Jádro chilli žroutů

Otázka pro příznivce pálivých papriček a všeho s tím spojeného. Pište postřehy při klíčení, pěstování, stavění foliovníků, skleníků, receptů na různé pasty, chilli čokolády..... atd.... prostě vše s papričkama spojeného... ;-)
Autor diskuse: ondra-voj - Profil , 18.2.2016 všeobecné - ostatní

Proč vlastně pěstuji Chilli papričky ??? zkuste zahlasovat vám nejbližší odpověď :-))

A) jsem zahrádkář, a pár pálivých paprik na záhonu neuškodí10%

B) mám rád ostřejší jídla, a když je vlastní výpěstek mám z toho radost55%

C) je to můj vedlejší koníček krom mého hlavního koně - rybařiny3%

D) ačkoliv si to nepřipouštím, tak jsem vlastně na chilli již "závislý" :-) žeru to ke všemu22%

E) něco málo upotřebím něco rozdám po kamarádech9%

F) něco málo upotřebím a něco prodám2%

Od 10.2.2017 hlasovalo 206 čtenářů.

NMates PB - Profil | St 9.2.2022 18:47:24

Tak dneska mi vylezla první Žaneta.☝

    Nnofish - Profil | Ne 6.2.2022 18:50:54

    medvěd >> ok, dík za radu. Mi loni prostě nevylezly, ale nějak jsem to neřešil i tak jsem měl blahobyt. Tak se na to letos zkusím zaměřit, na ty pro radost, na konzum mám dost.

      Nmedvěd - Profil | Ne 6.2.2022 18:45:15

      nofish >> 25-30 st může být.Já to mám v místnosti kde topím na 25 st.Většinou to stačí na vyklíčení pak už to nemusí mít tak teplo

        Nnofish - Profil | Ne 6.2.2022 18:38:29

        medvěd >> taky dobrý nápad, dřevo by to mohlo vyřešit. Máme kondenzační kotel, to není jak za starých kdy měl radiátor 70-80st :-) Jsem blbý, že mě to nenapadlo, dík :-) mám tu i teploměry, netušíš, jakou teplotu by to nemělo překročit? u těch "teplomilnějších".

          Nnofish - Profil | Ne 6.2.2022 18:36:22

          Polčis >> klidně, mi jde o 4 kytky :-) jedů moc sadit nebudu, nesežeru co mám, spíš hodně normálních, na zavaření. Nehodlám vysévat jak loni a pak se s tím trápit, jsem lítal okolo foliáku 14 dní, jak začal foukat severák a topil jak kokot svíčkama v kýbli, po nocích. Když to půjde, klidně si ho půjčím, mě jen napadla třeba ta linka, nahoře bude teplo, teď tu mám 23 a počítám, že za měsíc se asi ještě topit bude, pokud nám to putin nestopne, jak dojde na dřevo a brikety, bude tu zas 26 :-D Hlavně co si tak matně vzpomínám, tak kytky co jsme vysadil ven později, to stejně dohnaly, jako že jsem něco sklidil, nevím, jestli by jinak daly víc.

            Nmedvěd - Profil | Ne 6.2.2022 18:34:16

            nofish >> dej na radiátor desku a na to tác se sadbovačam.To by jsi neměl uvařit

              NPolčis - Profil | Ne 6.2.2022 18:27:18

              nofish >> Čest,ti v březnu půjčím vyhřívaný pařeníček jestli chceš.

                Nnofish - Profil | Ne 6.2.2022 18:12:11

                Ahojte. Jako již tradičně, nevysévám zásadně dřív jak v březnu. Co jsem vysel dříve, měl jsem pak problém na těch dvou parapetech udržet do května, aby to mohlo jít ven :-) Ale, mám dotaz. Mám tu bishops papričky a ještě nějaké nepálivé, co potřebují na klíčení vyšší teplotu, loni mi v baráku nevylezly. Ani jedna. Nechci ještě vymýšlet nějaké topící podložky atd. Max třeba na linku nahoru, kde by mělo být tepleji než na parapetu, nebo na radiátor, ale tam to zas smrdí uvařením. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Chápu, že některé papriky potřebují pro klíčení vyšší teplotu.

                  NPřemet:-) - Profil | Ne 30.1.2022 22:15:56

                  Mates PB >> díky 😀👍

                    Ncertbert - Profil | Ne 30.1.2022 21:52:00

                    Přemet:-) >> skleník jedině vytápěného 🙂

                      NMates PB - Profil | Ne 30.1.2022 21:10:46

                      Přemet:-) >> Dělej jak myslíš, já sem jen nakukuju. Nemám potřebu někoho přesvědčovat.

                        NPřemet:-) - Profil | Ne 30.1.2022 20:12:34

                        Mates PB >>já bych právě chtěl svítit a dám je do skleníku, tak teoreticky už bych asi mohl, ne?
                        Nemůžu se dočkat, až to začne růst… 😀

                          NMates PB - Profil | Ne 30.1.2022 19:46:23

                          Přemet:-) >> nestalo by se nic, ale než to budeš moct dát ven budeš mít dlouhý špagáty. Za mě nejdřív konec února, spíš polovina března.

                          Je třeba napsat že nijak nepřisvěcuju, jen jižní parapet.

                            NPřemet:-) - Profil | Ne 30.1.2022 18:47:55

                            Mates PB >> a kdy teda tak vysévat Jalapeňa? Respektive co by se stalo, kdybych je vysel třeba už tenhle týden?

                              Nmedvěd - Profil | Ne 30.1.2022 18:14:03

                              Mates PB >> až se objeví to zelený tak to bude pěkný

                                NMates PB - Profil | Ne 30.1.2022 18:11:23

                                medvěd >> jj, tam je ještě času dost.

                                Máš to pěkný👍

                                  Nmedvěd - Profil | Ne 30.1.2022 17:12:42

                                  Mates PB >> ještě Jalapena ,ale na ty je čas

                                    NMates PB - Profil | Ne 30.1.2022 16:56:53

                                    medvěd >> taky jsem pár silopalů před chvílí napíchal, inu poslední víkend v lednu….

                                      Nmedvěd - Profil | Ne 30.1.2022 16:28:33

                                      zahájeno

                                        Natislav_fishing - Profil | St 19.1.2022 21:38:25

                                        Prosel jsem hodne receptu a vybral jsem si ten nevareny, ale priste schvalne zkusim kus varky oddelat a uvarit. Ja si vybiral nevareny protoze mi prislo skoda se ochudit o ty chute a cerstvost chilli.