Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NJitkagold - Profil | St 17.2.2016 17:29:01

zelí >> No cas ukaze :-))) Vcera co jsem mela ten Kajovej,tak me nevadil I kdyz k nemu ma ten spodek pridanej.

    Nzelí - Profil | St 17.2.2016 17:24:06

    Jitkagold >> jo to se stava,ze na fotaku to vypada dobre a doma človek vystrizlivi. Proto jsem se odnaucil uz nejak komentovat vysledky hned v terenu.

    Spise si rikam aby ti nevadila velikost,to obcas u zrcadlovek zenským vadi.Maji preci jenom drobnejsi rucku:-))!!!

      NJitkagold - Profil | St 17.2.2016 17:20:06

      zelí >> treba na ten fotak nebudu mit bunky a predam ho Dennymu :-((( Vcera me prvne pujcil ten jeho a ja byla docela sokovana !! Fakt jsem si myslela,ze fotky budou super a doma na PC byl super akorat klacek a vetve :-((((

        Nzelí - Profil | St 17.2.2016 17:17:26

        Jitkagold >> to pujde,nevidim duvod proč ne!!!

          NJitkagold - Profil | St 17.2.2016 17:15:28

          zelí >> Ladiku dekuji,ale nevim jak dlouho to bude trvat nez se me povede nejaka hezka fotka mimo klacku :-)))))

            Nlevhan - Profil | St 17.2.2016 17:09:02

            zelí >> snad o vikendu delam pomalu do tmy :-)

              Nzelí - Profil | St 17.2.2016 17:04:10

              levhan >> taky gratulace k nakupu a at slouží ke spokojenosti.Doufam ze brzo ukazes nejake fotky!!!!:-)))

                Nzelí - Profil | St 17.2.2016 17:01:47

                Jitkagold >> Tak gratulace a uvidis že si rychle zvykneš!!!!!!! Doufam ze brzo ukazes nejake fotky!!!!:-)))

                  Nlevhan - Profil | St 17.2.2016 17:00:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  1200gr radosti stav jako novy jen me to ten ..... poslal bez predni krytky

                    NJitkagold - Profil | St 17.2.2016 16:38:13

                    DeProfundis >> Ahoj Romco a Ladiku, tak 24.2. by ho mel postak donest :-))))))
                    Tak to bude to erko a platba byla 2.872.60.- $.
                    Uz se na nej tesim I kdyz ty zacatky pro me asi nebudou lehke :-((( )))

                      NDeProfundis - Profil | Út 16.2.2016 23:04:46

                      Denny >> bičenka drůbeží je velikej problém už spoustu let, co já si pamatuju, tak 10 let určitě. Ono si toho mnoho lidí třeba ani nevšimne. Projevuje se to tak, že je pták hodně načepýřený ikdyž není zima a je značně letargický, v pozdějším stádiu otevřu okno a on ani neulítne z krmítka. Nejvíc to přenášejí zvonci. Ale letos je alespoň u nás zvonků tak 20-30% jejich obvyklých stavů, tak nevím, jestli to s nima loni dost nezamávalo. Teď je tu naopak strašnejch čížků. To opravdu přiletí třeba 50ks najednou. Já si těch nemocí začínám víc všímat až v posledních letech. Loni jsem třeba prvně viděl na koňadrách ty neštovice. Nic pěknýho. Letos jsem s těma nádorama viděl zatím jen dvě.

                        NDenny - Profil | Út 16.2.2016 20:43:46

                        Konec dobry,vsechno dobre,takze kdyz jsem ho uvidel,byl jsem mooooc spokojenej.

                          NDenny - Profil | Út 16.2.2016 20:41:58

                          Jitka si bude muset zvyknout na zrcadlovku,ktera je preci jen trosku jina nez ten kompakt.

                            NDenny - Profil | Út 16.2.2016 20:37:07

                            Pocasi na vsechno mozne,jen ne na foceni.Sede mraky,obcas poletoval snih,proste hnusne svetelne podminky ,ale venku jinak hezky.

                              NDenny - Profil | Út 16.2.2016 20:32:18

                              Rybarina dneska nic moc.Zamrzlo nam to vic,nez jsme predpokladali.

                                NJitkagold - Profil | Út 16.2.2016 20:26:20

                                zelí >> no jo,ale ve fotaku jsem to videla krasne a nakonec jsem vsude mela zaostrenej klacek ,vetev....:-(((( Ale je Pravda,ze obcas I ten klacek byl hezkej :-)))

                                  Nzelí - Profil | Út 16.2.2016 20:21:40

                                  Jitkagold >> ahoj,jde o zvyk Jito

                                    NJitkagold - Profil | Út 16.2.2016 20:18:16

                                    zelí >>ahoj Ladiku,, pro zajimavost,dnes jsem si poprve pujcila venku od Dennyho Canon 7D Mark II a jsem mimo jak ta jedle. Vsechno mam rozmazane :-(((( Nejde me to !!

                                      NDenny - Profil | Út 16.2.2016 16:51:35

                                      DeProfundis >> Tady zase napadlo asi 10 centaku snehu,ale moc nemrzne,rano - 8 a ted tesne pod nulou.Vyrazime na chvilku na pstruhovku a pokud chytime kapra,tak pujde s name.Kdyz budeme mit stesti,tak ho orli najdou velmi brzy,jen to pocasi neni dobre na foceni.
                                      Co ctu,tak tam mas hodne navstevniku naraz,to ja tady ani nahodou.Lita to tam pravidelne,ale primo na krmitkach je malokdy vice jak 10 kusu,ale soustavne to odleta a zase prileta,tak,kolik tam toho vlastne je nemam tuseni.Ja nevim,jestli me tam take nelita nejaky dravec,zatim jsem ho tam nevidel,takze jedini nezvani hoste jsou veverky a vrany.Vzdycky si ale rikam,ze se taky potrebuji nazrat,tak dokud mam co nabidnout,tak at tam chodi.Dost me prekvapuje,co pises o tech nemocech,je to v posledni dobe nebo to bylo i drive?

                                        NDeProfundis - Profil | Út 16.2.2016 16:17:48

                                        Denny >> tohle ti opravdu závidím, ale na to by tady musela být jiná zima, aby mělo smysl je takhle naučit. Dneska jsem přijel z práce, zatopil, nasypal slunečnici a za chvíli tu byla tak stovka ptáků:-) Dneska dokonce i 20 stehlíků, většinou jich přilítne tak 5, až jsem si říkal, že kdyby bylo hezky, tak vytáhnu stan a počkám si na ně u bodláků:-) Jenže oni jak se drží v hejnech a lítají s čížkama a zvonkama, tak je něco rozplaší a jsou pryč všichni najednou. A jak tak čumím z okna, kam si posedali, tak najednou tak metr nad zemí proletěl skrz zahradu krahujec, ladně přelítnul plot a zmizel u sousedů...
                                        Ale co mě zatím tak nějak těší, tak že jsem letos ještě neviděl žádnýho ptáčka nakaženýho bičenkou. Loni jsem pár chudákům zkrátil trápení vzduchovkou, většinou zvonci, ale bohužel i jedný samičce od hýla. Jediný, co jsem viděl, tak dvě sýkory s neštovicema... Ale to je zatím asi v normě vzhledem k tomu, kolik jich sem lítá.