Fotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?

Pokud rádi fotíte živočichy a přírodu kolem vody a netoužíte si pořizovat zrcadlovku s drahým objektivem,je tato diskuse pro Vaše fotky.Nejde ani tak o super kvalitu obrázků,jako spíš o zachycený zážitek.Proto své fotky doprovázejte komentářem,případně i názvy zvířat.Samozřejmě by to neměly být vyložené mazanice,z kterých by nebylo nic poznat.-) Vím,že diskusí na podobné téma je tu víc,ale možná sem budou dávat své fotky ti,kdo by se mezi tzv.profíky neodvážili.-) Nebudou zde tolerovány provokace a sprosté hádky.Jinak se těším na Vaše zážitky z naší krásné přírody a s živočichy,které se Vám podařilo zvěčnit. Poděkování budou dávána za zajímavou fotku,nebo za celý soubor fotografií.
Autor diskuse: TEZAR - Profil , 28.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Bušák Profil + Petr64 Profil

Když jdete rybařit,berete si sebou na focení :

A) Tablet2%

B) Mobil55%

C) Kompakt17%

D) Zrcadlovku13%

E) Kombinaci zde uvedených možností12%

Od 16.2.2016 hlasovalo 365 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NErva - Profil | Út 16.6.2026 20:11:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

MobiloFka , lelek.lesní - junior

    NTEZAR - Profil | Čt 28.1.2016 19:58:10

    Bušák >> Na zámku Blatná.Před pár roky.

      NMacinek - Profil | Čt 28.1.2016 19:57:30

      RST >>ty říkáš za hodně peněz hodně muziky,já říkám za málo peněz hodně muziky pro 90% lidí.

        NDenny - Profil | Čt 28.1.2016 19:57:26

        Anýzový dědek >> Bobe ale to je to,co ja nechci srovnavat.Jde zkratka o to,ze jdou udelat slusne fotky s necim,co neni fotak a spouste lidem to tak vyhovuje.Stacvi se projit nekde v lete po parku a okamzite clovek vidi,kolik mobilu se na tohle pouziva.Ja to nehodnotim,neodsuzuju a nefotim s nim .Jitka trosku ano a je spokojena,proste fotky pro vlastni potrebu,nic vic.:-)

          NMB - Profil | Čt 28.1.2016 19:56:00

          zelí >> tohle je foceno mobilem....myslím si že by ti to dalo honičku nafotit setovou zrcadlovkou

          http://www.flickriver.com/groups/lumia1020/pool/int​eresting/

            NAnýzový dědek - Profil | Čt 28.1.2016 19:53:45

            Denny >> Kájo, souhlasím s tebou v tom, že záleží co a jak člověk fotí.
            I z mobilu jdou udělat velice pěkné (obsahem a kompozicí) fotky, takže se málokdo bude zabývat zkoumáním kvality technické, což i zdejší fotky z mobilu ve srovnání s běžnými kompakty dokazují.
            Ovšem nelze srovnat kvalitu dosaženou zrcadlovkou s čímkoliv nižším jako je kompakt nebo mobil.
            prostě ta velikost čipu potom je znát... :-))

              NBuffalo1969 - Profil | Čt 28.1.2016 19:53:20

              TEZAR - >> Díky za pozvání, budu se snažit..:-)

                NPetras - Profil | Čt 28.1.2016 19:53:16

                Zeli vám to docela přesně napsal .Orientační fotky pro mě na to je mobil dobrej ale pod slovem FOTKA si představuji něco úplně jinýho a ty neostrý rozmazaný obrázky tady ukazovaný z mobilu jsou katastrofa kde nepoznáš jestli v pozadí je loď nebo bílá igelitka.

                  NRST - Profil | Čt 28.1.2016 19:51:34

                  Macinek >> Neříkám že nestačí ale s fotkou to moc společného nemá, to neokecáš.

                    NMacinek - Profil | Čt 28.1.2016 19:50:08

                    RST >> To teoreticky jo,ale za 900,-Kč zrcadlovku shánět nehodlám.Tohle stačí 90% lidí.

                      NDenny - Profil | Čt 28.1.2016 19:49:32

                      zelí >> Ja vim,ze ano,ale co ctu,jak jde ten vyvoj strasne kupredu,tak ty mobily jsou opravdu na bezne foceni pro svou potrebu naprosto dostacujici.Ja s tim nefotim,ale pro nejakou vzpominku,dokumentaci,proc ne.

                        Nzelí - Profil | Čt 28.1.2016 19:47:08

                        Denny >> ja to nesrovnavam..bo to ani Anyzakuv compakt si nezaslouzi srovnani s mobilem:-)))

                        mobil je proste telefon

                          NDenny - Profil | Čt 28.1.2016 19:46:15

                          Vite jaky je podstatny rozdil mezi fotakem a mobilem? S fotakem se nikam nedovolate :-)))))))))))))

                            NDenny - Profil | Čt 28.1.2016 19:45:27

                            zelí >> Ty to taky nesrovnavej :-))))

                              NRST - Profil | Čt 28.1.2016 19:44:53

                              Macinek >> Pěkné obrázky možná, ale pěknou fotku bez pořádné optiky neuděláš a tu žádný mobil nemá. Mobil může mít třeba milion megapixelů ale na foťák prostě nikdy mít nebude.

                                NDenny - Profil | Čt 28.1.2016 19:44:52

                                Petras >> Ja myslim,ze v soucasne dobe uz jsou mobily s velmi slusnym rozlisenim a hezka fotka z nich udelat lze.Nesrovnavej fotky ktere si zvetsis a jsou treba z FF,to zkratka srovnavat nelze.jde o to,ze slusnou fotku udelas pro svoji potrebu a to je o cem je rec.

                                  Nzelí - Profil | Čt 28.1.2016 19:44:41

                                  mobil je na telefonovani a ne foceni.A kdo rika opak tak to neni pravda.Mobilem si tak akorat cvaknu kdyz me nekdo v praci ukradne nebo dokurvi moji praci.V tom pripade je to dobry a rychli pomocnik.

                                    NMacinek - Profil | Čt 28.1.2016 19:43:04

                                    LSD >> a proč?

                                      NMacinek - Profil | Čt 28.1.2016 19:42:25

                                      Bušák >> Tohle je klipový objektiv na mobily..je a jdou stím dělat i pěkný fotky.

                                        NPetras - Profil | Čt 28.1.2016 19:41:56

                                        datel na entou :-) >> Mýlíš se nádherný fotky s mobilem nejdou udělat nikdy.mobil je dnes všechno jenom né foťák.

                                          NDenny - Profil | Čt 28.1.2016 19:41:15

                                          datel na entou :-) >> Souhlasim,fotky jdou udelat jak s mobilem,tak kompaktem a paradni,proti tomu nikdo nemuze rict ani slovo.Ja si myslim,ze to foceni je trosku o necem jinem.Obvykle nezalezi na tom,cim je co focene,ale na tom,proc clovek foti.Od toho se pak odviji i vybaveni.My mame nekolik beznych kompaktu a fotime s nima stejne radi,jak se zrcadlovkama,jen ja nemam rad mobil :-)))))

                                            Červené karty: rover, keltt