- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dají se na revírech Svratka 3 ,4 ,5 a na Svitavě 1 ulovit nějaké ryby?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
32x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
N_Karel_ - Profil | Po 18.3.2019 20:50:01
Npospi11 - Profil | Pá 10.3.2017 11:57:28
Asi fakt jenom smůla (nebo štěstí)...
Jaký jez máš na mysli? Jestli ten druhý cacovický po proudu, tak tam jsem nějaké i viděl, ale že by jich bylo nějak moc...
NSoulfish - Profil | Čt 9.3.2017 21:56:54
strašná čudla
NMrKos - Profil | Čt 9.3.2017 17:14:48
Npospi11 - Profil | Čt 9.3.2017 14:21:30
Svitava pro mě asi vždycky bude hlavně o podoustvích, občas kaprech...na ostré je (nebo loni byla) lepší S3, to stejné parmy...:)
NMrKos - Profil | Út 7.3.2017 8:18:36
Nkakr - Profil | Po 6.3.2017 10:03:19
Více žerou:-))
Každý rok se na revír nasadí cca 10 000ks ročků jesena ,navíc se jesen přirozeně vytírá.
Npospi11 - Profil | Po 6.3.2017 9:50:36
Jinak nevím jak vám ostatním, ale přijde mi, že se najednou na Svitavě prudce zvedl počet jesenů oproti mniulým rokům...
NMrKos - Profil | Ne 5.3.2017 21:20:26
Npospi11 - Profil | Ne 5.3.2017 21:02:44
Ale s těmi líny nevím, ten se mi ani na jedné řece ještě nepovedl...je to o konkrétním místě, nebo se na S4 vyskytují plošně?
NMrKos - Profil | Ne 5.3.2017 20:04:52
Nmilanpindryc - Profil | Ne 5.3.2017 20:00:43
NMrKos - Profil | Ne 5.3.2017 19:54:45
NMrKos - Profil | Ne 5.3.2017 19:50:13
Na trojce to bude letos bída, protože kormoráni tam vydrželi hodně dlouho. Snímek jsem pořídil na trojce přesně 14.1.2017 a minulý týden jsem tam ojedinělé kormouše taky ještě viděl. Jen se přesouvali od podjezí k podjezí.
Nmilanpindryc - Profil | Ne 5.3.2017 19:42:56
NMrKos - Profil | Ne 5.3.2017 19:36:10
Pochytal jsem tam za poslední roky kromě cejnů a plotic také duuháky, tlouště, jeseny, líny, ostroretky i podoustve. Ovšem jsou to řádově jednotlivé kusy na každých deset ulovených cejnů.
Npospi11 - Profil | Ne 5.3.2017 18:54:17
Jinak ta S4 mě docela zajímá jakožto celkem opomíjený brněnský revír...mám tam šanci i na něco jiného než plotice, cejny, okouny a perlíny (moje dosavadní obsádka zde chycená)?
Npospi11 - Profil | Ne 5.3.2017 18:52:52
NTony-123 - Profil | Ne 5.3.2017 18:19:14
NTony-123 - Profil | Ne 5.3.2017 18:00:16
NMrKos - Profil | Ne 5.3.2017 16:44:54
Npospi11 - Profil | Ne 5.3.2017 15:43:51
jaké máte zkušenosti s reofilkama na S4? Vždycky když tam jdu s feederem, tak se tam spolehlivě dostanou cejni, kteří jsou místy fakt otravnější než stříbrňáci na rybníku. Mám jenom smůlu a má smysl tam chodit na ostroretky, podoustve a parmy, nebo je v tomhle ohledu lepší Svitava či S3?
Npospi11 - Profil | Po 16.1.2017 22:35:59
NFRANK71 - Profil | Po 16.1.2017 22:31:23
http://ostrava.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170114_2298999_ostrava-zpravy_jog
NMrKos - Profil | Po 16.1.2017 19:57:22
Je mi jasné, jak to s rybařinou je a neberou jednou, neberou podruhé, berou třeba jindy. Ovšem zde je to zajímavé tím, že neberou nikdy :-)
NSoulfish - Profil | Po 16.1.2017 19:10:04
NSoulfish - Profil | Po 16.1.2017 19:03:29
Abych to tak nějak polopatě vysvětlil ještě jednodušeji. Existuje vždycky vazba mezi hojností predátorů a jejich kořisti - navzájem se to reguluje. To platí u té populace kormoránů celoročně přítomných, kteří počtem musí být adaptováni na místní podmínky. U těch tažných ptáků to tak prostě nefunguje. Už vidíš ten rozdíl?
Termíny "masoví vrazi" a "sadisti" jsou dle mého na místě, protože postižený úsek bude vyžrán do mrtě (masoví vrazi) a co vyžrané nebude, bude často nést rány po zobáčcích (sadisti) a z těchto přeživších ještě něco samozřejmě pomře dle rozsahu zranění. Kdybych nebyl líný, našel bych ti fotky, jak to tam vypadalo pár let zpátky, zaplakal bys.
No a když už to člověk dodrbal takovým způsobem a těm rybám to fest ztížil, měl by na straně druhé něco naopak pro ty ryby udělat, aby srovnal šance, například tím odstřelem.
NFRANK71 - Profil | Po 16.1.2017 19:02:55
Nkubas. - Profil | Po 16.1.2017 18:58:46
NFRANK71 - Profil | Po 16.1.2017 18:53:26
Blahoslavení chudí duchem, nebo jejich jest království nebeské.“
NValuček - Profil | Po 16.1.2017 18:43:25
NFRANK71 - Profil | Po 16.1.2017 18:32:53
NSoulfish - Profil | Po 16.1.2017 18:30:14
NFRANK71 - Profil | Po 16.1.2017 18:28:30
NSoulfish - Profil | Po 16.1.2017 18:27:08
tažnej pták nebude, nemůže, suplovat úlohu celoročně přítomného predátora.
Pokud se chceš bavit o nějaké roli doktora, tak tohle jsou spíš masoví vrazi a to ještě křížení se sadistama..
Děkuju za doporučení, načteno mám do zásoby.
Npospi11 - Profil | Po 16.1.2017 11:00:18
Jinak kde jsi prosím našel ty údaje o vysazenych dravcích? Na stránkách PS Brno 2 je nevidím, ti jsou akorát na přehradě...
Nkakr - Profil | Po 16.1.2017 10:46:05
Zarybňovací plán je součástí dekretu revíru, určuje jej příslušný rybářský orgán (Kú) na návrh uživatele revíru.
Npospi11 - Profil | Po 16.1.2017 10:38:39
Ten zarybňovací plán se určuje podle jakých kritérií? Věřím, že na dolním úseku Svratky 3 by to na štiky taky nebylo špatné prostředí...
Nkakr - Profil | Po 16.1.2017 10:30:12
Svratka 3 nemá štiku a candáta v zarybňováku, přesto se tam dravců loví dost.
Pod přehradou je v provozu elektrárna a špičkování(odpouštění) vody tam je odjakživa a nikdo s tím nic nenadělá, neb výroba elektřiny (ekologická) je násobně víc než nějací smradi umáčený v řece.....
Npospi11 - Profil | Po 16.1.2017 10:24:00
No na stránkách MO Brno 2 tam tedy žádné vysazené dravce nevidím, jen duháky...ovšem, jestli se vysazovalo, neříkám ani popel, jen mne to zarazilo...a tuším, že se to tu už jednou probíralo.
To kolísání je spíše zásluhou upouštění vody z přehrady, ne?
Nkakr - Profil | Po 16.1.2017 10:07:43
Vždy je lepší si z veřejně dostupných zdrojů ověřit informace ,než začít plácat nesmysly na MRKu.
Zarybnění z roku 2015 revír Svratka 4
štika rychlená 27 200ks
štika1+ 1143ks/349kg
sumec1 1000ks
candát 1 20 000ks
candát 2 154ks/54kg
Na Svratce3 se v roce 2015 přisvojilo -
štika 100ks/267kg
candát 66ks/144kg
sumec 22ks/158kg
Zajistit nekolísání hladiny při plánovaném provozu elektrárny by nedokázal ano Chuck Norris......
Npospi11 - Profil | Po 16.1.2017 9:47:32
Tak o tom, že tam patří se nemá cenu bavit, to je jasné, je to přirozená součást říčních ekosystémů. Zrovna u S3 mi ale absence štik a candátů nevadí, tam to bylo vždycky o tlouštích, bolenech, okounech, sem tam pstruh. Kde mě to ale vyloženě vytáčí je S4, která by měla jakožto línej stojatej tok, kterej má 3 pr...cejnů a jiné bílé ryby ideání podmínky pro štiku, candáta a nebál bych se ani sumců zrovna v tomto případě. Ale nevysazuje tam nic, vůůbec nic :/
i když je pravda, že by se muselo zajistit, aby v době tření štik nekolísala hladina vody, no...
NFRANK71 - Profil | Po 16.1.2017 8:03:35
NValuček - Profil | Po 16.1.2017 7:56:58
NFRANK71 - Profil | Po 16.1.2017 0:53:17
NSoulfish - Profil | Po 16.1.2017 0:30:15
Ten tvůj výrok bych přirovnal k následující situaci - přijdeš do restaurace na steak, objednáš si jej a oni ti donesou akorát vařený brambory se slovy, že na co flákota a že ti to musí stačit, jídla jsi dostal dost :)
Npospi11 - Profil | So 14.1.2017 20:22:37
Za takovej počet kormoránů můžeme být ještě rádi. To, co se pohybuje za hejna například kolem Radbuzy, Oslavy atd. je něco strašného a věřím, že to zdecimuje toky daleko vic než Svratku, jakožto relativně velký tok, kde mají ryby aspoň nějakou šanci se ukrýt. Navíc uprostřed města, kde je jich přecijen méně, než ve volné krajině. Na druhou stranu takové, co už do města přiletí, nedostane ven nic, protože střílet ve městě je fakt utopie....:/
Ale dobrá situace to není...horší je, že ani myslivcům se do střílení kormoránů moc nechce. Není se co divit, nic z toho není, na hladinu nikdo nesmí střílet a ty malý svině trefit je umění...
NFRANK71 - Profil | So 14.1.2017 17:56:24
Npospi11 - Profil | So 14.1.2017 14:13:36
Nrybomil - Profil | Pá 13.1.2017 21:59:41
NSkrich - Profil | Pá 13.1.2017 21:02:43
NFishky - Profil | Pá 13.1.2017 20:01:22
NKarasák - Profil | Pá 13.1.2017 19:57:33
Nlipan - Profil | Pá 13.1.2017 19:05:42
NSkrich - Profil | Pá 13.1.2017 8:48:54
Byl se podívat kolem svratky 3 a překvapilo mě kolik jsem na zimu přiletělo hodovat hnusných KORMORÁNŮ. Konkrétně teda kolem antroposu a moc se nebojí lidí což mě docela překvapilo. Jsem zvědavý jak moc zdevastuji tamní populaci do jara, ale pokud bude dlouhá zima tak mám trochu obavy. Broky na ně....
NJurij - Profil | St 19.10.2016 16:02:07
NFishky - Profil | St 19.10.2016 15:30:33
NTomais - Profil | St 19.10.2016 15:23:34
NTomais - Profil | St 19.10.2016 15:11:54
Nkubas. - Profil | St 19.10.2016 14:38:20
NSiven Polní - Profil | St 19.10.2016 14:35:34
Zajímavý - ta Svratka 4. Zajímalo by mě, jaká strategie za tím vězí (0 ks dravců). To jakože druhotná skoropstruhovka? Nebo je tam !vysazují" přes turbínu z přehrady - jako i ty úhoře? LOL! BTW - ještě jsem nezažil, že by tolik členů nadávalo na VLASTNÍ organizaci...A už i chápu, že se tam "závodí" v UL přívlači - taková plotice je zdatný soupeř, a jesen - to je král...Taková krásná voda přitom (až na to kolísání a sucho pod hrází samozřejmě)... Samozřejmě tam jsou i pěkné ryby, ale evidentně pouze zásluhou vlastní lstivosti...
NSoulfish - Profil | St 19.10.2016 13:17:25
:))
K dispozici je pouze šepleť jako podoustve, ostré, parmičky a podobně - a to je konečně to správné říční společenství.
NMilda1980 - Profil | St 19.10.2016 12:54:25
NSiven Polní - Profil | Út 18.10.2016 12:37:48
NMilda1980 - Profil | Po 17.10.2016 20:47:51
Čtenáři této diskuse také sledují
NBrněnské jádro364683
NFóry59882
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36023
NPokec - Vranovská přehrada15072
NČína - objednali ste uz nieco?15760
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NSvratka 3 .540
NIvanovický potok 1745
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NZoologický koutek MRKu.33424
Kde to žije - všechna témata
19:11NBoilies TB baits- chytací řada 42
17:20NRybáři a vinařství 929
16:54NATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...



















