Jádro chilli žroutů

Otázka pro příznivce pálivých papriček a všeho s tím spojeného. Pište postřehy při klíčení, pěstování, stavění foliovníků, skleníků, receptů na různé pasty, chilli čokolády..... atd.... prostě vše s papričkama spojeného... ;-)
Autor diskuse: ondra-voj - Profil , 18.2.2016 všeobecné - ostatní

Proč vlastně pěstuji Chilli papričky ??? zkuste zahlasovat vám nejbližší odpověď :-))

A) jsem zahrádkář, a pár pálivých paprik na záhonu neuškodí10%

B) mám rád ostřejší jídla, a když je vlastní výpěstek mám z toho radost55%

C) je to můj vedlejší koníček krom mého hlavního koně - rybařiny3%

D) ačkoliv si to nepřipouštím, tak jsem vlastně na chilli již "závislý" :-) žeru to ke všemu22%

E) něco málo upotřebím něco rozdám po kamarádech9%

F) něco málo upotřebím a něco prodám2%

Od 10.2.2017 hlasovalo 206 čtenářů.

Nmedvěd - Profil | Ne 19.9.2021 17:13:53

Já si spoustu semen schovávám.sice za čistotu většinou neručím,ale i to křížení může být zajimave

    NVash - Profil | Ne 19.9.2021 16:33:26

    nofish >> Mi přijde, že už to tam mají sprsklý 😕 Ono v tom množství to udržet "čistý" bude asi problém. Ale co sem u nich bral sazenice tak ty by luxusní 👍 Sice drahý, ale velký a přišly už nakvetený

      Nnofish - Profil | Ne 19.9.2021 14:32:48

      medvěd >> Je to možné. Já tam bral nějaké habanera a tak tak to bylo v klidu. Ale něco se mi taky nezdálo, ale zas tam toho je hodně. MI sedí víc ta dobrásemena.cz vyberu tam i jiné věci.

        NVash - Profil | Ne 19.9.2021 14:29:16

        medvěd >> Taky sem od nich přestal brát. Když začínali tak super. Teď jak píšeš.... ,,😕

          Nmedvěd - Profil | Ne 19.9.2021 13:38:19

          nofish >> ten první komunita na FB moc nedoporučuje.Prý nikdy není jasné co opravdu dodají

            Nnofish - Profil | Ne 19.9.2021 13:22:34

            zajic >> semnika-chilli.cz
            dobrasemena.cz

              Nzajic - Profil | Ne 19.9.2021 13:08:16

              PYTLAKS, medvěd - Díky👍

                Nmedvěd - Profil | Ne 19.9.2021 12:52:51

                Já letos nakupoval tady https://www.soranapepper.com/index.php?route=common/home a tady https://www.spacepeppers.com/_Chinense_/cat6211968_4473951.aspx
                Jinak jsou super Gorol chilli a chilli paprička.Dále pak výměna

                  NPYTLAKS - Profil | Ne 19.9.2021 12:44:22

                  zajic >> neoseed

                    Nzajic - Profil | Ne 19.9.2021 8:22:37

                    Zdarec, jenom se chci zeptat kde nakupujete semena chilli. Máte nějakej osvědčenej obchod?

                      Nmedvěd - Profil | So 18.9.2021 16:03:44

                      Paprička se jménem Carma.Úžasná věc.Příští rok jdou určitě tak 4 keříčky.Stejně tak jako 7 pot primo.Musím sehnat ještě červenou

                        Nmedvěd - Profil | So 18.9.2021 12:45:09

                        cechura09 >> Nějak to vyjde.Třeba 7 pot apocalypse jsem měl letos zralé už v červenci.Výjimečně použiju sušené chilli a papriky koupím

                          Nblock21 - Profil | So 18.9.2021 12:27:52

                          nofish >> Uvidíme,třeba bude mít čas někdo poradit.Každopádně díky za písmena.

                            Nnofish - Profil | So 18.9.2021 12:17:49

                            block21 >> No mě by to zajímalo taky, proto to zkouším. Zatím fungovala i sklenice bez jablka, dneska jsem ho tam přidal. Ale pár už jich dostalo tu správnou barvu.

                              Ncechura09 - Profil | So 18.9.2021 12:09:29

                              medvěd >> Při výrobě těch ovocných omáček....
                              Lámu si hlavu, jak si poradíš s nestejnou dobou zrání letního ovoce a chilli.
                              V době kdy ti dozrávají papriky je přece už dávno po meruňkách, řešíš to mrazením ovoce
                              nebo ovocným rozvarem který dochucuješ chilli až dodatečně?

                                Nblock21 - Profil | So 18.9.2021 11:55:19

                                nofish >> Tož to mě taky zajímá...Jak to jablko k tomu nebo banán,jak zastřihnout,kdy zastřihnout,kdy začít oživovat atd??Díky

                                  NVash - Profil | Pá 17.9.2021 20:18:12

                                  nofish >> Ja to mám ve skleníku a zatím to jede. Uvidím. Dělám jen pasty z čerstvých.
                                  Máte někdo zkušenost, přesadit do květináče a nechat na.pristi rok? Láká mi to zkusit. Dík za rady a postřehy 🤘

                                    Nnofish - Profil | Pá 17.9.2021 16:03:43

                                    Vash >> včera jsem se nas... a hodil habanera co jsem musel zlikvidovat, do sklínky, krabici jsme neměl, i s víčkem, zapařené to zatím není, je to doma ve stínu a hromada jich už chytá barvu.... otázka bude, co to udělá třeba o víkendu, Preferuji...

                                      Nmedvěd - Profil | Pá 17.9.2021 10:20:58

                                      Něco na zavření, něco naolnim večer k pivu naproti

                                        NVash - Profil | Čt 16.9.2021 19:20:47

                                        medvěd >> Jo podle fotek vám to frčí. To je dobře! Něco uži dojíždí, když tak testnu ty papírový krabice 😆 Když udělám aspoň 10 větších sklenic, sem za vodou 🤘