Jádro chilli žroutů

Otázka pro příznivce pálivých papriček a všeho s tím spojeného. Pište postřehy při klíčení, pěstování, stavění foliovníků, skleníků, receptů na různé pasty, chilli čokolády..... atd.... prostě vše s papričkama spojeného... ;-)
Autor diskuse: ondra-voj - Profil , 18.2.2016 všeobecné - ostatní

Proč vlastně pěstuji Chilli papričky ??? zkuste zahlasovat vám nejbližší odpověď :-))

A) jsem zahrádkář, a pár pálivých paprik na záhonu neuškodí10%

B) mám rád ostřejší jídla, a když je vlastní výpěstek mám z toho radost55%

C) je to můj vedlejší koníček krom mého hlavního koně - rybařiny3%

D) ačkoliv si to nepřipouštím, tak jsem vlastně na chilli již "závislý" :-) žeru to ke všemu22%

E) něco málo upotřebím něco rozdám po kamarádech9%

F) něco málo upotřebím a něco prodám2%

Od 10.2.2017 hlasovalo 206 čtenářů.

nofish - Profil | Pá 20.8.2021 23:36:06

medvěd >> ty, nevím. Vařit a dělat jídlo umím abych se nakrmil, ale třeba když dělám utopence, dám tam papričku, ale jím utopence. Z ostružin dělám sirup, broskev je fajn na marmeládu. Do všeho cpát chilli? Asi tě budu muset navštívit a odebrat vzorky :-)
Ne ale fakt, něco jsem zkusil a třeba marmeláda s chilli nebo ta klasická měruňková, to si dám raději tu sladkou.
Jednou mě bude muset někdo naučit jíst to sladké a pálivé :-)
Ale na druhou stranu, dělal jsem zázvorový sirup s habanerem a to se dá...

    Káceč - Profil | Pá 20.8.2021 19:51:18

    medvěd >> tu rybu jsem si myslel spolu s kuřecím. K zavináči jenom chleba, nic jinýho si k němu nedokážu představit. A co se sýrů týče, tak Nivu jím zásadně s kremžskou hořčicí. A vůbec si nevybavuju, jak jsem k tomu spojení došel. Ale chutná mi to :-)

      medvěd - Profil | Pá 20.8.2021 19:40:29

      Káceč >> hele,tohle je mirnější,takže spíš k sýrům,ale obecně to jím ke všemu.Ke žvěřině mám třeba ostružinovou,nebo černý rybíz.K rybě třeba ta broskev.,nebo meruna a pod.Jím to i k zavináčům

        nofish - Profil | Pá 20.8.2021 18:55:38

        Emilooo >> ok díky, kámoš to teď zkoušel, výsledek zatím neznám.

          nofish - Profil | Pá 20.8.2021 18:55:01

          Mates PB >> ok, díky, poznamenávám. Normální jsou v klidu, ale malinkých by mi bylo líto to pokazit.

            Emilooo - Profil | Pá 20.8.2021 18:54:05

            nofish - Já to jenom yaleju horkým nálevem a otočím dnem vzhůru.Pak krásně křupou.

              Káceč - Profil | Pá 20.8.2021 18:53:57

              medvěd >> pic, k jakýmu masu se to nejvíc hodí?

                Mates PB - Profil | Pá 20.8.2021 18:49:46

                nofish >> jo, tak to dělám já.

                  nofish - Profil | Pá 20.8.2021 18:42:25

                  Mates PB >> horký nálev a pak 15 minut vařit?

                    Mates PB - Profil | Pá 20.8.2021 18:24:45

                    nofish >> zavařuju je do okurkovýho nálevu, zalévám to horkým nálevem.

                      nofish - Profil | Pá 20.8.2021 18:08:47

                      Mates PB >> nečekám, že to nesežeru za rok :-) Jen jestli to vydrží do sežrání.
                      Loni jsem dělal jen klasické papriky asi 3/4 hodiny a už je to bláto, hlavně bílá.
                      Proto se ptám někoho, kdo to má vyzkoušené.

                        Mates PB - Profil | Pá 20.8.2021 18:05:52

                        nofish >> hele já nevim jak dlouho to vydrží. Já mám nejstarší loňský a ty jsou v pohodě. Dýl to tu nevydrží. Mám je ve sklepě. Konstantní teplota 15st.

                          medvěd - Profil | Pá 20.8.2021 17:47:37

                          Troška chilli broskvi

                            nofish - Profil | Pá 20.8.2021 17:38:24

                            Mates PB >> Hoj, v neděli zkusím prvních pár zavařit. Teď jsem je zkoušel a chuťově už jsou fajn. Je se chci zeptat, pokud budu dávat malé papričky, tenkostěnné rohy, nakrájenou klasickou papriku. Stačí teda těch 15min a 85st aby to bylo zavařené a dalo se to dlouhodoběji skladovat?

                              džigit - Profil | Čt 19.8.2021 10:14:44

                              tak sem zas včera něco sklidil...
                              To poslední je sice bazalka na pesto,ale vzhledem k tomu,že mám dostatečné zásoby,tak sem ju tentokrát semlel s habanerem.Takové chlapské pesto ;-)

                                Pedro1 - Profil | Čt 19.8.2021 9:48:02

                                Mates PB >> Já je taky rád pěstuju, ta rostlina je debil, když k ní jednou týdně naleješ konev vody, roste to samo, rychle a hodně:-)
                                Ovšem sním tak jednu za rok, polovinu na grilu a druhou přidám do bramboráků:-)

                                  nofish - Profil | Čt 19.8.2021 9:39:58

                                  Mates PB >> Lilek je fajn, na tom není co zkazit, on je to takový polystyren bez chuti :-)

                                    Vash - Profil | Čt 19.8.2021 9:30:36

                                    Přemet:-) >> Já je do skleníku vůbec nedávám. Vždycky chytly plíseň a od nich rajský a zbytek. Taky jich mám letos dost i když je dojebaly kroupy a decimuje mladej 😆 Po delší době se zadařilo i hokaidu

                                      Mates PB - Profil | Čt 19.8.2021 9:30:05

                                      Přemet:-) >> Já na okurky seru, já je dostávám.

                                      Btw: teď jsou v bille cukety v akci a lilek taky. Moje milá si včera koupila dva lilky, marně přemýšlím na co....

                                        Přemet:-) - Profil | Čt 19.8.2021 9:22:11

                                        Mates PB >> já měl v červenci to samé, jen s okurkama hadovkama… A to jsem je letos zredukoval z loňských 4 sazenic na 3 a myslím, že příští rok budou jen dvě… Bohužel mi je teď zkolila plíseň a to i přesto, že jsem je stříkal… Sice teda nějak bio (zdravá okurka se ten přípravek jmenuje), ale asi to moc nefungovalo… Jestli je to tím skleníkem, že tam je prostě větší vlhko? A to větrám prakticky furt…