Novinka 2016 - Rekreační rybolov na 30 dní bez zkoušek

Dnes jsem ve zprávách na ČT1 zahlédl reportáž o novince roku 2016, kterou je možnost pořídit si 30-ti denní povolenku bez znalosti rybářských předpisů, tj. bez zkoušek. Má jít o obdobu chytání na soukromácích, ale toto by mělo fungovat na "klasických" revírech. No, nějak si to úplně neumím představit. Víte něco bližšího a co vy na to?
Autor diskuse: Redfish - Profil , 23.2.2016 všeobecné - RŘ, MO, svazy

nofish - Profil | Út 23.2.2016 21:51:18

rybář81 >> podle mě ano. Budeš mít dvě povolenky. U myslivců si taky můžeš zaplatit za dva jeleny a klidně je střelit za jeden večer....
Doufám, že jak trefím candoše, bude na blízku trafika s povolenkama. Ještě by to chtělo denní. Dvě ryby a šup pro novu povolenku. To by bylo ekonomické....

    petr616 - Profil | Út 23.2.2016 21:50:06

    Tiky Květák >> Tak to je parada, stare koupim povolenku za par supu, rozsirim vybavu, budu mit nahozeno 4 pruty, ty "moje" na noc stahnu a ty "jeji" tam necham, kdyby neco tak vemou povolenku ji a ja su v klidu :D dam ji 500 at zajede pro dalsi a muzem takto pokracovat do aleluja...tak to je vazne supr system !

      candát 76 - Profil | Út 23.2.2016 21:49:34

      Bylo to špatně podané i vysvětlené jednatelem. Jde pouze o rybářský lístek.

        sven - Profil | Út 23.2.2016 21:48:56

        hraji >> ano máš pravdu.

          rybář81 - Profil | Út 23.2.2016 21:48:42

          Mám platnou povolenou koupim si i tu 30 třídenní můžu tedy lovit na 4 PRUTY??????Příklad 2 pruty na Kapra jedním se bavit feeder nebo plavacka.Co vy na to?

            sven - Profil | Út 23.2.2016 21:47:13

            RST >> pravdu máš Ferdo :- :-)
            Mieril som na lišku a trefil Maryšku :-)
            Je to přesně jak píšeš. Nahrazuje to doklad o splnění kvalifikačních předpokladů k získání prvního lístku nikoli jako jeho náhrada. Asi jarní únava...

              hraji - Profil | Út 23.2.2016 21:47:07

              RST >> je to v paragrafu 2 zákona. Furt se učíme.

                Buldokov - Profil | Út 23.2.2016 21:46:23

                RST >> Bez platného RL nedostaneš povolenku k lovu, aspoň tak to platí v Ostravě

                  nofish - Profil | Út 23.2.2016 21:46:19

                  RST >> v pohodě, to je z přepracování :-)

                    Tiky Květák - Profil | Út 23.2.2016 21:45:59

                    petr616 >> Nikdo nic takovýho nepozná. Přesně takhle jak si to popsal, to bude pravděpodobně možno praktikovat.

                      Klobasa1 - Profil | Út 23.2.2016 21:45:40

                      Brzy se tu objeví spousta vychcánků s dotazy o čtyřech a šesti prutech a nakonec se to tady do krve pohádá na deset stran diskuse:-) Budu sledovat a jen tiše závidět:-)

                        RST - Profil | Út 23.2.2016 21:45:31

                        nofish >> JJ mýlil sem se:-((

                          Jiří Šindelář - Profil | Út 23.2.2016 21:44:57

                          Absolutní blbost, výsměch těm co museli složit zkoušku. Neříkám, že většina rybářů je způsobilých k tomu být v přírodě. Ale takhle přibude dobytka u vody. Je vidět, že pro ČRS jsou peníze až v první řadě.

                            RST - Profil | Út 23.2.2016 21:44:41

                            FRANK71 >> No já RL chci u vody vždycky, a s tím nákupem sem se mýlil. RL je třeba i k nákupu povolenky, říká zákon.....

                              nofish - Profil | Út 23.2.2016 21:43:53

                              RST >> ok, ale v tom případě nedodržíš podmínku, že pro výdej povolenky je třeba vlastnit platný rybářský lístek. Akorát nevím, jestli je to součást vyhlášky, nebo stanov. Sice je to třeba výdej nečlenu, ale i dkyby to byly jen stanovy, tak je musíš asi dodržet, jako součást svazu.
                              Nebo se pletu? (nastudovával jsem to rok zpátky, rozdíly mezi soukromákama, kličky v zkoně atd..., je možné, že si to blbě pamatuji). Tak i tak vím, že u nás třeba bez platného RL povolenku nedostaneš a stavěj se na hlavu. Akorát jsem musel kdysi srovnat, že fakt stačí, aby byl platný pro den výdeje povolenky, ne na celou sezónu.

                                petr616 - Profil | Út 23.2.2016 21:43:35

                                Tiky Květák >> No bude se prodavat 30 denni RL ktery opravni ke koupi 30 denni povolenky nebo se bude prodavat jenom 30 denni povolenka ? Tzn kdyz prijdu o svoji povolenku tak si pudu koupit smahem 30 denni a muzu chytat zatim co mam zabavenou celorocni ? Zadny RL po me nikdo chtit videt nebude tak jak bude vedet ze sem nejaky mel a ze mam povolenku v cistirne ?

                                  FRANK71 - Profil | Út 23.2.2016 21:42:58

                                  RST >> to nevím jak to máte, ale pokud si jdu koupit povolenku chtějí RL. Za to u vody to nikdy po mně nechtěli.

                                    RST - Profil | Út 23.2.2016 21:41:41

                                    hraji >> Máš pravdu, je to v zákoně........ Všem se omluvuju za kraviny co sem psal níže:-(((((

                                      hraji - Profil | Út 23.2.2016 21:40:48

                                      RST >> vydávající při výdeji povolenky je povinen zkontrolovat, že je žadatel držitelem platného RL. V MRS máme dokonce na povolence (na MZe schváleném formuláři) kolonku číslo RL.

                                        Tiky Květák - Profil | Út 23.2.2016 21:38:43

                                        petr616 >> Pravděpodobně ano. S tím rozdílem, že RL vůbec nebude potřebovat.