Jádro chilli žroutů

Otázka pro příznivce pálivých papriček a všeho s tím spojeného. Pište postřehy při klíčení, pěstování, stavění foliovníků, skleníků, receptů na různé pasty, chilli čokolády..... atd.... prostě vše s papričkama spojeného... ;-)
Autor diskuse: ondra-voj - Profil , 18.2.2016 všeobecné - ostatní

Proč vlastně pěstuji Chilli papričky ??? zkuste zahlasovat vám nejbližší odpověď :-))

A) jsem zahrádkář, a pár pálivých paprik na záhonu neuškodí10%

B) mám rád ostřejší jídla, a když je vlastní výpěstek mám z toho radost55%

C) je to můj vedlejší koníček krom mého hlavního koně - rybařiny3%

D) ačkoliv si to nepřipouštím, tak jsem vlastně na chilli již "závislý" :-) žeru to ke všemu22%

E) něco málo upotřebím něco rozdám po kamarádech9%

F) něco málo upotřebím a něco prodám2%

Od 10.2.2017 hlasovalo 206 čtenářů.

Ndžigit - Profil | Ne 26.9.2021 10:31:02

Kruan >> ty už mají nejlepší za sebou 😅

    NKruan - Profil | Ne 26.9.2021 8:44:08

    džigit >> ty hrabe uz taky brzo pokvitnu :)

      Ndžigit - Profil | So 25.9.2021 20:11:58

      Tak sem opět něco posklizel. Nechávám už jen skleník,co je k dozrání venku jde na místo odstranenych sklenikovek. Akorát nevim,kaj se budu kupat 🙃

        Nmeteor - Profil | Pá 24.9.2021 10:03:03

        medvěd >> s takovou úrodou bys mohl pořádat Festival (chilli) bolesti ;-):-D

          Nkoralovec1 - Profil | Čt 23.9.2021 14:11:27

          Je nekde naky recept na ty omacky? A doceho se davaji? Omlouvam se ale neznam to.

            Nmedvěd - Profil | Čt 23.9.2021 7:24:25

            koralovec1 >> ovocný základ a chilli.Soli dávám málo.Spíš cukr a ocet

              Nkoralovec1 - Profil | Čt 23.9.2021 7:16:13

              medvěd >> Co je to ta omacka? Ja jsem zkousel na doporuceni obicejne chili +cesnek a dost sole poradne rozmixovat dat do sklenicek a pridavat do omacek.

                Nkoralovec1 - Profil | Čt 23.9.2021 7:13:15

                Nechavate si seminka z paprik ktere vypestujete a ususite?

                  Nmedvěd - Profil | St 22.9.2021 19:53:42

                  koralovec1 >> popravdě letos už ani nevím.Omáčky mám hotové.Něco suším,něco kvasím.,dost toho rozdám

                    Nkoralovec1 - Profil | St 22.9.2021 19:33:54

                    medvěd >> Krasne. Mohu se zeptat co s tim udelas? Jak to spracujes.

                      Nmedvěd - Profil | St 22.9.2021 15:19:10

                      až ted

                        Nmedvěd - Profil | St 22.9.2021 13:23:28

                        Barvy podzimu

                          Nmedvěd - Profil | Ne 19.9.2021 20:26:24

                          nofish >> z těch nepálivých tedy cca 30-40 000 jednotek mám nějaký aji,aribi orange a habanero neon-to je cca 200 000.

                            Nnofish - Profil | Ne 19.9.2021 20:00:59

                            medvěd >> kdybys měl něco nepálivého, ale zajímavého, dej vědět, koupím. Jedů mám dost, jím to jenom já a něco dělám pro kamarády. Ale toho není moc, nerozdávám každému, když už se s tím trápím :-)
                            Ale včera jsem udělal sladkou chilli z habanera, dobrota to bude. Dokonce dvě verze, obě jsou jedlé, ale favorita jsem si našel.

                              Nmedvěd - Profil | Ne 19.9.2021 19:48:51

                              nofish >> já vím.Ono stačí je mít kousek od sebe.Mám to tak.Zatím suším asi 20 druhů semínek.Na příští rok plánuju zase cca 40 druhů .Mám slíbená semínka od kluka co pěstuje cca 250 druhů.A také zjemním

                                Nnofish - Profil | Ne 19.9.2021 19:45:12

                                medvěd >> ty, já mám trinidat perfume, je to vyloženě nějaký kříženec, nepálí, ale ta chuť :-) vymysli něco podobného. Prostě jak malé hnědé habanero, tvarem, žluté, když to má slunko tak oranžové, ale jak to rozkrojíš, cítí to snad i sousedi. Teď to kvasí, omáčka z toho bude asi suprová, aromatická.
                                Spíš moc nevěřím tomu křížení, pokud není úmyslné. Paprika je samosprašná a vždycky to má ten pyl z toho květu k pestíku blíže, než ten z té vedlejší kytky.

                                  Nnofish - Profil | Ne 19.9.2021 19:40:38

                                  Vash >> nevím, já to mám doma kytku na kytce a nic se mi asi nezkřížilo, to vypadá. Ale vím, že jedna kytka co mě oni docela oslovila, od nich, neodpovídala odrůdě co jsem tam kupoval. úplně jiná. Ale fakt bych to nepřisuzoval nějakému podvodu, třeba se jen spletli, byla to totiž totálně jiná paprika.
                                  Jako ve finále, je mi to jedno mám i nějaké semínka za pár korun z aukra a taky spokojenost.
                                  Jediné co by mě zajímalo jestli někdo ví, jak vypěstovat citronelu. Listí na čaj z toho mám, ale jako bylinu na vaření, to se mi nedaří.

                                    NLauri - Profil | Ne 19.9.2021 18:47:25

                                    Tak jsem taky začal sklízet. Něco se vyvedlo,něco ani nevzešlo. Ale celková spokojenost,na to jak to začátkem sezony vypadalo👍

                                      NMates PB - Profil | Ne 19.9.2021 17:33:20

                                      U mě dneska dočesná. Něco jsem ještě našoupal do sklenic, zbytek rozdám. Tak zas za rok👍☝