Jádro chilli žroutů

Otázka pro příznivce pálivých papriček a všeho s tím spojeného. Pište postřehy při klíčení, pěstování, stavění foliovníků, skleníků, receptů na různé pasty, chilli čokolády..... atd.... prostě vše s papričkama spojeného... ;-)
Autor diskuse: ondra-voj - Profil , 18.2.2016 všeobecné - ostatní

Proč vlastně pěstuji Chilli papričky ??? zkuste zahlasovat vám nejbližší odpověď :-))

A) jsem zahrádkář, a pár pálivých paprik na záhonu neuškodí10%

B) mám rád ostřejší jídla, a když je vlastní výpěstek mám z toho radost55%

C) je to můj vedlejší koníček krom mého hlavního koně - rybařiny3%

D) ačkoliv si to nepřipouštím, tak jsem vlastně na chilli již "závislý" :-) žeru to ke všemu22%

E) něco málo upotřebím něco rozdám po kamarádech9%

F) něco málo upotřebím a něco prodám2%

Od 10.2.2017 hlasovalo 206 čtenářů.

Natislav_fishing - Profil | St 19.1.2022 12:15:25

Polčis >> Tak to vaření musím zkusit... :)
No a teď se ještě navíc o ty stelly bude muset dělit :D :D

    NPolčis - Profil | St 19.1.2022 12:15:02

    eskymak Mrakomor >> Synek z roboty má doma ten stan, takže nakročeno k tomu mám 😅

      NPolčis - Profil | St 19.1.2022 12:13:32

      atislav_fishing >> Já to pasíruju a potom ještě povařím.
      Co s penězi neví Kuba 😅 Když jsem u něj byl naposled,v obýváku měl kajak.... teď už má stůl, židle, gauč,televizi a všude zakopáváš o Stelly 😂😂

        Natislav_fishing - Profil | St 19.1.2022 11:55:28

        Leos >> ahoj, taky to tam nedávám. To vaření mě taky napadlo, ale bál jsem se že to tím příjde o velkou část chutí. Asi budu muset zkusit protože pak mě to s těma semínkama nepřepasírované nechce jít přes hrdlo z té flašky od kupované Srirache a zároven jsem tam nechtěl rvát nic na zahuštování.

        Já zkoušel prvně 50:50 habanero:jalapeno (mělo to dobrou chut, ale už to bylo pro mě slabé), pak jsem zkoušel jen habanero s trochou nepálivé kápie a poslední dobou dělám jen habanero.

          NLeos - Profil | St 19.1.2022 11:47:31

          atislav_fishing >> Ahoj, ano delam srirachu. Mám to celkem podobný, jako v tom tvém videu. Nedávám tam ten xantan, nebo co to je. Já to přepasíruju a potom to dám vařit, až se odpaří část vody a trochu to zhoustne. Dělal jsem pouze z červených jalapeň. A je to dobré, omáčka měla úspěch.

            Neskymak Mrakomor - Profil | St 19.1.2022 11:04:29

            Polčis >> hoj pěkné, pěkné ten vyhřívaný skleníček ...to už je krok k vietnamske pěstírně :-))

              Natislav_fishing - Profil | St 19.1.2022 10:02:27

              Polčis >> Já vím kuba mi už posílal co sis pokupoval :D ty nevíš co s prachama nebo co ? :D :D
              Pasíruješ ji nebo to necháváš tak? Já zkoušel jednou pasírovat a bylo mi škoda toho zbytku tak jsem to narval do Sambalu, ale jinak to nepasíruju a nechávám se vším všudy a ničím nezahušťuju.

              Já loni jel jen skleník, ale pozdě jsem vysel a tak to dopadlo tak že koncem října jsem zbytečně likvidoval rostlinky ještě plné malých papriček a květů.... Letos chci zkusit i venky. Zbývá mi dobře ještě tak 200 semen co jsem si nechal z loňské úrody tak to chci všechno vysadit.

                Nvokounek - Profil | St 19.1.2022 9:56:55

                Mám z nej radosť a aj teraz kvitne :) aj keď je to slabota tak do huby ju nedám. Len dochucujem kupované šaláty (parížsky, tresku) a samozrejme špagety, maso a všetko ostatné

                  NPolčis - Profil | St 19.1.2022 9:48:27

                  atislav_fishing >> Ahoj, já bych řekl, že srirachu tady dělají skoro všichni.
                  Semínka už jsou nachystané, ještě čekám na vyhřívaný skleníček a lampu.Po přestěhování už nemám jižní okna,ale zato zahradu, takže letos vše zkoušet nanovo.

                    Natislav_fishing - Profil | St 19.1.2022 9:35:48

                    Zdar chlapi děláte tu někdo domáci srirachu? Dělám podle tohodle receptu: https://youtu.be/k7TsUKAvqSs
                    Letošní první várka habaner nachystaná na klíčení...:)

                      NVash - Profil | Čt 13.1.2022 14:26:25

                      medvěd >> Ahoj. Semeno dorazilo 😉 Děkuji velice 😤 Pošli prosím číslo účtu 🤘

                        NDarďas - Profil | St 12.1.2022 20:14:52

                        Polčis >> 🤣🤣🤣

                          NPolčis - Profil | St 12.1.2022 14:22:56

                          Darďas >> A medvědího 😃

                            NDarďas - Profil | St 12.1.2022 12:37:07

                            Vash >> Woe...😁

                              NVash - Profil | Út 11.1.2022 21:24:46

                              Darďas >> Trocha semena 😤😆🤘

                                NDarďas - Profil | Út 11.1.2022 20:36:11

                                Vash >> Co jsi vyloudil?🤔😁

                                  NVash - Profil | Po 10.1.2022 21:46:37

                                  medvěd >> 👍👍🙏🤘

                                    Nmedvěd - Profil | Po 10.1.2022 21:26:34

                                    Vash >> semínka odeslána

                                      NVash - Profil | Ne 9.1.2022 15:20:42

                                      medvěd >> Ano prosím 🤘 a ještě jednou děkuji 🙏🥵👍

                                        Nmedvěd - Profil | Ne 9.1.2022 15:09:08

                                        Vash >> takže všechny 7 poty,jo?