Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 17:32:15

Erva >> kurňa Rade co bys chtěl ještě lepšího? Dnes dorazil díl druhý http://www.blogfotografa.cz/online-kurzy-2/zoner-st​udio/jak-upravovat-fotky-v-zoneru-dil-2/ :-)

    NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 17:30:07

    Orion24 >> to zatěsnění ber max. ohledně prachu. A zimě? To je pro foťák možná to nejhorší, když si nebudeš dávat pozor na kondenzaci po příchodu domů. Víš co elektronika zrcadlovky není mobil který omlátím o zem dvakrát do měsíce :-)

      NErva - Profil | Ne 10.1.2016 17:29:39

      Orion24 - Nikdy není jak tělo , a ani sklo kor ZOOM utěsněný tak aby se tam nic nedostalo , možná skrze stříknutí vody ,ale jinak že by jsi s ním fotil v dešti to není snad ani jeden , tedy bavím se o klasice zrcadlu .

        NErva - Profil | Ne 10.1.2016 17:27:12

        1568 - No ne že by mě Zoner 18 neseděl ,ale chtělo by to někoho kdo tomu rozumí a udělá kurz , bo je tam tolik možností až jde hlava kolem , já nepoužiju ani desetinu , bo nevím ze vším co a jak , tak mě to učení jde vcelku pomalu .

          NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 17:24:53

          Erva >> samozrejme k tomu aj odolne sklo...vraj tie setove k tomu su take
          mozem sa mylit...nerozumiem tomu, preto sa tu pytam

            NErva - Profil | Ne 10.1.2016 17:24:28

            Orion24 - Co pomůže utěsněné tělo ,když nebude utěsněné sklo ??

              NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 17:23:22

              Casio >> tak mame v praci nejaky kompakt s ktorym sa mozem kupat, ohadzovat ...ale to foti strasne :-)))))))
              tak to zatesnenie dufam pokryje aspon nejake podmienky v zime...lepsie ako ziadne

                NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 17:18:48

                Orion24 >> Tak ta to zabudni:-)) Déšť Ti nadělá paseku kvůli který si můžeš v budoucnu drbat hlavu. :-)

                  NMB - Profil | Ne 10.1.2016 17:17:16

                  Orion24 >> na foťák jsem to nezkoušel ale už pár věcí jsem tím ošetřil ...

                    NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 17:15:32

                    MB >> zaujimave..nastiekat to tým?....robil si to tak?

                      NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 17:12:11

                      MB >> tusim nikon je zatesneny az od 7200?..

                        NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 17:11:30

                        Píňas >> ale nie je zatesnena

                          NPíňas - Profil | Ne 10.1.2016 17:10:48

                          Casio >> máš pravdu s tou těsností,podívej jak dnes dopadl bobr :-)

                            NMB - Profil | Ne 10.1.2016 17:10:26

                            Orion24 >> zkus vzít do ruky 5500 nikon

                              NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 17:10:13

                              Casio >> vies ako na vyletoch v prirode ci na rybacke....dazd atd atd....to zatesnenie ..aspon pre moj klud :-), dost casto beham po horach v snehu
                              vyvaveni evelke moc nepotrebujem...max nejaky ext, blesk ....ja som hobby fotograf..ziadne profi

                                NCasio - Profil | Ne 10.1.2016 17:08:44

                                Orion24 >> Tak ona ta D7200 je podle mě malá až až, malej foťák se hůře drží a ovládá, z toho důvodu se dokonce přikupují bateriové gripy. Pentax mají přes jejich dlouhou tradici určitě perfektní těla ,ale k Nikonu budeš mít větší výběr vybavení. Jinak to zatěsnění neber ať u toho nebo u toho jako sichr proti veškeré vlhkosti... Já na toto dojel u D300 a to že je odolný tělo !:-)

                                  NPíňas - Profil | Ne 10.1.2016 17:06:26

                                  Orion24 >> D3100 je malá,tu mám já

                                    NOrion24 - Profil | Ne 10.1.2016 17:02:39

                                    Casio >> neviem samej canon, nikon.....u aut vw, bmw a pod....a ja inklinujem k subaru..:-)
                                    Pentax mozno preto zatesnenie...7200ka od Nikonu mi uz pripada velka a tazka....a 5300ka to zatesnenie nema....
                                    ja az tak profi stroj nepotrebujem...chcem co najmensiu zrkadlovku

                                      NLSD - Profil | Ne 10.1.2016 16:57:11

                                      Casio >>
                                      Němčouři to používají na dekoraci. Přitáhl jsem i odpůrkyni. Aby neřekla. A mě napadl ten fotostan
                                      :-)))