Jádro chilli žroutů

Otázka pro příznivce pálivých papriček a všeho s tím spojeného. Pište postřehy při klíčení, pěstování, stavění foliovníků, skleníků, receptů na různé pasty, chilli čokolády..... atd.... prostě vše s papričkama spojeného... ;-)
Autor diskuse: ondra-voj - Profil , 18.2.2016 všeobecné - ostatní

Proč vlastně pěstuji Chilli papričky ??? zkuste zahlasovat vám nejbližší odpověď :-))

A) jsem zahrádkář, a pár pálivých paprik na záhonu neuškodí10%

B) mám rád ostřejší jídla, a když je vlastní výpěstek mám z toho radost55%

C) je to můj vedlejší koníček krom mého hlavního koně - rybařiny3%

D) ačkoliv si to nepřipouštím, tak jsem vlastně na chilli již "závislý" :-) žeru to ke všemu22%

E) něco málo upotřebím něco rozdám po kamarádech9%

F) něco málo upotřebím a něco prodám2%

Od 10.2.2017 hlasovalo 206 čtenářů.

NMates PB - Profil | Čt 19.8.2021 9:10:30

Pedro1 >> To jsem teď slyšel dobrou hlášku: V srpnu se mění pozdrav z "Dobrý den" na "Chceš cuketu?" :-)

Tvl nikdo to nežere a všichni to pěstujou.

    Nnofish - Profil | St 18.8.2021 17:59:27

    Pedro1 >> Na to jsi ještě nepřišel? Já už zeleninu dělám co sežeru, ryby beru jen pro sebe, když udím, dělám pár kilo, co sním. Jinak to člověk vždycky rozdává.
    Akorát letos t nehrozí, osekaly nám to tu trošku bouřky :-)
    Jediné, čeho není dost je zelená cibulka, je z toho super pesto, ale musí být domácí, pomalu narostlá.

      NPedro1 - Profil | St 18.8.2021 17:19:29

      Já příští rok osekam všechno.Rajcata,papriky,fefe,salát,kedlubny,cukety,......,je s tím prace až na půdu a nakonec toho stejně 2/3 rozdam.

        Nmedvěd - Profil | St 18.8.2021 16:50:28

        Mates PB >> taky si říkám že 90 je už hodně

          NVash - Profil | St 18.8.2021 16:45:15

          Mates PB >> To si říkám každý rok 😆 Pravda ty toho máš kopec 😮👍

            NMates PB - Profil | St 18.8.2021 13:07:50

            Hoši já slibuju, že příští rok max 10 kytek. Já už se s tím prát nechci.

              Nnofish - Profil | St 18.8.2021 11:49:40

              Pedro1 >> kupuje jenom srab, frajer se s tím popere, i když to pak stojí 3x tolik

                NMates PB - Profil | Út 17.8.2021 17:42:08

                Pedro1 >> možná by to šlo nastřelit 🤔👌☝

                  Nnofish - Profil | Út 17.8.2021 14:33:14

                  Pedro1 >> Taky mě napadlo jedině to pomalu ohřát ve vodě, možná nastrouhané. Uzený dělám z nastouhaného a spojí se to pěkně ale chce to kvalitní sýr a hlídat teplotu.
                  V týdnu vyzkouším, pokud to nedopadne totální katastrofou, dám sem výsledek.

                    NPedro1 - Profil | Út 17.8.2021 14:30:06

                    nofish >> Zkus si ohřát sýr v celku v teplé vodě, nebo plátkový v troubě a zkus s ním pracovat jako s těstem. Vyválet placku, dát papričky, přehýbat do kostky, vyválet placku, ..... a celé to prohníst. Pak uděláš finální tvar a dáš do ledničky. Něco jako když se dělá sýrová roláda.

                      Nnofish - Profil | Út 17.8.2021 14:13:31

                      medvěd >> no, já potřebuju nějak dostat papriky do sýra, dělat sýr se mi nechce :-)

                        Nmedvěd - Profil | Út 17.8.2021 14:12:18

                        nofish >> ano

                          Nnofish - Profil | Út 17.8.2021 14:05:29

                          medvěd >> ale to děláš přímo sýr a dáváš do toho papričky, ne?

                            Nmedvěd - Profil | Út 17.8.2021 13:01:28

                            nofish >> taky dělám

                              NPolčis - Profil | Út 17.8.2021 12:26:28

                              ŠUKI >> Tak si dej pivo a čekej 😉

                                NŠUKI - Profil | Út 17.8.2021 12:13:30

                                Polčis >> Ještě jí nedovezli......

                                  NPolčis - Profil | Út 17.8.2021 12:11:16

                                  ŠUKI >> Běž skládat houpačku a nemudruj 😝

                                    NŠUKI - Profil | Út 17.8.2021 12:08:39

                                    nofish >> Říkal že se potřeboval vyprázdnit, že má zácpu :-)))

                                      Nnofish - Profil | Út 17.8.2021 12:07:27

                                      Polčis >> ale dostaneš ten pizza nářez, najdi si složení :-D