Jádro chilli žroutů

Otázka pro příznivce pálivých papriček a všeho s tím spojeného. Pište postřehy při klíčení, pěstování, stavění foliovníků, skleníků, receptů na různé pasty, chilli čokolády..... atd.... prostě vše s papričkama spojeného... ;-)
Autor diskuse: ondra-voj - Profil , 18.2.2016 všeobecné - ostatní

Proč vlastně pěstuji Chilli papričky ??? zkuste zahlasovat vám nejbližší odpověď :-))

A) jsem zahrádkář, a pár pálivých paprik na záhonu neuškodí10%

B) mám rád ostřejší jídla, a když je vlastní výpěstek mám z toho radost55%

C) je to můj vedlejší koníček krom mého hlavního koně - rybařiny3%

D) ačkoliv si to nepřipouštím, tak jsem vlastně na chilli již "závislý" :-) žeru to ke všemu22%

E) něco málo upotřebím něco rozdám po kamarádech9%

F) něco málo upotřebím a něco prodám2%

Od 10.2.2017 hlasovalo 206 čtenářů.

Nmedvěd - Profil | Čt 16.9.2021 18:19:56

Vash >> mě to les odi hodně dobře. Jen tento týden jsem pomlel na sriracha dobře tři litry. Tedy pomlete ho chiili

    NVash - Profil | Čt 16.9.2021 17:43:14

    nofish >> Mi povídej. Okurek, rajčat, cuket jak namrdáno. Ale chilli to je trága. A na něm sem fakt závislý 😆 Dělám jen pasty z čerstvých. Už teď sem na tom bídně, že sem si musel koupit. Jako dobrý, ale domácí je domácí 🤘😋

      Nnofish - Profil | Čt 16.9.2021 16:27:57

      medvěd >> jj chápu tě, mě letos zařízlo jaro, byla zima a zpozdilo se to, on ten červen taky stál za prd- u nás.
      Proto přemýšlím, přece se s tím netrápím, abych to vyhodil. I kdybych z toho měl třeba udělat nějakou omáčku a tak.... Rajčata v klidu, ale papričky mě zlobí... Hej dělám v zelenině, nejde mi o cenu, produkci, ale o to, že je to moje, o tom to je :-)

        Nmedvěd - Profil | Čt 16.9.2021 10:40:00

        nofish >> tak papričky mají obecně dobu zrání cca 60-120 dní. Tudíž to co dnes kvete by mělo dozrát venku od půli listopadu dál. Některé ty delší až v lednu.Raděj nechám sílu v kytkách na stávající plody.Nedojde samozřejmě vše.Pak přijdou na řadu ta jablka a banány a zřejmě výroba nějaké pasty či sušení .Nasušeno mám dost.Takže spíš výrobky

          Nnofish - Profil | Čt 16.9.2021 10:31:04

          medvěd >> a doma předpokládám, ne? Zkusím to, snad z nixh něco bude.

            Nceczubr - Profil | Čt 16.9.2021 10:24:40

            medvěd >> Nechávám to dojet tak jak to je, zbytek půjde do nějaké směsky na kyselo.

              Nmedvěd - Profil | Čt 16.9.2021 10:20:07

              ceczubr >> já venku už všechny květy otrhávám tři týdny.Ve skleníku jsem začal minulý týden taky

                Nceczubr - Profil | Čt 16.9.2021 10:18:35

                medvěd >> Jo, za barákem na zahradě, kozí rohy taky.

                  Nmedvěd - Profil | Čt 16.9.2021 8:39:11

                  ceczubr >> ty jala máš doma?

                    Nceczubr - Profil | Čt 16.9.2021 8:23:23

                    Předposlední sklizeň, jala ještě kvetou, ještě něco bude.

                      NViciano - Profil | Čt 16.9.2021 7:37:32

                      medvěd >> Děkuji moc za nabídku. 1 mega je ale celkem síla. Špatně se to dávkuje plošně po talíři bez použití prstů :-)

                        Nmedvěd - Profil | St 15.9.2021 22:21:17

                        Viciano >> mám jen usušené a mleté chilli o síle cca 1000000

                          NViciano - Profil | St 15.9.2021 19:08:49

                          Zdravím všechny fanoušky ostřejší bašty. Měl bych prosbu. Neprodal by někdo alespoň 250 g sušených červených papriček - pálivost 150 - 300 tis. SHU ? Pěstuji si Morugu a pak Jamaican Rosso s údajnou pálivostí 250.000 SHU (i kdyby měla půlku), kterou jsem si oblíbil z důvodu, že se oproti "Škorpíkovi" dá sypat na jídlo bez rukavice. Bohužel se mi tyto papričky nepodaří letos sklidit, páč mám vše venku a letošní rok je zkrátka na p.....u! Sypu si to především na brambory. Spolu se zelenou petrželkou to vytváří skvělý "chuťový oblouk" :-) Morugu mám ještě z předloňské sklizně, tu zas přidávám jen do polévky a omáček, ale tam je spotřeba menší. Děkuji za nabídky.

                            Nmedvěd - Profil | St 15.9.2021 16:55:38

                            nofish >> papírová krabice s deklem,banán a jablko

                              Nnofish - Profil | St 15.9.2021 15:24:25

                              medvěd >> Blbý dotaz. Psal jsi o dozrávání v krabici. Musel jsem zlikvidovat jednu kytku, plnou zelených,a le už narostlých, habaner. Tak jsem papriky oškubal. Zatím je mám v kyblíku ve foliáku. Mám je teda hodit někam o baráku do krabičky aby dozrlály, nebo co bys s tím dělal? Vyhodit je můžu vždycky. Od jediné papriky co jsem se o ni nestaral to habanero začalo mít fleky na listech a pak i na některých plodech, tak jsem je zlikvidoval, než to nedej bože chytí ty další.

                                NMates PB - Profil | Út 14.9.2021 21:36:11

                                Všichni to máte moc pěkný 👍

                                  Ndžigit - Profil | Út 14.9.2021 20:20:00

                                  Něco žlutých a pár červených

                                    Ndžigit - Profil | Út 14.9.2021 15:33:52

                                    Tak trochu čoko 🤪

                                      Nhydrolog - Profil | So 11.9.2021 12:00:01

                                      medvěd >> to by mohlo být. Pár let jsem pěstoval v pneumatikách nebylo to špatný, teď mám terasovite záhony s beton. Zitkama po obvodu a myslím že to bude mít velký vliv na výsledek