Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 23:10:48

Přátelé,kamarádi,pánové a dámy...

Vzhledem k vývoji této otázky se po delší době uvažování a dávání si vedle sebe Pro a Proti jsem se rozhodnul z této otázky udělat PRIVÁTNÍ DISKUZI.
Kdo bude chtít přijme moje pozvání a bude se pokračovat dále aniž by se bál někdo něco napsat se strachem že se protější strana urazi atd.Pokud se nedostane někomu moje pozvání tak klidně napište a budete přidáni mezi přatelé teto diskuze.

Tímto otazku zavírám a dále nás najdete zde: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=741127

    NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 21:16:59

    zelí >> tak kdybych napsal Tatru ,nemusel bys mi věřit :-))))))))))))))))))))))))

      NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 21:12:14

      zelí >> jinak možná dolní třetina dlaně je opřená o ten grip při focení na šířku a to že D300 není žádný tintítko!! :-)) Takže i tak...:-))

        Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 21:12:06

        Casio >> no jiste:-)))!!!!!!!!!!!! nebyl bych tak pri zemi s tim trabantem:-))

          NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 21:09:13

          zelí >> psal jsem jak jednou vyzkoušíš..... :-)))))))))))))))
          Jako ta baterka co mám v gripu by snad nastartovala i Trabanta :-)))

            Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 21:07:08

            Casio >> bavim se o gripu ty hnupe!!!:-))))) Ja mam plastaka a jsem spokojen:-)))

            ..... neboj vim moc dobre proc to pises:-)))

              NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 21:05:47

              zelí >> Ale já neříkal že budu kupovat novej foťák :-.)))))

                Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 21:02:07

                Casio >> uvidime v BP vyzkousim u Tebe

                  NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 20:04:18

                  zelí >> no tak baterka je jasná , sice teď už dávají do gripu tu samou jako v těle (podle typu ) . Držení je hlavně lepší ať fotíš tak nebo tak.
                  Jak jednou zkusíš už nikdy nechceš jinak :-))

                    Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 19:59:29

                    Casio >> a ja to vzdal nakup gripu. Jedina vyhoda snad je kdyz fotis na vysku ze se to lepe drzi a kvuli snad uspore energie??

                      NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 19:54:23

                      Snad po měsíci nabíjím baterii v gripu.. Jako držení samotnýho foťáku bez gripu je strašný vopruzárium ! :-)

                        NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 18:39:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        zelí >> takhle.. kdybych neměl volšový ruce nemusel bych schovávat ten poloviční odraz :-)

                          Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 18:35:22

                          Denny >> :-)))))))))

                            Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 18:35:10

                            Casio >> no to ano,ale kdyby tam nepriletela kachna nebo nejaky soukmenovec,tak by taky byla klidna:-))

                              NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 18:28:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              zelí >> na to je dobré když se vzduch vedrem ani nehne :-)

                                NDenny - Profil | Pá 19.2.2016 18:20:10

                                zelí >> Klidnou hladinu tady najit,to je docela problem.Spis vyfotim husy,jak se prodiraji metrovou vlnou :-)

                                  Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 18:11:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Denny >> tohle byl taky umysl ( zrcadlení ),ale chtel jsem klidnou hladinu!!!! Copak to ale jde s tema blbounama,kdyz uz to vypadalo nadejne tak se prirití poblaznena kachna:-)))

                                    NDenny - Profil | Pá 19.2.2016 18:10:22

                                    zelí >> Jo to je na te fotce videt,ze jsi byl nad nima,ale to rozrazeni vody je moc hezke.

                                      Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 18:07:00

                                      Denny >> taky jsem cekal nez zacnou blbnout asi hodinu:-))) Bohuzel jsem se nemohl dostat primo na hladinu s objektivem.To by te fotce prospelo a hodne!!!!!!!!!

                                        NDenny - Profil | Pá 19.2.2016 17:56:36

                                        zelí >> To je hezky,takove fotky se me libi.

                                          Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 17:49:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          jsem včera blbnul:-))

                                            Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 17:38:51

                                            Casio >> no tak jak jinak,nez kdyz jedeš.Zakon schvalnosti

                                              NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 17:29:33

                                              zelí >> A je to vždy když jedeš,že ? Jednou jsem takhle viděl možná 20 metrů od krajnice zápasící srnce. To byl adrenalin:-))

                                                Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 17:26:44

                                                Casio >> :-))))))))))))) Jirko ja uz tolikrat malem boural kvuli zveri na poli nebo ve vzduchu:-)) :-((( a v delte Ebra jsem malem nekolikrat skončil v rýžovém poli:-)))

                                                  NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 17:24:35

                                                  zelí >> Jako já měl dnes super zážitek. Jedu autem ,tak .. 600 metrů od baráku.. vidím nad polem kroužit káně . Pořád dokola ,nahoru a pak zase níž. Pak jsem si všiml jak tím nahání zajíce. Hrálo si s ním jako kočka s myší! Super podívaná ,až jsem skoro nabral svodidla :-(

                                                    Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 17:24:11

                                                    Casio >> ze stativu nebo z ruky??

                                                      Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 17:08:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                      Casio >> nestrasím:-)))

                                                        NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 16:48:43

                                                        zelí >> Láďo nestraš ...moc práce:-(

                                                          Nzelí - Profil | Pá 19.2.2016 16:36:15

                                                          Casio >> super,super!!!!!!!!!!!!!

                                                          ...uz aby to bylo toho 12 teho a veř že se tam budeme jeste nekolikrat vracet.Mam nejake informace a bomba.

                                                            NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 16:32:22

                                                            Denny >> Karle asi 8cm . Je tu šero ,ale potřeboval jsem vyzkoušet jestli šlape ,ten první někdy nepřenášel hodnou clony, naštěstí jsem narazil na férovýho obchodníka :-)
                                                            Jinak píšou , že je to i na takový to domácí nošení. :-))

                                                              NDenny - Profil | Pá 19.2.2016 16:28:21

                                                              Casio >> Termopradlo neni zrovna vhodne domaci obleceni,pokud nebydlis ve srubu :-) Fotka dobra,na jakou vzdalenost?

                                                                NCasio - Profil | Pá 19.2.2016 16:24:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                zelí >> Dobrý den,kroužek je vyměněn funguje na 100% ,přišel i s krytkama ,CF koupená,dokonce 120MB/s , v termoprádle doma není možný teplem vydržet a dvanáctýho daleko :-))

                                                                  Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 21:05:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                  ....

                                                                    Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 20:36:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                    Casio >> musi!!!!

                                                                      NCasio - Profil | Čt 18.2.2016 20:28:13

                                                                      zelí >> byla to ironie ,víš jak je to, ale na Šumavě sníh bude ...snad bude..

                                                                        NCasio - Profil | Čt 18.2.2016 20:26:35

                                                                        zelí >> aha, psal jsi blízko ,tak ne že ti koukal jedním okem do předního členu:-)

                                                                          Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 20:24:11

                                                                          Casio >> jsi me špatne rozumel.On by se vesel v pohode do policka,ale proste tuctovka,spatne pozadi a svetlo taky nic moc.Proste takovych tady mam fakt stovky a to uz fotit nechci.Dneska jsem fakt cekal na snimky co neco maji do sebe a pak uz jsem vymyslel pitchoviny.

                                                                          Žadnych 15+ chce to snih a zimu.Doufam ze bude jeste snih a trochu toho slunka k tomu!!!!!!!To myslim vazne

                                                                            NCasio - Profil | Čt 18.2.2016 20:20:02

                                                                            zelí >> čoveče tak on ten zoom by tedy měl něco do sebe :-)) Zítra jedu pro kartu (CF) :-) Taky pro teplé prádlo, doufám že dvanáctýho bude 15+ :-)))

                                                                              Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 20:16:26

                                                                              Casio >> pane kolego Jirko jsem hodne spokojen a dnes byla pro změnu v pernamenci 400ka.A ulovil jsem toho hodně. I toho lednacka jsem mel v hledacku a pozoroval jsem ho dost dlouho,ale byl daleko a nebo blízko,ale tuctove zabery by to byly,takze jsem se neobtezoval:-))) Ale jinak vyborné

                                                                                NCasio - Profil | Čt 18.2.2016 19:41:12

                                                                                zelí >> tak Laďo co jsi ulovil ?? :-))

                                                                                  NCasio - Profil | Čt 18.2.2016 19:40:17

                                                                                  DeProfundis >> hm tak to je to tam tedy fakt na ho*no :-))))

                                                                                    Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 9:42:16

                                                                                    Tak sviti nam slunko,tak jsem si vzal volnicko a vyrážim ven s fotakem za lednackem a ptactvem.

                                                                                      Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 9:14:29

                                                                                      DeProfundis >> spatne!!,ale nestrili se z toho a vešet se taky nebudu.:-)))

                                                                                        NDeProfundis - Profil | Čt 18.2.2016 9:04:43

                                                                                        Denny >> když jsem vkládal fotku 600x900, tak to pak při vlastnostech obrázku napíše - 600px × 900px (změněno na 593px × 889px). Trochu mě zarazilo, že to ukazuje jen 593 i u jiných, asi to chce dneska fotky na výšku dělat s horiz. rozměrem 593 pixelů a na výšku to dá kupodivu i víc - viz ty rozměry nahoře. Ověřoval jsem to pravítkem ve photoshopu a opravdu to tak sedí.

                                                                                          NDeProfundis - Profil | Čt 18.2.2016 9:02:12

                                                                                          zelí >> a nebo to na stejnou vzdálenost jindy napíše třeba jen půl metru:-)

                                                                                          Jak dopadnul Camera Raw?

                                                                                            Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 8:44:45

                                                                                            DeProfundis >> jojo mas pravdu.Nekdy jsem treba 5m od objektu a napiseto treba 16,5m:-)))) Si pak rikam odkud že jsem to vlastne fotil:-))

                                                                                              NDeProfundis - Profil | Čt 18.2.2016 8:43:27

                                                                                              Casio >> se zaostřovacím bodem to společnýho moc nemá. V podstatě je v objektivu pár kontaktů na dráze zaostřovacího členu a ty dávají tělu jakousi informaci o vzdálenosti, jenže ta slouží pro TTLko blesku, kde to stačí opravdu přibližně. A kdyby tam byla aspoň ta přibližná informace, ale často tam jsou fakt naprosto šílený a nemožný hodnoty.

                                                                                                NDenny - Profil | Čt 18.2.2016 1:02:55

                                                                                                >>>

                                                                                                  Nzelí - Profil | Čt 18.2.2016 0:14:12

                                                                                                  Denny >> myslim ze 800 na vysku

                                                                                                    NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:57:24

                                                                                                    Jake jsou rozmery na upravu,kdyz je to na vysku?

                                                                                                      NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:56:32

                                                                                                      ...

                                                                                                        NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:30:51

                                                                                                        LadaK >> Hlavne aby me nezacali sacovat :-))

                                                                                                          NLadaK - Profil | St 17.2.2016 23:24:48

                                                                                                          Denny >> Je vidět, že už tě berou jako součást přírody.

                                                                                                            NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:23:39

                                                                                                            LadaK >> Ja tam chodim v posledni dobe dost casto a ty sykorky jsou opravdu hodne duverive.

                                                                                                              NLadaK - Profil | St 17.2.2016 23:20:10

                                                                                                              Denny >> Tak to je super :-)

                                                                                                                NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:18:09

                                                                                                                LadaK >> Jedna me dneska sedela na ksiltu cepice :-)

                                                                                                                  NLadaK - Profil | St 17.2.2016 23:12:45

                                                                                                                  Denny >> Vypadá to, jako by ty sýkory chtěly fotit tebe :-)

                                                                                                                    NDenny - Profil | St 17.2.2016 23:10:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                    Dneska byl nadhernej den.

                                                                                                                      NCasio - Profil | St 17.2.2016 23:10:08

                                                                                                                      DeProfundis >> ale já na tom netrvám , zkrátka to tam je , má to něco společnýho se zaostřovacím bodem,ne?

                                                                                                                        NDeProfundis - Profil | St 17.2.2016 23:08:31

                                                                                                                        zelí >> kdyžtak to poladíme na dálku, kdyby bylo nejhůř, ale to klapne:-)

                                                                                                                        brou

                                                                                                                          NDeProfundis - Profil | St 17.2.2016 23:07:47

                                                                                                                          Casio >> no jak myslíš:-) Tak si to schválně na pár fotkách vyzkoušej a uvidíš, že to prostě nesedí s realitou.
                                                                                                                          Jdu chrnět...

                                                                                                                            Nzelí - Profil | St 17.2.2016 23:07:39

                                                                                                                            DeProfundis >> Romane běda Ti:-)))) Jinak to vezu k tobe domu:-)))

                                                                                                                              Nzelí - Profil | St 17.2.2016 23:07:11

                                                                                                                              LadaK >> diky

                                                                                                                                NCasio - Profil | St 17.2.2016 23:05:43

                                                                                                                                DeProfundis >> no jenže já jsem zvědavej kluk a docela mi to přijde šikovný .-)))

                                                                                                                                  NDeProfundis - Profil | St 17.2.2016 23:04:49

                                                                                                                                  zelí >> podle mě normálně stáhneš novou verzi a nainstaluješ, odinstalovávat nic nemusíš.
                                                                                                                                  Camera Raw sám o sobě byl vždycky free pokud vím, tak by s tím neměl být problém.

                                                                                                                                    NDeProfundis - Profil | St 17.2.2016 23:04:09

                                                                                                                                    Casio >> ono to umí zobrazit víc programů, ale fakt tam jsou nesmysly, radím ti, aby ses tím vůbec nezabýval, ulehčíš si život:-)

                                                                                                                                      Nzelí - Profil | St 17.2.2016 23:03:58

                                                                                                                                      No jo chlapci,ale jak z toho ven??? Bojim se ze kdyz dam odinstalovat tak novej uz nenainstaluji samostatne.Vsak je jasny jak to asi mam:-))))

                                                                                                                                        NCasio - Profil | St 17.2.2016 23:03:14

                                                                                                                                        zelí >> jinak ,když vyvolám fotku v PS pak se info zobrazí i ZPS :-)

                                                                                                                                          NDeProfundis - Profil | St 17.2.2016 23:02:25

                                                                                                                                          zelí >> to bude pravděpodobně jak píše Láďa, chce to novější verzi. Každý nový aparát, tím spíš který používá nový čip, tak k němu je potřeba novějších verzí na čtení RAWu.

                                                                                                                                            NLadaK - Profil | St 17.2.2016 23:02:15

                                                                                                                                            zelí >> tak proto ti to nejde ...

                                                                                                                                              Nzelí - Profil | St 17.2.2016 23:00:55

                                                                                                                                              LadaK >> musel jsem si to zmensit mel jsem to schovane. Je to 6.7

                                                                                                                                                Nzelí - Profil | St 17.2.2016 22:59:16

                                                                                                                                                Casio >> šikovný pán:-)))

                                                                                                                                                  NLadaK - Profil | St 17.2.2016 22:59:01

                                                                                                                                                  zelí >> Když otevrřeš fotku v Camera Raw tak nahoře v levo v rohu je číslo verze..

                                                                                                                                                    NCasio - Profil | St 17.2.2016 22:57:10

                                                                                                                                                    zelí >> už jsem na to přišel ,umí to jen PS :-)

                                                                                                                                                      Nzelí - Profil | St 17.2.2016 22:56:22

                                                                                                                                                      Casio >> protoze zadnej nemam,jinak by tam bylo take:-)))

                                                                                                                                                        Nzelí - Profil | St 17.2.2016 22:55:22

                                                                                                                                                        LadaK >> mno to kdybych vedel,ale myslim 6 něco