Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

Píňas - Profil | Ne 10.1.2016 16:48:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

chtěl bych mít život jako naši kocouři

    Casio - Profil | Ne 10.1.2016 16:46:17

    LSD >> No takže je to origo stan nebo původně na něco úplně jinýho??

      LSD - Profil | Ne 10.1.2016 16:44:59

      Filip00 >>
      na vázání to nepotáhnu

        LSD - Profil | Ne 10.1.2016 16:44:02

        Casio >>
        Němci dodali vše, i zdravý kyanoakrylát a děvčata lepila a lepila. Že jim výpary leptaly sliznice a spouštěla se jim z nosu krev ...........

          Casio - Profil | Ne 10.1.2016 16:40:31

          Orion24 >> Proč zrovna Pentax?

            Orion24 - Profil | Ne 10.1.2016 16:37:59

            tak skusim inak chcem nejaku zrkadlovku...ne moc velku...nech je kus zapuzdrovana oci nepriazni pocasia...a nech to to slusnejsie foti..vyklopny display....
            tak som zatial som pri Pentax KS2...:?...co poviete?..alebo nejaku inu alternativu?

              LSD - Profil | Ne 10.1.2016 16:33:55

              Casio >>
              Slepená krychle z mléčného skla. Němčouři chtěli, aby jsme to lepili (sekunďákem UV), tak jsem hned jednu potáhl
              :-)))
              Ne, ofiko jako vadný kus

                Casio - Profil | Ne 10.1.2016 16:29:06

                LSD >> Tak tomu říkám přínos do diskuse!! Z čeho je ten prosvětlovací stan? :-)

                  Denny - Profil | Ne 10.1.2016 16:25:21

                  Orion24 >> Ja jsem ten nejamaterstejsi amater :-)) Opravdu toho vim dost malo,abych mohl davat nejake reference,takze mohu slouzit jen tam,kde o tom opravdu neco vim,coz znamena,ze jsem mel moznost si to vyzkouset nebo to vlastnim.Takze opravdu o Pentaxu nemohu slouzit.Mohl bych si precist nejaka moudra z netu,ale osobni zkusenosti nulove.

                    LSD - Profil | Ne 10.1.2016 16:24:52

                    Filip00 >>
                    Na focení mušek jsem si udělal udělátko. Je to oddeklované, aby bylo vidět osvětlení

                      Orion24 - Profil | Ne 10.1.2016 16:20:33

                      Denny >> a co si myslite o Pentax K-S2?...

                        Denny - Profil | Ne 10.1.2016 16:19:16

                        LSD >> Mam podobny,uz ho nepouzivam a nasekal jsem s tim stovky fotek,dobrych i spatnych.Fotak to spatnej neni.

                          LSD - Profil | Ne 10.1.2016 16:15:45

                          Asi před šesti lety jsem si koupil FUJIFILM HS10. Doteď jsem se s ním nenaučil fotit
                          :-(((

                            Denny - Profil | Ne 10.1.2016 15:57:37

                            lipenak >> Presne toho.Tady jsou dva druhy.

                              lipenak - Profil | Ne 10.1.2016 15:50:18

                              Denny >>ahoj, máš na mysli tohoto brhlíka .

                                1568 - Profil | Ne 10.1.2016 15:48:36

                                Erva >> Pokud chceš upravovat fotky a zoner nebo fotoshop Ti nesedí,zkus Gimp.Jednoduchá a uživatelsky příjemná utilitka

                                  Píňas - Profil | Ne 10.1.2016 15:45:02

                                  Denny >> jojo,kávička,doutníček,biatlon,teploučku,klídek....​

                                    MB - Profil | Ne 10.1.2016 15:39:56

                                    Píňas >> máš to ze šika :c)

                                      Bacha - Profil | Ne 10.1.2016 15:39:53

                                      Filip00 >> Zářivka je moc studená. Možná by stačilo doblesknout. Jinak, za mě poradím jen to, že zásadně se snažím, abych nemusel nic opravovat v Zoneru. Mám i Fotoshop, ale nepracuji v něm.
                                      Někdy se to nepodaří, ale není nad dobře cvaknutou fotku. Pokud budeš chtít umístit foto do výběrové fotobanky, většinou budou po tobě chtít vzorky neupravované. Je to jen o základních znalostech a praxi.
                                      Taky je třeba si uvědomit, že fotku nedělá foťák, ale ten, co ho drží.

                                        Píňas - Profil | Ne 10.1.2016 15:39:53

                                        a tohle je špaček nebo co?