto 🤫

                                  NSharry - Profil | So 16.3.2024 9:52:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  ŠUKI >>
                                  bunda je v poradku 😂😊, ty šťourale 🙈🙈

                                    NŠUKI - Profil | So 16.3.2024 9:50:16

                                    draveček >> Nemá tu bundu nějakou těsnou? Já si raději koupil o číslo větší 🤣

                                      NLutra - Profil | So 16.3.2024 9:02:52

                                      MAXXSKATER >> Na jůtůbku je spousta videí, jak kormouše mažou seveřani. Švédové, Norové. To samé s krkavcovitýma. L.

                                        NLutra - Profil | So 16.3.2024 9:01:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        brzak >> Ranní ptáče sice dál doskáče, ale víc sežere a dřív chcípne.

                                          NCiffik - Profil | So 16.3.2024 7:23:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Kondrakar >> @MAXXSKATER kormorán není zvláště chráněným druhem cca 10-11 let, to ovšem neznamená, že by jej bylo možné jakkoliv beztrestně usmrcovat. Jako každý jiný pták (pokud není zařazen mezi „lovnou" zvěř) je chráněn obecnou ochranou (§5a zákona 114/1992). Tedy stále je třeba povolení/výjimka . A z praxe mohu s klidným svědomím říct, že zájem spolků je malý (někomu to je fuk a jiný si zas neporadí s vlastním vyřízením výjimky) a těch lidí, kteří jej redukují, je ještě méně. Myslivci sami o sobě z toho nic nemají, tedy tady je nutná finanční motivace ze stran rybářů. Navíc ten vlastní odstřel není vůbec jednoduchý...

                                          Měl jsem možnost vidět nový návrh „seznamu" zvláště chráněných druhů a vypadá to, že vydra mezi nimi už také nebude. Nicméně se obávám, že to bude stejné jako s kormoránem. Potřeba povolení a motivace myslivcům - tady krom rybářů možná pomůže i kožešinový průmysl.

                                          Pravdu máte ve finále oba - predátor se nad úroveň kořisti přemnožit nemůže, zároveň jsou přírodní vztahy silně narušeny, tedy to nefunguje zcela tak, jak by mělo. Bohužel, tito predátoři akorát využili podmínek, které jsme jim poskytly. V zimě nám řeky nezamrzají, neb do nich tečou oteplené technologické vody z podniků a firem. Ryba se nemá kde schovat a ve finále často ani kde vytřít, neb toky jsou obecně zkanalizované, jakýkoliv nátrh břehu se hned opravuje, vyvrácený strom vytahuje... kroky státních orgánů pomalé. Tady je to vždycky z extrému do extrému... pro představu, seznam zvláště chráněných druhů je z roku 1992 - že v případě mnohých ani zdaleka neodpovídá realitě není třeba se ani bavit.

                                          Kormorán by se za mě měl redukovat přímo na hnízdištích - takto ovlivníš desítky % populace, zástřelem jednotlivých ks v ČR nic (v obecném měřítku) nezměníš. Bohužel, přímořským státům, kde ti kormíci ve velkém hnízdí, je to často fuk, neb moře...

                                            Červené karty: rover, brzak, keltt