- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dají se na revírech Svratka 3 ,4 ,5 a na Svitavě 1 ulovit nějaké ryby?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
32x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Npospi11 - Profil | Ne 9.10.2016 9:42:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jinak co se týče brněnských revírú ,tak můj pohled je následující:
S1: dobře zarybněný revír, kde je dominantním druhem jednoznačně podoustev, občas se splete ostroretka, parma, kapřík a tloušť. Ovšem alespoň mě dokáže občas slušně potrollit-tj.ryb je zde plno, ale já je bůhvíproč prostě ne a ne chytnout...Ale věřím, že té spoustě ostatních rybářů se zde může dařit pravidelně ;-)
S3: dle mého nejlepší JM revír na parmy a ostroretky, ryby berou spolehlivě a jsou tu i takřka trofejní kusy. Na kapry to ale moc není, dost to teče (minimálně přes Brno). Jinak ale velká spokojenost.
S4: Revír spíše na menší ryby (hodně cejnů a plotic, ovšem ty i kolem 35cm), kapříci tu sice občas jsou, ale pro přítomnost cejnů, kteří roztrhají a pověsí se na všechno skoro nechytatelní. Možná na ně jiní rybáři mají zažité nějaké triky, já bohužel ne ;-) Ovšem bezkonkurenčně nejlepší revír na zimu, i v tom nejhorším marastu tady něco nachytám a pobavím se, což je na rybařině to hlavní.
S5 neznám a moc mi to nevadí, přehrady mi pro chytání moc nevyhovují.
Líšeňské rybníky: byl jsem tam zatím několikrát a vždy jsem tam dostal slušnej debakl. Snad se to prolomí a přijdu na to, co s tímto revírem....
Holásky: škoda toho revíru, nyní je to prakticky mrtvý, dá se chytat na dvou nádržích z 9 a logicky se tam přesunuli všichni ostatní rybáři a ty dvě nádrže to nemají šanci "pobrat". Navíc je v Ledarenskem jezeře zase nějaký hnus, voda je tam úplně růžová....
Snad mě nikdo za tento elaborát neukamenuje ;-)
NMrKos - Profil | Ne 9.10.2016 9:10:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NSiven Polní - Profil | So 8.10.2016 18:54:18
Nmlíčnák - Profil | So 8.10.2016 18:37:48
NMrKos - Profil | So 8.10.2016 18:34:09
NMrKos - Profil | So 8.10.2016 18:26:11
A mimochodem na Svratku 3,4 i 5 chodím. Narozdíl od tebe.
NSiven Polní - Profil | Pá 7.10.2016 14:42:18
NDuši - Profil | Pá 7.10.2016 12:38:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Svitava 1 nevím, neznám, jestli sem tam býval 5x ročně, tak je to hodně a to většinou přes zimu, ale i tak sem poznal, že na pobavení je to super, větší ryby tam budou určitě, taky, jen jsem si nedal práci poznat revír, takže jsme je nemohl ani ulovit. S3 je pro mě na parmy. S4 taky dobrá voda na pobavení, hlavně přes zimu, jindy jsme se ji moc nevěnoval. Co se týče S5, tak musím tak částečně souhlasit s Fishkym. Vyjma těch pěti let v Adamově jsem bydlel v Bystrci, což znamenalo tak 80 docházek na S5 ročně, po dobu těch 5ti let to bylo asi 30 docházek ročně. Nechci srovnávat s dětstvím protože, tenkrat mé dévednosti byli úplně jinde, ale když srovnám odbobí před a po upuštěním, tak musím říct, že se to prokaučovalo. Já mám rád dravce, takže možná můj pohled bude trochu jednostranný. Abych začal pozitivně, tak teď tam jsou okouni jaký nikdy nebyli resp. jaký já nepamatuju. To ovšem nepřičítám hospodaření místní organizace, ale tomu, jaké v nově napuštěné nádrži byly podmínky. Hodně výtěrového substrátu tedy hodně potravy. Boleni ti jsou skoro fuč, neb byli loveni při výtěru spolu s cejny. Mimochodem ve stejnou dobu, kdy neměli být vysazováni ani kapři, které tam hrnuli, jak řekl pan předseda, tak aby to nikdo neviděl. V současnosti je pro mě snažší ulovit candáta, než štiku. Nevím jestli to přičíst přirozenému výtěru candáta, nebo tomu , že je hůře ulovitelný a tudíž jich více přežilo. Štiky nejsou, jak již bylo řečeno, do roka a do dne byly sežrány. Neb se braly 51-52 cm štiky. A že se jich chytalo. Každou docházku jsem si prakticky mohl jednu nebo dvě ponechat, prostě člověk vždy mírovou chytil. A další rok, když už nebylo co chránit, tak se někdo probral a zvedl míru na 60cm. V současnosti bych odhadl, že se vysazují štiky stejně jako před upuštěním. Za sebe mohu říct , že mám letos jednu mírovou haluzovou 90tku a to se dravcův věnuji pořád od zahájené. A nějaké podmírové, žádné 57, 58, 59, 60, jen 45cm - 55cm. Možná to neumím, a nebo prostě větší nejsou resp. velké štiky určitě jsou ,každý rok se mi nějaká 80+ povede, ale pro normálně chytajícího rybáře kousek od břehu je to prakticky nemožné. Dle mě štiky sice nádrží migrují, ale slušná zubatice nebude stát někde pod břehem a čekat na malou rybku, ale bude dál od břehu čekat na větší kořist. Za tuto větu mě možná někdo sežere, ale při současném hospodaření a na tak rozlehlé vodní ploše, by více slušela míra, jako na Křetínce, tedy 55 cm. A abych se vrátil ke kaprům, tak dle mě, kdo to má trochu zmáklý, tak pokud nebude den blbec a místo blbec , tak kapra vždy chytit musí. Je jich tam tolik, že i kdyby se tam pět let žádný nevysadil pořád tam budou. Fiskyho asi mrzí jejich velikost, ale to bych nepřisuzoval jejich vychytání, ale tomu, že přehrada není Mušov a na tom tvrdým podkladě, prostě ta úživnost není taková , jak by si někdo na jižní Moravě představoval. Když to přeženu, tak v Ponětovicích má stejný kapr na váhu dvakrát tolik. Ale to může být dáno i vysazovanou linií, to nedokáži posoudit. Ale každopádně velcí kapři tam jsou.
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2016 10:52:35
Pro něj zcela typické....
Ale diskuze pokračuje, skutečně bych byl rád, aby se brňáci k revírům v Brně vyjádřili.
edit - ještě bych revíry rozšířil o pstruhovku Svitava 2, také je v dosahu MHD.
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2016 10:45:54
Nic neměním, pouze reaguji na tvé příspěvky. Na Svratku 4 chodíš, ryby lovíš, tak nám napiš jak se ti revír líbí a jak jsi spokojen.
Já zkušenosti (praktické) ze Svratky nemám, včetně Prýglu.
K Prýglu jen malá perlička, po vypuštění vyčištění a následného zarybnění dravci,kteří byli hájeni tak do roka a dne po odhájení byli sežráni....
Alespoň podle papírů, kterým nevěříš:-))
NFishky - Profil | Pá 7.10.2016 10:38:12
Že mě nechápeš, ted přeci není podstatné, věř že co dělám smysl má, ikdyž ho jiní nevidí.
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2016 10:24:52
Fakt nechápu, proč jsi ve spolku kde nikomu a ničemu nevěříš. Není to náhodou jen proto, že za peníze které spolku za rybolov zaplatíš si odneseš násobně víc ryb než je tvůj příspěvek do systému??
Nedivil bych se tomu, jako bankéř jistě musíš umět počítat co je pro tebe výhodné.
Pod plněním ZP je podepsána konkrétní osoba, která plnění které je dokladováno dodacími a násadovými listy kontroluje a zodpovídá. Kdo zodpovídá za "fundované žgryndy" na netu anonymové, kteří je píší??
K tomu co jsi tu napsal jak jsi koukal na vysazování ryb - nikdy a nikde se neuvádí délka ryb v cm,pouze váha. Tedy zaručená informace, že se jednalo o ryby 50+ je z agentury JPP:
Vysazení 10q kapra z beden pomocí rukávu či žlabu skutečně trvá pár minut. Máme video natočené kolegou, kde běží reálný čas a bedna na které je 5q kapra je komplet vysazena za 52 vteřin. Připočítej si k tomu nasazení žlabu na bednu, vynásob 2x a jsi někde na 5 minutách za 10q.
Nebo si myslíš, že je zfalšované i video natočené mobilem podle Babišova hesla - "všici kradnů"??
NFishky - Profil | Pá 7.10.2016 9:46:29
Jednou jedinkrát jsem viděl zarybňování - přijelo auto s káděmi, naklouzali kapři žlabem a odjelo. Sakum prdum se zdrželo snad ani ne 5 minut a kapři byli venku během sekund, sup šup šup. Sledoval jsem to se zájmem a pozorně, zajímavé... během pár minut jezdili kapři po celém rybníku po hladině v hejnech, pěkná podívaná. Na kukuřici s brčkem i fajn zábava, sice prckové a největší z nich měli 45cm ale na tenký silon a plavačku - proč ne. No a pak jsem se dověděl, že to byli všechno kapři 50+ a bylo jich 10 metráků :-)
Nkakr - Profil | Pá 7.10.2016 9:10:51
Otázka není o Svitavě, ale o revírech přímo v Brně, potažmo o celém MRS.
Proč v době internetu nečerpáš informace přímo od pramene -
http://www.mrsbrno.cz/dokumenty/nasady2015.pdf
NFishky - Profil | Čt 6.10.2016 15:40:48
Nkakr - Profil | Čt 6.10.2016 15:36:40
Za poslední 3 roky jsi Prýgl navštívil 2x, Svitavu ani jednou.
Tak odkud čerpáš info že je zaviněno -
"ale místními MO, jenž nehospodaří. (napsat neumí hospodařit by nebylo vhodné, protože na to vysloveně serou)"
- konec citátu?
Ze dvou docházek za 3 roky?
NZdenkus - Profil | Čt 6.10.2016 14:02:01
NFishky - Profil | Čt 6.10.2016 13:55:40
Čtenáři této diskuse také sledují
NBrněnské jádro364683
NFóry59882
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36023
NPokec - Vranovská přehrada15072
NČína - objednali ste uz nieco?15760
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NSvratka 3 .540
NIvanovický potok 1745
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NZoologický koutek MRKu.33424
Kde to žije - všechna témata
21:32NBoilies TB baits- chytací řada 45
19:39NATTs hlásiče a ATTx příposlech 552
17:20NRybáři a vinařství 929
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











